הזמר הצרפתי, סלימאן (Slimane), עלה בדקות האחרונות לחזרה אחרונה לפני גמר האירוויזיון. הופתענו לגלות שהנציג עצר את הופעתו וקרא לשלום.

סלימאן (Slimane),  נציג צרפת, ערך את חזרתו האחרונה על בימת אירוויזיון 2024. באמצע ההופעה הקהל באולם ובחדר העיתונאים השתתק ונדהם כשסלימאן לא המשיך לשיר את שירו – אלא העביר מסר לעולם. האם זה תחילתו של טרנד הערב בגמר האירוויזיון?

לעדכונים שוטפים במהלך החזרות ותקופת האירוויזיון:
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק
בסוף השיר סלימאן מתרחק מהמיקרופון ושר את הבית האחרון באקפלה כשהוא מלווה בעשן מצידיו. באותו הקטע, הזמר לא שר אלא דיבר. "מאז שהייתי קטן חלמתי להיות זמר. אנחנו צריכים להיות מאוחדים על ידי המוזיקה, לשלום ואהבה". למרות דיווחים של כלי תקשורת מסוימים, הצהרתו הייתה אוניברסלית, קראה לשלום באופן כללי ולא הוזכרו המילים "עזה" או "ישראל". הכתבים בחדר העיתונאים השתתקו ובהו במסך, ולאחר מכן הריעו לזמר. ניכר שגם הקהל באולם לא היה מוכן לתרחיש.

אנחנו מכינים את עצמנו לתרחישים בהם מסרים פוליטים יישמעו הערב על בימת האירוויזיון למרות האיסור לכאורה. ייתכן שנשמע את המסרים כאמירות בסוף השירים, בגרין רום, כסממנים נסתרים כלשהם על בימת האירוויזיון או בכל דרך אחרת.

כאשר השמיעו לקראת סיום המופע את תקציר השירים המתמודדים עבור המצביעים, לא הושמע הנאום של סלימאן, אלא קטע מחזרה אחרת, בה שר את החלק המדובר בסוף השיר. אנו תוהים האם חזרה כזו במהלך המשדר החי תתקבל בהבנה על ידי איגוד השידור האירופי. סביו וסבותיו של סלימאן הם מהגרים אלג'יריים שהיגרו לצרפת, בעוד כותבי השיר וראשת משלחתו יהודיים. לכן ייתכן כי הקריאה לשלום עולמי נבעה משיתוף פעולה מצידם. כזכור, המשלחת לא בהכרח פעלה בדרכי שלום כאשר עצרה את הראיון לצוות יורומיקס כשהגיעה השאלה "מה המסר שלך לקהל הישראלי?", בטענה שזו שאלה פוליטית.

אנו מקבלים בברכה עצומה את הקריאה לשלום ושותפים לשאיפה. מדובר בהצהרה חשובה וכולנו שותפים לה. יחד עם זאת – אנו תוהים לאחר אירועי ה-7 באוקטובר האם ישנו פרטנר בצד השני עימו אפשר לקיים יחסי שכנות טובה בשלב זה.
צרפת באירוויזיון 2024

"Mon amour" (בעברית: "אהובתי") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הזמר סלימאן (Slimane) בגמר הגדול של אירוויזיון 2024 שייערך במאלמו שבשוודיה ב-11 במאי. הזמר, שנבחר בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה הצרפתית, כתב את השיר יחד עם צוות הכותבים מאיר סלאח (Meir Salah) ויעקב סלאח (Yaacov Salah). השיר מבוצע בשפה הצרפתית.

מילות השיר מביעות תחושת געגוע ואהבה של הזמר כלפי אדם אחר. הזמר מביע בלבול לגבי מצב מערכת היחסים הרומנטית שלהם ורצון לספק את רצונו של האדם השני. הזמר מביע מבקש הבנה ומביע רצון שהאדם השני ישוב חזרה.

בימים אלה מדורגת צרפת במקום הרביעי בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

סלימאן – מי אתה?

סלימאן נבצ'י (Slimane Nebchi), בן 34, הוא זמר ויוצר צרפתי. סביו וסבותיו הם מהגרים אלג'יריים שהיגרו לצרפת. הזמר החל את דרכו כשפרסם את שיריו המקוריים ברשת. הוא התמודד במספר תחרויות מוזיקליות כולל הגרסה הצרפתית של אקס פקטור בשנת 2011. פריצתו הגדולה הגיעה כאשר זכה בעונה החמישית של "דה וויס" בצרפת בשנת 2016. מאז שחרר ארבעה אלבומים ועשרות סינגלים שזכו להצלחה בצרפת ובבלגיה.

בין שיריו המצליחים ניתן למצוא את השירים "Paname", "À fleur de toi", "J'en suis là", "Je te le donne", "Avant toi" ועוד…

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-67 של צרפת באירוויזיון. צרפת הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות, וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של צרפת הייתה באירוויזיון 1977 עם השיר "L'oiseau et l'enfant" בביצועה של הזמרת מארי מרים.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!