רשת הטלוויזיה האיטלקית חשפה הערב כי ישראל ונציגתה עדן גולן זכו במקום הראשון בהצבעת הקהל האיטלקית בחצי הגמר השני עם לא פחות מ-39.3%!!!

טרם התאוששנו מחצי הגמר השני שנגמר לפני זמן קצר, בסיומו העפילו 10 המדינות האחרונות לגמר הגדול – ביניהן ישראל ונציגתה עדן גולן!!! בתום משדר חצי הגמר חשפו רשת הטלוויזיה האיטלקית את תוצאות ההצבעה האיטלקית בחצי הגמר, בו נחשף כי ישראל זכתה בפער גדול בהצבעת הקהל האיטלקי עם 39.3% אחוזים.

נציין כי פרסום תוצאות הקהל הן בניגוד לחוקי איגוד השידור האירופי, מה שלא הפריע לאיטלקים לפרסם את הנתונים המעניינים. האם עוד מדינות נתנו לישראל את המקום הראשון בהצבעה? נגלה בקרוב.
השירים שהתמודדו בחצי הגמר השני:

1. מלטה: שרה בוניצ'י – "Loop"
2. אלבניה: בסה – "Titan"
3. יוון: מרינה סאטי – "Zari" – עלתה לגמר
4. שוויץ: נמו – "The Code" – עלתה לגמר
5. צ'כיה: אייקו – "Pedestal"
6. אוסטריה: קאלין – "We Will Rave" – עלתה לגמר
7. דנמרק: סאבה – "Sand"
8. ארמניה: לאדניבה – "Jako" – עלתה לגמר
9. לטביה: דונס – "Hollow" – עלתה לגמר
10. סן מרינו: מגארה – "11:11"
11. גאורגיה: נוצה בוזלאדזה – "Firefighter" – עלתה לגמר
12. בלגיה: מוסטי – "Before the Party's Over"
13. אסטוניה: ויס מינוסט ופולופ – "(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi" – עלתה לגמר
14. ישראל: עדן גולן – "Hurricane" – עלתה לגמר
15. נורווגיה: גוטה – "Ulveham" – עלתה לגמר
16. הולנד: יוסט קליין – "Europapa" – עלתה לגמר

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב-7, 9 ו-11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. האולם המארח של התחרות הוא "Malmö Arena", אשר אירח את התחרות גם ב-2013, ומכיל בתוכו כ-15,500 מושבים.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!