הימורים באירוויזיון 2024: לאחר שנערכו שני חצאי הגמר – שינויים מהותיים בטבלאות ההימורים! קרואטיה במקום הראשון, ישראל במקום השני ושוויץ במקום השלישי. זו טבלת ההימורים!

יממה לפני הגמר הגדול ושעות ספורות לפני חזרת השופטים שתתקיים הערב (יום שישי), הזמר הקרואטי בייבי לזניה (Baby Lasagna), שיבצע את השיר "Rim Tim Tigi Dim" צפוי לזכות במקום הראשון. לזמר הקרואטי סיכויי זכייה של 42%. מי שהצליחה להפתיע את כולם היא נציגת ישראל, עדן גולן, שעלתה למקום השני תוך שעות ספורות לאחר חצי הגמר, לאחר ששהתה במקום השמיני בשבועות האחרונים. לישראל סיכוי זכייה של 20%. נתון פנומנלי!

לפני שנבדוק האם טבלאות ההימורים נוטות לנבא את תוצאות האירוויזיון נדגיש ששוויץ עם השיר "The Code" בביצוע של נמו מדורגת במקום השלישי ועשויה גם להפתיע את כולם.  השיר של צרפת, "Mon Amour" בביצוע של סלימאן, מדורג כעת במקום הרביעי בלבד והסיכויים שלו לנצח בתחרות לא רבים אך קיימים. את רשימת הטופ 5 סוגרת אוקראינה, ששהתה לפני חצי הגמר במקום השלישי.מדינות חשובות שיש להזכיר הן הולנד שדורגה לפני תחילת החזרות במקום 3 וכעת ירדה למקום 8, איטליה שדורגה לפני תחילת החזרות במקום 4 וכעת ירדה למקום 7. פינלנד שדורגה לפני החזרות במקום 16 וכעת עלתה למקום 10, וליטא שירדה ממקום 13 למקום 17.

עד כמה מדייקות טבלאות ההימורים?

נלך אחרונה בזמן, שעות ספורות לפני גמר אירוויזיון 2023, עמדה שוודיה במקום הראשון עם סיכויי זכייה של 52%. פינלנד דורגה שנייה ואוקראינה דורגה שלישית. שוודיה אכן זכתה, פינלנד קיבלה את המקום השני, אך אוקראינה דורגה בגמר הגדול רק במקום השישי. את המקום השלישי בגמר הגדול קיבלה ישראל שדורגה לפני הגמר במקום הרביעי.

שעות ספורות לפני גמר אירוויזיון 2022, עמדה אוקראינה בראש טבלאות ההימורים עם 60% סיכויי זכייה – נתון חסר תקדים. בריטניה דורגה במקום שני ושוודיה מקום שלישי. בריטניה אכן זכתה מקום שני אך את המקום השלישי תפסה ספרד, שדורגה בהימורים במקום רביעי.

גם ביום גמר אירוויזיון 2021 עמדה איטליה בראש טבלאות ההימורים עם סיכויי זכיה של 26%. אחריה צרפת ומלטה. איטליה אכן זכתה וגם צרפת זכתה במקום השני. מלטה התרסקה למקום שביעי ואילו שוויץ, שדורגה בהימורים במקום החמישי, עלתה ברגע האמת למקום שלישי.

בשנת 2019, שעות לפני התחרות, עמדה בראש טבלאות ההימורים הולנד ואחריה אוסטרליה, שוודיה, שוויץ ואיטליה. הולנד אמנם זכתה באירוויזיון, וזה קרה למרות שהשופטים העדיפו את מקדוניה הצפונית ואילו הקהל נתן את המקום הראשון לנורווגיה, אבל אוסטרליה, שדורגה במקום השני, הגיע רק למקום התשיעי. שוודיה, שדורגה במקום השלישי, הגיעה למקום החמישי. שוויץ אכן הגיע למקום הרביעי, ואיטליה? במקום השני!

נלך עוד קצת אחורה – גמר אירוויזיון 2018, שעות ספורות לפני התחרות עומדת בראש טבלאות ההימורים לא אחרת מאשר אלני פוריירה מקפריסין. אחריה ישראל, אירלנד, צרפת ושוודיה. בפועל? ישראל זכתה במקום הראשון, קפריסין במקום השני, אירלנד שדורגה בהימורים במקום השלישי התרסקה למקום 16, צרפת שדורגה במקום הרביעי קיבלה רק את המקום ה- 13 ושוודיה ירדה למקום שביעי. אוסטריה שזכתה בפועל במקום שלישי, ואף זכתה בקרב השופטים, דורגה בטבלאות ההימורים רק במקום 20.

אם כך ניתן להבין שטבלאות ההימורים יכולות לסמן אינדיקציה מסויימת, אך עדיין צפויות לנו בשלב ההצבעה הפתעות מעניינות רבות! נחזיק אצבעות לעדן גולן!!!

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב-7, 9 ו-11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. האולם המארח של התחרות הוא "Malmö Arena", אשר אירח את התחרות גם ב-2013, ומכיל בתוכו כ-15,500 מושבים.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!