בלגיה באירוויזיון 2024: רשת הטלוויזיה הבלגית VRT הפסיקה אמש את שידוריה למספר שניות במהלך המשדר החי של חצי הגמר השני, וניצלה את זמן המסך כדי לפזר תעמולה נגד ישראל.

דרמה רודפת דרמה. אמש, בזמן משדר חצי הגמר השני של אירוויזיון 2024, קטעה רשת הטלוויזיה הפלמית VRT לזמן קצר את המשדר החי על מנת לשדר על המסך מסר לצופים בבית. במסר, אשר הופנה נגד ישראל, נכתב: "זו פעולה תעשייתית. אנו מגנים את הפרות זכויות האדם של מדינת ישראל. יתרה על כך, מדינת ישראל הורסת את חופש העיתונות. זו הסיבה שאנחנו מפסיקים את השידור לרגע". למסר צורפו ההאשטאגים #CeaseFireNow" (בעברית: "עצרו את האש עכשיו") ו-"StopGenocideNow" (בעברית: "עצרו עכשיו את רצח העם").

לעדכונים שוטפים במהלך החזרות ותקופת האירוויזיון:
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק
במקביל, התקיימו לאורך כל יום משדר חצי הגמר השני הפגנות נגד השתתפותה של בלגיה בתחרות האירוויזיון במקביל להשתתפותה של ישראל.

במהלך הופעתו של מוסטי (Mustii) בחצי הגמר השני, קרא הזמר לשלום כאשר על זרועו העליונה הופיעה המילה "Peace". לא ידוע אם מדובר בהצהרה כללית או בהצהרה ספציפית נגד ישראל, מאחר ומוסטי עצמו חתם בחודש שעבר על עצומה נגד השתתפות ישראל באירוויזיון.
בלגיה באירוויזיון 2024

"Before The Party's Over" (בעברית "לפני שהמסיבה נגמרת") הוא שם השיר שבוצע ע"י הזמר מוסטי (Mustii), אשר ייצג את בלגיה באירוויזיון 2024 שהתקיים במאלמו, שוודיה. הזמר ייצג את בלגיה בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2024 אך לא העפיל לגמר הגדול.

מקור: RTBF.

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-65 של בלגיה באירוויזיון. בלגיה הצטרפה לתחרות ב-1956 והייתה אחת משבע המדינות המייסדות. בלגיה הגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1986 לאחר שהזמרת סנדרה קים זכתה במקום הראשון עם השיר "J'aime la vie".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!