ישראל באירוויזיון 2024: עדן עלתה לחזרת השופטים של משדר חצי הגמר השני. נשמעו קריאות "Free Palestine" ושריקות בוז במהלך הביצוע. כל הפרטים שחשוב לדעת על הביצוע הישראלי באירוויזיון 2024!

הערב עלתה עדן גולן (Eden Golan), נציגת ישראל באירוויזיון 2024, על בימת האירוויזיון לחזרת השופטים של חצי הגמר השני. שם ביצעה את השיר "Hurricane". החזרה החלה בשעה 22.00 (שעון ישראל), בהשתתפותן של כל המדינות המתמודדות בחצי הגמר כשבקהל ישבו העיתונאים אשר מסקרים את התחרות.
עדן עלתה לבימת האירוויזיון בחזרת השופטים אך כבר עם תחילת השיר ניתן לשמוע שריקות בוז רבות וקריאות "Free Palesine" לצד תשואות מצד הקהל הישראלי.

עדן מתחילה את השיר לבדה על הבמה כשהיא נראית עומדת לאחור כשגופה שבור (אותה תנוחה קשה שיכולות לבצע רק מתעמלות אמנותיות) שנראית באופן מצמרר כגופה. היא מוקפת בהרבה עשן, תאורה בצבע לבן וכחול. כשבתחילת השיר ניתן לחוש כי קולה נרגש וכי היא מושפעת מהקריאות שנשמעו ברקע.

עדן עומדת בתוך טבעת שעליה פנסי תאורה. לעדן מצטרפים חמישה רקדנים אשר נתלים מסביב לעיגול לאחר הבית הראשון. הרקדנים רוקדים לאורך השיר מסביב לעדן ויחד עמה. זוויות הצילום מושלמות. הבמה מלאה בעשן סמיך. נדגיש כי חלק מתנועות הריקוד שונו לאחר החזרות שנערכו בשבוע שעבר.

בבית השני עדן מתקדמת לעבר מרכז הבמה. המצלמה מצלמת מלמעלה כשעל רצפת הבמה ועל מסכי הלד מאחור ניתן לקבל מן תחושת הוריקן שמסתובב. בשיא השיר התאורה מתחלפת לכתומה ומין מטאורים מוקרנים על מסכי הלד. בסיום השיר שמש עולה מוקרנת על מסכי הלד האחוריים. הביצוע הקולי מושלם – צלילי הפלצט (השירה הגבוהה) שמיימיים! ביצוע מצויין לעדן למרות הקולות שנשמעו במהלך השיר! בסיום השיר הקהל הגיב בקרירות באולם ובמתחם העיתונאים.
כשהציגו את התקציר של השירים לאחר כל השירים, הציגו לאחר כל שיר את הנציג יושב בגרין רום. עדן היא היחידה שלא הוצגה ולא שהתה בגרין באותה עת. בעת הקראת התוצאות "המזוייפות" המשלחת הישראלית לא שהתה בגרין רום כמו יתר המשלחות. לא קיבלנו התייחסות לכך מתאגיד השידור הישראלי.

גורמים בתאגיד בתגובה לשריקות הבוז בקהל: "עדן עמדה על הבמה בחזרה הגנרלית בגאווה ונתנה ביצוע מצויין. לא השתיקו אותה ולא ישתיקו אותנו. נתראה מחר".

עדן גולן מסרה לאחר החזרה: "אני גאה לייצג את המדינה שלי, במיוחד בשנה הזו. אני מקבלת תמיכה ואהבה ואני נחושה לתת את הביצוע הכי טוב שלי מחר בחצי הגמר ושום דבר לא יסיט אותי מהמטרה! גאה להיות ישראלית"!

עדן גולן תעלה לחזרה נוספת, המכונה "חזרת המשפחות", מחר (יום חמישי) בשעה 16.00 (שעון ישראל).
ישראל באירוויזיון 2024

"Hurricane" הוא שם השיר שיבוצע ע"י עדן גולן, שתייצג את ישראל כשיר מספר 14 בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-9 במאי במאלמו, שוודיה. השיר נכתב על ידי היוצרים קרן פלס, אבי אוחיון וסתיו בגר. בגר היה גם מכותבי ומפיקי השיר הישראלי הזוכה לאירוויזיון 2018, "Toy". השיר מבוצע ברובו באנגלית ומשלב בסופו מספר מילים בעברית.

נראה כי מילות השיר מעבירות שילוב של רגשות העוסקות באהבה, אובדן וחוסן. השיר חוקר את המורכבות של רגשות אנושיים, מערכות יחסים, והחוסן הדרושים כדי לנווט בסערות החיים. השיר נכתב במקור על טבח ה-7 באוקטובר ונקרא "October Rain" (בעברית: "גשם של אוקטובר"). בעקבות פסילת מילות השיר על ידי איגוד השידור האירופי, התבקשו יוצרי השיר לשנות חלק ממילות השיר כך שהשיר יעסוק בנושא אוניברסלי כמו אהבה ואובדן.

בימים אלה מדורגת ישראל במקום השמיני בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

עדן גולן – מי את?

עדן גולן היא זמרת ישראלית, בת 20 מתל אביב. היא עוסקת במוזיקה מגיל עשר. עדן נולדה בארץ אבל בגיל חמש עברה עם משפחתה למוסקבה, שם התגוררה 13 שנים. במהלך ילדותה סבלה מהתנכלויות בעקבות שמה ומוצאה הישראלי. היא מספרת שלמרות המצב הקשה בארץ בעקבות המלחמה, אין מקום יותר טוב בעולם מישראל.

בגיל תשע החלה ללמוד פיתוח קול, ובצעירותה התאמנה בהתעמלות אומנותית ואף לקחה חלק בתחרויות רבות, אך בהמשך העדיפה להתרכז בקריירה המוזיקלית שלה. ב-2015 גולן ניסתה לייצג את רוסיה באירוויזיון הילדים בשנת עם השיר "Schastye" (בעברית: "אושר") והגיעה למקום החמישי בגמר. ב-2018 השתתפה בעונתה החמישית של "The Voice Kids Russia" והגיעה עד לשלב הגמר. לאחר התוכנית חתמה על חוזה עם מפיק רוסי אשר התרשם מקולה, וגולן הצטרפה ללהקת פופ בנות ממוסקבה, בה לקחה חלק במשך שנתיים.

ב-2022 שבה לישראל ובאוקטובר של אותה שנה הוציאה את סינגל הבכורה שלה, "Ghost Town" (בעברית: "עיר רפאים"). הסינגל נכתב בשיתוף פעולה עם המפיק הליטאי לאקי לוק (Lucky Look), וצבר כ-700 אלף השמעות בספוטיפיי. ב-2023 השתתפה בפרק סיום העונה השנייה של התוכנית "רואים את הקול", ובהמשך השנה שחררה שלושה שירים נוספים – "Let Me Blow Ya Mind" (בעברית: "תן לי להפתיע אותך"), "Taxi" ו-"Dopamine", כאשר כולם זכו למאות אלפי צפיות ביוטיוב. גולן לקחה גם חלק כרקדנית בשיר המצליח "תיק קטן", אשר מבוצע ע"י הצמד נס וסטילה.

בחודש פברואר האחרון זכתה בעונתה העשירית של "הכוכב הבא", וזאת לאחר שסומנה כפייבוריטית גדולה כבר מהאודישן הראשון.

מקור: YouGov.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!