ישראל באירוויזיון 2024: עדן עלתה בחזרה גנרלית ראשונה של משדר חצי הגמר השני. כל הפרטים שחשוב לדעת על הביצוע הישראלי באירוויזיון 2024!

אחר הצהריים עלתה עדן גולן (Eden Golan), נציגת ישראל באירוויזיון 2024, על בימת האירוויזיון לחזרה גנרלית ראשונה של חצי הגמר השני. שם ביצעה את השיר "Hurricane". החזרה החלה בשעה 16.45 (שעון ישראל), בהשתתפותן של כל המדינות המתמודדות בחצי הגמר כשבקהל ישבו העיתונאים אשר מסקרים את התחרות.
עדן מתחילה את השיר לבדה על הבמה, לבושה בשמלה האפורה המרשימה שעיצב עבורה אלון ליבנה. עדן מתחילה את השיר כשהיא נראית עומדת לאחור כשגופה שבור (אותה תנוחה קשה שיכולות לבצע רק מתעמלות אמנותיות) שנראית באופן מצמרר כגופה. היא מוקפת בהרבה עשן, תאורה בצבע לבן וכחול

עדן עומדת בתוך טבעת שדומה לטבעת של נציג לטביה, אך מעט יותר קטנה. לעדן מצטרפים חמישה רקדנים אשר נתלים מסביב לעיגול לאחר הבית הראשון. הרקדנים רוקדים לאורך השיר מסביב לעדן ויחד עמה. זוויות הצילום מושלמות. הבמה מלאה בעשן סמיך.

בבית השני עדן מתקדמת לעבר מרכז הבמה. את השיא של השיר מצלמת מצלמה מלמעלה כשעל רצפת הבמה ניתן לקבל מן תחושת הוריקן. השיר נגמר כשהתאורה מתחלפת לצבע כתום ומן שמש עולה על מסכי הלד האחוריים. הביצוע הקולי מושלם – צלילי הפלצט (השירה הגבוהה) שמיימיים! ביצוע מרגש עד דמעות! מצמרר! כולכם צריכים להיות מאוד מרוצים מהחזרה הזו! בשנה רגילה זה אמור לקבל טופ5!

נדגיש כי במהלך החזרה אשר יועדה לעיתונאים לא נרשמו שריקות בוז, אך הקהל הגיב בצורה צוננת ולא נרשמו מחיאות כפיים רבות.

עדן גולן תעלה לחזרה נוספת, המכונה "חזרת השופטים", הערב בשעה 22.00 (שעון ישראל). בחזרה זו יהיה נוכח קהל אשר רכש כרטיסים. בחזרה זו ייצפו עשרות שופטים שידרגו את השירים המתמודדים. יחד עם זאת, לשופטים אין השפעה על תוצאות חצי הגמר אלא אין משמשות לגיבוי במקרה שרשת התקשורת באחת המדינות המתמודדות תקרוס.
ישראל באירוויזיון 2024

"Hurricane" הוא שם השיר שיבוצע ע"י עדן גולן, שתייצג את ישראל כשיר מספר 14 בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-9 במאי במאלמו, שוודיה. השיר נכתב על ידי היוצרים קרן פלס, אבי אוחיון וסתיו בגר. בגר היה גם מכותבי ומפיקי השיר הישראלי הזוכה לאירוויזיון 2018, "Toy". השיר מבוצע ברובו באנגלית ומשלב בסופו מספר מילים בעברית.

נראה כי מילות השיר מעבירות שילוב של רגשות העוסקות באהבה, אובדן וחוסן. השיר חוקר את המורכבות של רגשות אנושיים, מערכות יחסים, והחוסן הדרושים כדי לנווט בסערות החיים. השיר נכתב במקור על טבח ה-7 באוקטובר ונקרא "October Rain" (בעברית: "גשם של אוקטובר"). בעקבות פסילת מילות השיר על ידי איגוד השידור האירופי, התבקשו יוצרי השיר לשנות חלק ממילות השיר כך שהשיר יעסוק בנושא אוניברסלי כמו אהבה ואובדן.

בימים אלה מדורגת ישראל במקום השמיני בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

עדן גולן – מי את?

עדן גולן היא זמרת ישראלית, בת 20 מתל אביב. היא עוסקת במוזיקה מגיל עשר. עדן נולדה בארץ אבל בגיל חמש עברה עם משפחתה למוסקבה, שם התגוררה 13 שנים. במהלך ילדותה סבלה מהתנכלויות בעקבות שמה ומוצאה הישראלי. היא מספרת שלמרות המצב הקשה בארץ בעקבות המלחמה, אין מקום יותר טוב בעולם מישראל.

בגיל תשע החלה ללמוד פיתוח קול, ובצעירותה התאמנה בהתעמלות אומנותית ואף לקחה חלק בתחרויות רבות, אך בהמשך העדיפה להתרכז בקריירה המוזיקלית שלה. ב-2015 גולן ניסתה לייצג את רוסיה באירוויזיון הילדים בשנת עם השיר "Schastye" (בעברית: "אושר") והגיעה למקום החמישי בגמר. ב-2018 השתתפה בעונתה החמישית של "The Voice Kids Russia" והגיעה עד לשלב הגמר. לאחר התוכנית חתמה על חוזה עם מפיק רוסי אשר התרשם מקולה, וגולן הצטרפה ללהקת פופ בנות ממוסקבה, בה לקחה חלק במשך שנתיים.

ב-2022 שבה לישראל ובאוקטובר של אותה שנה הוציאה את סינגל הבכורה שלה, "Ghost Town" (בעברית: "עיר רפאים"). הסינגל נכתב בשיתוף פעולה עם המפיק הליטאי לאקי לוק (Lucky Look), וצבר כ-700 אלף השמעות בספוטיפיי. ב-2023 השתתפה בפרק סיום העונה השנייה של התוכנית "רואים את הקול", ובהמשך השנה שחררה שלושה שירים נוספים – "Let Me Blow Ya Mind" (בעברית: "תן לי להפתיע אותך"), "Taxi" ו-"Dopamine", כאשר כולם זכו למאות אלפי צפיות ביוטיוב. גולן לקחה גם חלק כרקדנית בשיר המצליח "תיק קטן", אשר מבוצע ע"י הצמד נס וסטילה.

בחודש פברואר האחרון זכתה בעונתה העשירית של "הכוכב הבא", וזאת לאחר שסומנה כפייבוריטית גדולה כבר מהאודישן הראשון.

מקור: YouGov.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!