קבלו את הסיקור המלא מתוך החזרה הגנרלית של חצי הגמר השני שנערכת כעת על בימת אירוויזיון 2024 במאלמו. בזו אחר זו יעלו על הבמה מלטה, אלבניה, יוון, שוויץ, צ'כיה, אוסטריה, דנמרק, ארמניה, לטביה, סן מרינו, גאורגיה, בלגיה, אסטוניה, ישראל, נורווגיה והולנד. אנו נעדכן במהלך החזרה על כל הפרטים שיתקבלו במערכת.

היום בשעה 16:45 (שעון ישראל) החלה החזרה הגנרלית הראשונה לקראת משדר חצי הגמר השני שייערך מחר בשעה 22:00 (יום חמישי, 9 במאי). רגע לפני שתתקיים חזרה גנרלית נוספת הערב בשעה 22:00, אנו כאן כדי לדווח לכם על כל מה שמתרחש על הבמה בזמן אמת במאלמו.

נזכיר כי השנה המדינות המתמודדות אוטומטית בגמר יופיעו גם במהלך חצאי הגמר אך שירם לא יועמד להצבעה בשלב זה. בחצי הגמר השני יעלו להופיע צרפת (בין צ'כיה לאוסטריה), ספרד (בין לטביה לסן מרינו) ואיטליה (בין אסטוניה לישראל).

העמוד יתעדכן באופן אוטומטי כל 2 דקות, כך שמומלץ להמשיך לעקוב במהלך החזרות!

לעדכונים שוטפים במהלך החזרות ותקופת האירוויזיון:
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק
המופע נפתח כאשר שתי מנחות הערב, פטרה ומאלין, עושות חיקוי ומחווה לזוכת אירוויזיון 2023, לוריין. השתיים נראות שכובות בתוך ה"טוסטרים" שבהן שכבה לוריין. הן מבצעות גרסה חדשה ומשעשעת לשיר הזוכה, "Tattoo". המנחות מוצגות לקהל הרחב…פטרה לבושה בשמלת קטיפה אדומה ומאלין לבושה בשמלת מיני קצרה בצבעי צבוע, כתום וורוד.
חצי הגמר השני – סקירה ראשונה:

1. מלטה:

שרה בוניצ'י עומדת לבמה על הבמה בחליפת גוף כסופה ונוצצת. מצטרפים אליה ארבעה רקדנים גברים אשר מניפים אותה כלפי מעלה. הבמה מוארת בצבעי ורוד וסגול והתאורה מתחלפת לצבעי לבן וכסף. בפזמון הראשון החמישה פוצחים בברייק-דאנס הראשון להערב והתאורה מתחלפת לצבע ירוק. בבית השני של השיר שרה שוכבת על הרצפה והמצלמה מצלמת אותה מלמעלה כאשר מסביבה ניתן לראות עיגול לבן גדול המקיף אותה.

אחרי הפזמון השני שרה פוצחת בברייק-דאנס השני להערב, הפעם יותר קצבי וסוחף. הרקדנים מניפים אותה והופכים אותה מלמעלה למטה, ולאחר מכן מורידים מעצמם את החולצות ונשארים במכנסיים בלבד. בבית האחרון יש פירוטכניקה רבה על הבמה וזיקוקים. שרה נשמעת טוב ווקאלית, פתיחה טובה לחצי הגמר השני.

הימור שלנו: עשויה להפתיע ולעלות לגמר.

2. אלבניה:

בסה עומדת לבמה על הבמה וחושפת לראשונה את השמלה אותה תלבש בתחרות – שמלה בצבע תכלת עם גלימה על ראשה. האיפור על פניה של בסה בצבעים תואמים. ליד בסה עומדת רקדנית ועל מסך הלד מאחוריהן מופיעות זוג ידיים אשר מונפות לאוויר. אל הבמה מצטרפות שתי רקדניות נוספות, לבושות בבגדים כסופים. יש הרבה משחקי תאורה, גם על הבמה וגם מסביב לבסה עצמה.

רצפת הלד "מתפוצצת" ונראית כמו גלקסיה רחוקה. על מסך הלד מאחור מופיעות דמויות רבות של רקדנים. בסה מוחאת כפיים, מנסה לעודד את הקהל לפי הקצב של השיר. לבסוף, כל הרקדנים עומדים יחדיו על הבמה, יחד עם עוד שני זמרי ליווי. הופעה ווקאלית טובה של בסה.

הימור שלנו: לא עולה לגמר.

3. יוון:

ההופעה של מרינה סאטי מצולמת השנה בשוט אחד, ללא חילופי מצלמות. מרינה לבושה בבגדים אותם ראינו בחזרות – חצרית קצרה וכסופה וחולצה תואמת. ההופעה נראית כמו מעין פילטר שאנו רואים הרבה בטיקטוק, כאשר על המסך מופיע פילטר של לבבות. מרינה עצמה משחקת עם המצלמה ומזיזה אותה לפי רצונה ולפי הקצב של התנועות שלה. אל מרינה מצטרפים ארבעה רקדנים אשר לבושים בשחור, ולאחר מכן מרינה פוצחת בריקוד יווני עם אחת הרקדניות.

הקול של מרינה נשמע מעט חלש והוא נבלע ע"י קולות הליווי המוקלטים. רצפת הלד והמסך מאחור מתחלפים בכל פעם בצבע אחר, אבל בעיקר משדרים צבעוניות. מרינה שולפת מהמגף את המטפחת המפורסמת וכולם פוצחים בריקוד. לבסוף – הפתעה. השוט הרצוף נקטע ומרינה מצולמת בשוט מלמעלה כאשר היא נראית שכובה על גבי גגות של בתים רבים. פעם נוספת, מרינה והרקדנים פוצחים בריקוד ועל המסך מופיע פילטר של לבבות אותו ראינו בתחילת הביצוע.

הימור שלנו: עולה לגמר.

4. שוויץ:

על הבמה נמו, אחד הפייבוריטים הגדולים לזכייה השנה. נמו החליפו בגדים ולובשים כעת מעיל צמר בצבע כתום וחצאית מיני בצבע תואם. נמו מטפסים על צלחת הלווין שנמצאת במרכז הבמה. הם רוכנים קדימה על הצלחת ומזיזים את הצלחת, כמו נדנדה שזזה מלמעלה למטה. הבמה מסביב נמו חשוכה רוב הזמן כאשר רק נמו מוארים. נמו מתרוצצים הרבה על הבמה. בבית השני יש תקלה בזוויות הצילום כאשר לכמה שניות רואים מסך שחור.

לאחר מכן נמו חוזרים לעמוד על צלחת הלווין, ונראה כאילו הם מתגלשים עליה. בפזמון האחרון הצלחת מסתובבת כאשר נמו נמצאים עליה. התאורה על הבמה מתחלפת לצבעי זהב וכסף. פעם נוספת נמו מסתובבים על הצלחת, אך הפעם גם הצלם מסביבו מסתובב מה שנותן תחושת מהירות ואולי אף סחרחורת. בשוט האחרון מופיעה מאחורי נמו שמש גדולה. ההופעה הווקאלית טובה אך יש לעבוד על זוויות הצילום.

הימור שלנו: עולה לגמר. מועמדת לטופ 5.
5. צ'כיה:

אייקו עומדת לבדה על הבמה ויש אפקט של צילום מצלמה. מעליה קוביות הלד מוארות בצבע אדום, עליהם מוקרנים קטעים מתוך הופעת רוק. אל אייקו מצטרפות אל הבמה שלוש רקדניות. הבמה אפלולית ונותנת תחושה של הופעת רוק. לקראת הפזמון יש הרבה משחקי תאורה. בבית השני אייקו מסתובבת עם הגב אל הקהל ופונה למרכז הבמה.

להופעה מצטרפת הרבה פירוטכניקה ויש הרבה משחקי אש. אייקו השתפרה המון מאז ההופעה בקדם האירוויזיון הצ'כי שנערך בדצמבר. רגע לפני הפזמון האחרון, אייקו והרקדניות נכנסות לתוך הריבוע במרכז הבמה. פעם נוספת יש הרבה משחקי תאורה, הפעם בצבע שחור ולבן.

הימור שלנו: עשויה להפתיע ולעלות לגמר.

הפסקה ראשונה להערב. מנחת הערב מאלין מציגה את סיפורו של יאן טייגן (Jahn Teigen) שייצג את נורווגיה מספר פעמים באירוויזיון והפך לאחד מהזמרים המזוהים עם נורווגיה באירוויזיון, למרות שנכשל פעמים רבות. הזמר הלך לעולמו לפני ארבע שנים ועל המסך מוקרנת מחווה מתוך הופעותיו באירוויזיון.

צרפת:

הופעה ראשונה הערב לאחת מהמדינות המופיעות אוטומטית בגמר. סלימאן שוכב על הרצפה וכבר בתחילת הביצוע יש תקלה קטנה כאשר המיקרופון בורח לו מהיד. סלימאן "לוחץ" על מסך המצלמה כאילו לרגע להחזיר את הפוקוס שאבד, מה שאנחנו מכירים מדור הטיקטוק. ממצב שכיבה עובר סלימאן לכריעה על הברכיים, כאשר הבמה מסביבו מוארת בצבע ירקרק. ההופעה של סלימאן מצולמת בוואן שוט בדומה להופעתה של יוון. שיערו של סלימאן קלוע בצמות והוא לבוש בחליפה לבנה.

המצלמה נעה לפי התנועות של סלימאן, זזה מימין לשמאל. תקלה נוספת על הבמה כאשר המצלמה מסתובבת במקום אך לא רואים את סלימאן. בבית האחרון התאורה מתחלפת לצבע לבן, עשן רב על הבמה. תקלה שלישית!! מצלמה מגיחה ומסתירה את המצלמה הראשית שמצלמת.

הימור לגמר: אמצע טבלה ומטה.

6. אוסטריה:

נראה שיש עיקוב קל לפני הופעתה של קאלין כאשר הגלויה שלה מוקרנת אך בסופה הצילום עובר לקהל באולם. לבסוף הביצוע מתחיל. קאלין עומדת לבדה על הבמה, מאחוריה קרני לייזר מוארים בצבעים שונים. אל הבמה מצטרפים שני רקדנים אשר מסירים גלימה מקאלין וחושפים בגד כסוף ונוצץ על גופה. הבגד של קאלין הוא הבגד שראינו בחזרה השנייה שלה. אל הבמה מצטרפים עוד שני רקדנים כך שהם ארבעה בסך הכל. הרבה משחקי תאורה, מה שנותן תחושה של מועדון רטרו בשנות ה-80. הרקדנים של קאלין לבושים בשחור, עוטים מעין משקפי שמש גדולים.

בפזמון האחרון קאלין מפלרטטת עם הקהל. הרקדנים מניפים אותה כלפי מעלה וכולם פוצחים בברייק-דאנס. הרבה משחקי תאורה בצבעי לבן וורוד. על הבמה הרבה משחקי עשן.

הימור שלנו: עולה לגמר.

7. דנמרק:

סאבה מופיעה לבדה על הבמה, לבושה בשמלת הלבנה אותה ראינו בקדם הדני. ההופעה מתחילה בשוט עליה כאשר היא מפזרת מתוך ידה חול על הבמה. הבמה חשוכה והעין של סאבה מוארת מספר פעמים. מאחורי עשן ותאורה בצבע כתום. המצלמה מתרחקת מסאבה וחושפת את הבמה. פעם נוספת סאבה מפזרת חול מתוך שתי ידיה. על הבמה יש עשן רב, והיא מוארת בצבעי לבן וכתום.

על המסך מוקרנת דמותה של סאבה ולאחר מכן המצלמה חוזרת להתמקד בה. בגדול, הופעה דומה למה שראינו בקדם האירוויזיון הדני אך רק הרבה יותר גדול. פעם נוספת רואים את דמותה של סאבה על מסך הלד מאחורה. הביצוע הקולי לא מדויק ויש על מה לעבוד. דמותה של סאבה על המסך הפכה לדמות שעשויה מחול.

הימור שלנו: עולה גבולית.
8. ארמניה:

מהבלדה של דנמרק לשיר האתני והמרים של ארמניה. ג'קלין הסולנית לבושה בשמלה מסורתית קצרה ולבנה והנגן שעימה, החלק השני בצמד, מנגן בחצוצרה. אל הצמד מצטרפים אל הבמה שלושה מלווים נוספים אשר מנגנים על כלי מוזיקה שונים. רצפת הלד צבעונית ומקושטת בפרטיטים רבים. נציין כי כל האנשים שעל הבמה עומדים על מעיין במה נוספת מוגבהת שעשויה מקוביות אשר מתוכם יוצאת תאורה נוספת. לקראת הבית השני המצלמה מצלמת את הבמה מלמעלה, חושפת את הצבעוניות במלוא תפארתה.

קוביות הלד המרחפות מקרניות גם הן צבעים רבים שנראים כמו פסיפס של תרבויות ומדינות. על מסך הלד מאחורה הרבה צבעוניות.

הימור שלנו: עולה לגמר.

הפסקה שנייה.

9. לטביה:

דונס עומד לבדו על הבמה, לבוש בחליפת השריון (PVC) הקצרה בצבע כחול ללא שרוולים. מסך הלד מאחורי בצבעי כתום ואדום, מה שנראה כמו שקיעה, ולאחר מכן התאורה מתחלפת לצבע סגול ומאחורי מוקרנת מערבולת. בחלק הראשון של השיר דונס עומד בתוך עיגול גדול, ולקראת הפזמון השני הוא מתקדם לקדמת הבמה.

על מסך הלד מאחור ניתן לראות מעין דמות של עץ או שורשים בצבע סגול שפועמים כמו פעימות לב במוניטור. הופעה ווקאלית טובה של דונס.

הימור שלנו: לא עולה לגמר.

ספרד:

הסולנית עומדת במרכז הבמה, כאשר משני צדדיה עומדים הרקדנים שראינו בקדם הספרדי. כל השלושה לבושים בשחור. משני צידי הבמה ניתן לראות את חברי ההרכב הנוספים של נבולוסה. מסך להד מאחור נראה כמו שרשראות בצבעי זהב, ולאחר מכן הבמה מתחלפת לצבע אדום. תקלה בביצוע הספרדי כאשר הרקדן השמאלי לא הספיק להוריד בזמן את הבגדים מה שנתפס במצלמה.

נציין כי בתחילת הביצוע ישנם מספר שוטים מקרוב על הזמרת מה שלא ראינו בקדם הספרדי. ההופעה דומה למה שראינו בקדם האירוויזיון הספרדי אך הצבעים מוסיפים תחושה של מועדון, אם תרצו אפילו ווגאס. הופעה ווקאלית חלשה של הסולנית.

הימור לגמר: בוטום שש.

10. סן מרינו:

סולנית ההרכב שוכבת על הרצפה, כאילו יושנת. לרגע המוזיקה השקטה מתחלפת בקצב הרוק של השיר הסן מרינזי. סולנית הלהקה לבושה בצבע ורוד, כך גם שאר חברי ההרכב. מסך הלד מאחור מקרין עצים בתוך יער אפלולי, שלאחר מכן מתחלפים בדמויות מצוירות.

קצב השיר הרוקיסטי מתחלף לקראת הסוף בקצב הסמבה. סולנית הלהקה מפזרת את שיערה (מישהו אמר צ'כיה 2016?) ומורידה מעליה את המעיל שלבשה. השיר חוזר לקצב הרוקיסטי, על הבמה יש פירוטכניקה ואש.

הימור שלנו: לא עולה לגמר.
11. גאורגיה:

האם זאת השנה של גאורגיה? נוצה באה להבעיר אש על הבמה. נוצה לבושה בבגד בצבע זהב צמוד. על הבמה עקשן, מאחוריה מופיע עיגול גדול בצבע אדום. נוצה מתקדמת למרכז הבמה כאשר אליה מצטרפים ארבעה רקדנים גברים. העיגול שמופיעה מאחורי נוצה עולה באש ומוציא מתוכו להבות, כאשר על המסך מופיעה דמותה של נוצה.

ברייק-דאנס נוסף להערב! נוצה והרקדנים פוצחים בריקוד לרקע פירוטכניקה ואש. תאורת האולם מתמלאת בזהב ובאדום. הרקדנים מניפים את נוצה כלפי מעלה והכדור העגול שמאחוריה עולה בלהבות. תקלה נוספת – לפתע מופיע אחד הצלמים עומד ומגרד בראש. לקראת סוף הביצוע להבות אש נוספות על הבמה.

הימור שלנו: עולה לגמר.

12. בלגיה:

ההופעה מתחילה כאשר דמותו של מוסטי מוחשכת. מוסטי מתקדם לקדמת הבמה, לבוש בחליפה בצבע לבן. הידיים שלו מכוסות בכפפות/בצבע זהב. מוסטי מוקף בעשרות מיקרופונים, מה שנותן תחושה של "הפוקוס עליי". בפזמון השני יוצא עשן מתוך מוסטי. לאחר מכן מוסטי יוצא מתוך מרכז בימת המיקרופונים, מתקדם אל עבר קדמת הבמה. הבמה אפופה בהרבה עשן. ביצוע קולי טוב.

על מסך הלד מאחור מוקרנת דמותו של מוסטי מתוך הקליפ בוא הוא נראה שוכב על הרצפה.

הימור שלנו: עולה לגמר.

13. אסטוניה:

סולן ההרכב לבוש במשקפי שמש. המצלמה מצלמת אותו בזווית צדדית, כלומר המצלמה לא עומדת ישרה. הבמה מוארת בצבעי זהב, כך גם קוביות הלד המרחפות שמיד לאחר מכן מתחלפות לצבעי ירוק וסגול.

בתחילת ההופעה כל השישה עומדים כל אחד בצד אחד של הבמה ובהמשך כולם מתאחדים לעמוד ביחד במרכז הבמה. על המסך מוקרנות דמויתיהם של חברי הלהקה. הופעה מעט מבולגנת למה שאמור להיות שיר מקפיץ ושמח. חברי הלהקה מזייפים לא מעט.

הימור שלנו: כרגע, לא עולה לגמר.

איטליה:

פייבוריטית נוספת לניצחון. אנג'לינה חזרה ללבוש את חליפה הגוף הצמודה שמעוטרת בורדים, ביחד עם מחוך אדום, מה שראינו בחזרה הראשונה. כך גם חמשת הרקדניות שמלוות אותה. הבמה מוארת בצבעי אדום, צהוב, אדום.

מסך הלד מאחור מעוטר במה שנראה כמו ורדים קוצניים. נראה שאנג'לינה קצת אבודה עם המצלמות כיוון שלקח לה זמן להסתכל לכיוון המצלמה. עם זאת, הופעה ווקאלית טובה. לבסוף יורד מהתקרה גשם של זיקוקים.

הימור לגמר: טופ 10.
14. ישראל:

עדן עומדת לבדה על הבמה, לבושה בשמלה האפורה המרשימה שתפר לה אלון ליבנה. עדן מתחילה את השיר כשהיא נראית עומדת לאחור כשגופה שבור (אותה תנוחה קשה שיכולות לבצע רק מתעמלות אמנותיות). היא מוקפת בהרבה עשן, תאורה בצבע לבן וכחול. עדן עומדת בתוך עיגול שדומה לעיגול של נציג לטביה, אך מעט יותר קטן. לעדן מצטרפים חמישה רקדנים אשר נתלים מסביב לעיגול לאחר הבית הראשון. הרקדנים רוקדים לאורך השיר מסביב לעדן ויחד עמה. זוויות הצילום מושלמות. הבמה מלאה בעשן סמיך. בבית השני עדן מתקדמת לעבר מרכז הבמה. את השיא של השיר מצלמת מצלמה מלמעלה כשעל רצפת הבמה ניתן לקבל מן תחודת הוריקן. השיר נגמר כשהתאורה מתחלפת לצבע כתום ומן שמש עולה על מסכי הלד האחוריים. הביצוע הקולי מושלם. ביצוע מרגש עד דמעות! בשנה רגילה זה אמור לקבל טופ5!

הימור שלנו: עולה לגמר טופ 10.

15. נורווגיה:

ההופעה של נורווגיה דומה מאוד להופעה מקדם האירוויזיון הנורווגי, ה-"Melodi Grand Prix". במרכז הבמה נמצאת פלטפורמה נמוכה אשר מסתובבת לאט שמסביבה כמה סלעים ועצים המדמים סביבה של יער או טבע. הגרפיקה מסתחררת ומפחידה, והתאורה בזמן השיר מכילה לייזרים רבים וזרקורים ירוקים ונראה שיש גם שימוש בעשן על הבמה. הזמרת הראשית בלהקה לובשת מכנסיים רחבים בצבע ירוק כהה עם חלק עליון עטור "זר פרחים שחור" בדומה לתלבושת אותה לבשה בקדם האירוויזיון הנורווגי. בפזמון האחרון אחד הגיטריסטים זורק את הגיטרה שלו גבוה לאוויר ואז תופס אותה בחזרה. ההופעה מאופיינת בתחושת סחרחורת, אווירה גותית שחורה וטמפו.

הימור שלנו: עולה לגמר.

16. הולנד:

ההופעה מתחילה כאשר הפנים של יוסט מוקרנים על הרצפה ולאחר מכן המצלמה עוברת אליו. יוסט לבוש בחליפה הכחול עם הכתפיים המוגבהות, מאחוריו מסך הלד עם כדור הארץ. כשם השיר, יוסט נראה כאילו הוא מתהלך ברחבי העולם. אל יוסט מצטרפים על הבמה שני רקדנים לבושים בלבן, כאשר בשני הצידי הבמה שני נגנים – לבושים בחליפות כחולות, ואחד מהם אף עם מקור של תרנגול.

התאורה על הבמה בצבעי כחול ולב ולאחר מכן מצטרפת לאדום. יוסט צועק לקהל ואומר "לא אכפת לי מאיפה באתם, בואו נרקוד יחד". אווירת השיר מתחלפת לקצב הדאנס כאשר התאורה על הבמה מוארת באדום. בחלק האחרון יוסט מקדיש את השיר להורים שלו שנפטרו ולא זכו לראות אותו על בימת האירוויזיון.

הימור שלנו: עולה לגמר.
לאחר תום הביצועים המנחות מחליפות מספר מילים, ולאחר מכן פוצחות בשירה של יוון לאירוויזיון 2005 ולאחר מכן עולה המבצעת האמיתית, הלנה פפריזו. האם המנחות אמורות לבצע את שירה של הלנה או שזו תקלה בשידור? נגלה בהמשך.

שנייה לעלות היא זוכת אירוויזיון 1999 שרלוט פרלי שמבצעת את שירה הזוכה מהתחרות שנערכה בירושלים.

אורחת שלישית ואחרונה, זוכת אירוויזיון 2003 הטורקית, סרטב ארנר, שמבצעת את שירה הזוכה מאותה שנה. בסיום הביצוע שרלוט והלנה מצטרפות לסרטב לקול תרועות הקהל.

מנחת האירוע פטרה מיידה פוצחת בשיר חדש שנכתב לכבוד התחרות, אליה מצטרפות שרלוט פרלוט ודמותה הקומית של לינדה וודרופ.

ולבסוף – קארייה, המקום השני בגמר אירוויזיון 2023, עולה על הבמה לבצע את שירו מהתחרות – "Cha Cha Cha".

עשרת העולות לגמר (לא אמיתי):

  1. אלבניה
  2. מלטה
  3. ארמניה
  4. שוויץ
  5. בלגיה
  6. צ'כיה
  7. לטביה
  8. סן מרינו
  9. הולנד
  10. יוון

סקרנים לגלות מי העולים שלנו לגמר? (בסדר אקראי)

אבי:

הראל: יוון, שוויץ, צ'כיה, אוסטריה, ארמניה, גאורגיה, בלגיה, ישראל, נורווגיה והולנד

שחר:

טל:

הצטרפו אלינו בשעה 22:00 (שעון ישראל) לחזרה הגנרלית השנייה!

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב-7, 9 ו-11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. האולם המארח של התחרות הוא "Malmö Arena", אשר אירח את התחרות גם ב-2013, ומכיל בתוכו כ-15,500 מושבים.