מפגינים נגד ישראל התפרצו להופעתה של קונצ'יטה וורסט (Conchita Wurst), זוכת אירוויזיון 2014, אשר נערכה בכפר האירוויזיון במאלמו.

במהלך הופעתה של זוכת אירוויזיון 2014, קונצ'יטה וורסט (Conchita Wurst) , בכפר האירוויזיון שבמאלמו, מפגינים נגד ישראל התפרצו להופעה, הניפו דגלי פלסטין וקראו: "להפסיק לרצוח פלסטינים בעזה". וורסט הפגינה קור רוח רב, התעלמה לחלוטין מהסיטואציה שנוצרה מסביבה על הבמה, והמשיכה את ההופעה כאילו לא קרה כלום.

לאחר זמן לא רב, המפגינים הבינו שלא מתייחסים לפרובוקציה שלהם בכפר האירוויזיון, השתתקו והתפנו מהמקום. לאורך כל שבוע האירוויזיון צפויות להיות הפגנות נגד ישראל, כאשר המשטרה והמשלחת הישראלית נערכות להפגנות ענק האמורות להתרחש מחוץ לאירועי התחרות, שגם מהן הציבור הישראלי מתבקש להיזהר.

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק
ביום חמישי האחרון, המטה לביטחון לאומי העלה את רמת האיום בעיר המארחת מאלמו לרמת איום בינוני (שמאז הספיקה כבר לעלות לרמת כוננות 4 מתוך 5), סביב איומי הטרור כלפי אירועי האירוויזיון והמשלחת הישראלית בפרט. בעקבות ההודעה הזאת, ישראלים רבים חוששים לבוא כמדי שנה לתחרות.

שעות אחרונות לפני חצי הגמר הראשון ובמערכת הביטחון הישראלית מעריכים כי ככל שהשעות מתקרבות לפתיחת התחרות כך גוברים הסיכויים לעימותים בעיר ולתקיפות ישראלים. על מנת לאבטח את האירועים, הרשויות בשוודיה מתגברות את מערכי האבטחה ההופכים את האירוע לאחד ממבצעי המשטרה הגדולים ביותר שהמדינה ידעה אי פעם, עם כוח אדם שגויס במיוחד למשימה מתוך שוודיה וגם ומהמדינות השכנות – נורווגיה ודנמרק. בין הדרכים בהן הרשויות בשוודיה תגברו את האבטחה הן מהצבת שוטרים רבים שמסתובבים ברחובות עד צלפים על גגות סמוך לארנה.
ישראל באירוויזיון 2024

"Hurricane" הוא שם השיר שיבוצע ע"י עדן גולן, שתייצג את ישראל כשיר מספר 14 בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-9 במאי במאלמו, שוודיה. השיר נכתב על ידי היוצרים קרן פלס, אבי אוחיון וסתיו בגר. בגר היה גם מכותבי ומפיקי השיר הישראלי הזוכה לאירוויזיון 2018, "Toy". השיר מבוצע ברובו באנגלית ומשלב בסופו מספר מילים בעברית.

נראה כי מילות השיר מעבירות שילוב של רגשות העוסקות באהבה, אובדן וחוסן. השיר חוקר את המורכבות של רגשות אנושיים, מערכות יחסים, והחוסן הדרושים כדי לנווט בסערות החיים. השיר נכתב במקור על טבח ה-7 באוקטובר ונקרא "October Rain" (בעברית: "גשם של אוקטובר"). בעקבות פסילת מילות השיר על ידי איגוד השידור האירופי, התבקשו יוצרי השיר לשנות חלק ממילות השיר כך שהשיר יעסוק בנושא אוניברסלי כמו אהבה ואובדן.

בימים אלה מדורגת ישראל במקום השמיני בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

עדן גולן – מי את?

עדן גולן היא זמרת ישראלית, בת 20 מתל אביב. היא עוסקת במוזיקה מגיל עשר. עדן נולדה בארץ אבל בגיל חמש עברה עם משפחתה למוסקבה, שם התגוררה 13 שנים. במהלך ילדותה סבלה מהתנכלויות בעקבות שמה ומוצאה הישראלי. היא מספרת שלמרות המצב הקשה בארץ בעקבות המלחמה, אין מקום יותר טוב בעולם מישראל.

בגיל תשע החלה ללמוד פיתוח קול, ובצעירותה התאמנה בהתעמלות אומנותית ואף לקחה חלק בתחרויות רבות, אך בהמשך העדיפה להתרכז בקריירה המוזיקלית שלה. ב-2015 גולן ניסתה לייצג את רוסיה באירוויזיון הילדים בשנת עם השיר "Schastye" (בעברית: "אושר") והגיעה למקום החמישי בגמר. ב-2018 השתתפה בעונתה החמישית של "The Voice Kids Russia" והגיעה עד לשלב הגמר. לאחר התוכנית חתמה על חוזה עם מפיק רוסי אשר התרשם מקולה, וגולן הצטרפה ללהקת פופ בנות ממוסקבה, בה לקחה חלק במשך שנתיים.

ב-2022 שבה לישראל ובאוקטובר של אותה שנה הוציאה את סינגל הבכורה שלה, "Ghost Town" (בעברית: "עיר רפאים"). הסינגל נכתב בשיתוף פעולה עם המפיק הליטאי לאקי לוק (Lucky Look), וצבר כ-700 אלף השמעות בספוטיפיי. ב-2023 השתתפה בפרק סיום העונה השנייה של התוכנית "רואים את הקול", ובהמשך השנה שחררה שלושה שירים נוספים – "Let Me Blow Ya Mind" (בעברית: "תן לי להפתיע אותך"), "Taxi" ו-"Dopamine", כאשר כולם זכו למאות אלפי צפיות ביוטיוב. גולן לקחה גם חלק כרקדנית בשיר המצליח "תיק קטן", אשר מבוצע ע"י הצמד נס וסטילה.

בחודש פברואר האחרון זכתה בעונתה העשירית של "הכוכב הבא", וזאת לאחר שסומנה כפייבוריטית גדולה כבר מהאודישן הראשון.

מקורות: ice, mako.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.