למרות החרם הבינלאומי על ישראל והאירוויזיון כולו, זוכת אירוויזיון 2016 האוקראינית, ג'מאלה (Jamala), הצהירה בראיון כי היא מתנגדת להחרמת התחרות. 

בחודשים האחרונים נשמעות קריאות חוזרות ונשנות להחרים את תחרות האירוויזיון בשל השתתפותה של ישראל בעת מלחמה בעזה. זוכת האירוויזיון לשעבר, ג'מאלה (Jamala), שזכתה בשנת 2016 עם השיר "1944" אמרה בראיון ל-PA Media שמדינתה "לא יכולה להרשות לעצמה" להחרים את תחרות השירים מכיוון שהיא זקוקה להזדמנות להזכיר לאירופה את פלישתה של רוסיה.

לעדכונים שוטפים במהלך החזרות ותקופת האירוויזיון:
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק
הזמרת אמרה כי חרם על מלחמת ישראל-חמאס אינו אופציה עבור ארצה. היא הוסיפה שאמנים צריכים להיות "רועשים ויצירתיים" כדי להזכיר לעולם על הפלישה של רוסיה לאוקראינה כשהציבור "התעייף" מלשמוע על כך.

"מדינות מסוימות עשויות לסרב להשתתף בתחרות, אבל אנחנו לא. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לוותר על תחרות כזו בזמן מלחמה.. יש הרבה מלחמות עכשיו בעולם, וכמובן, זה לא קל לשמור כל הזמן את תשומת הלב עלינו כדי שלאנשים לא יימאס מהמלחמה שלנו".

"אבל זו המשימה שלנו, אנשים שנשארו באוקראינה, אנשים שנלחמים, להיות קולניים ויצירתיים באותה מידה… זו המשימה של אמנים למצוא דרכים חדשות איך לחשוף ולהראות את ארצם".

ג'מאלה הוסיפה שהיא מקווה שנציגות אוקראינה השנה, אליונה אליונה וג'רי הייל (Alyona Alyona&Jerry Heil) יעניקו ראיונות רבים "וידברו על כך שהמלחמה באוקראינה נמשכת".

ניכר שאמירותיה של ג'מאלה נובעות בין היתר מהעובדה ששירה הזוכה של ג'מאלה, "1944", נוגע לגירוש הטטרים מחצי האי קרים בשנות הארבעים, על ידי ברית המועצות בידי סטאלין. הזמרת קיבלה השראה במיוחד מסיפורה של סבתא רבא שלה, שהייתה באמצע שנות ה-20 לחייה כשהיא וחמשת ילדיה גורשו למרכז אסיה בעוד אחת הבנות לא שרדה את המסע. השיר שוחרר גם על רקע דיכוי מחודש של הטטרים בחצי האי קרים בעקבות הסיפוח הרוסי של קרים, שכן רובם מסרבים לקבל את הסיפוח.

מקור: The Guardian, Mako.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב-7, 9 ו-11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. האולם המארח של התחרות הוא "Malmö Arena", אשר אירח את התחרות גם ב-2013, ומכיל בתוכו כ-15,500 מושבים.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!