קבלו את הסיקור המלא מתוך החזרה הגנרלית של חצי הגמר הראשון שנערכת כעת על בימת אירוויזיון 2024 במאלמו. בזו אחר זו יעלו על הבמה קפריסין, סרביה, ליטא, אירלנד, אוקראינה, פולין, קרואטיה, איסלנד, סלובניה, פינלנד, מולדובה, אזרבייג'אן, אוסטרליה, פורטוגל ולוקסמבורג. אנו נעדכן במהלך החזרה על כל הפרטים שיתקבלו במערכת.

היום בשעה 16:45 (שעון ישראל) החלה החזרה הגנרלית הראשונה לקראת משדר חצי הגמר הראשון שייערך מחר בשעה 22:00 (יום שלישי, 7 במאי). רגע לפני שתתקיים חזרה גנרלית נוספת הערב בשעה 22:00, אנו כאן כדי לדווח לכם על כל מה שמתרחש על הבמה בזמן אמת במאלמו.

נזכיר כי השנה המדינות המתמודדות אוטומטית בגמר יופיעו גם במהלך חצאי הגמר אך שירם לא יועמד להצבעה בשלב זה. בחצי הגמר הראשון יעלו להופיע בריטניה (בין אירלנד לאוקראינה), גרמניה (בין איסלנד לסלובניה) ושוודיה (בין מולדובה לאזרבייג'אן).

העמוד יתעדכן באופן אוטומטי כל 2 דקות, כך שמומלץ להמשיך לעקוב במהלך החזרות!

לעדכונים שוטפים במהלך החזרות ותקופת האירוויזיון:
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק
המופע נפתח בתקציר מתוך תחרויות משנים קודמות, בו רואים בין היתר את הניצחונות של שוויץ באירוויזיון 1988, איטליה באירוויזיון 2021, שוודיה באירוויזיון 1991, אוסטריה 2014 ועוד…לאחר מכן מוקרנים על המסך סרטונים קצרים שעשו מתמודדי אירוויזיון 2024 מתוך מדינתם.

המופע מתחיל בתצוגה מרהיבה של האולם ושל בימת האירוויזיון. קוביות הלד הגדולות ממלאות את הבמה ומוסיפות מאוד לעיצוב הכולל.

אלני פוריירה (Eleni Foureira), נציגת קפריסין לאירוויזיון 2018, היא הראשונה שעולה על הבמה ופותחת את מופע חצי הגמר הראשון. אל הבמה מצטרפות לאלני שתי רקדניות בלבוש חושפני ונוצץ. הרבה אש ולהבות על הבמה, כאשר רקדנים נוספים מצטרפים אל אלני על הבמה. לאחר מכן אלני פוצחת בברייק-דאנס ביחד עם חמישה רקדנים נוספים. על הבנה הרבה להבות ואש.

הזמר השני שעולה על הבמה הוא נציג שוודיה לאירוויזיון 2011, אריק סעדה (Eric Saade) שדיבר רבות נגד ישראל. אריק מבצע את שירו מהאירוויזיון בעיבוד חדש. על הבמה מצטרפים אל אריק שישה רקדנים בלבוש שחור. מסכי הלד מאחוריו בצבעי שחור ולבן, מה שנותן להופעה תחושה אפילה וקודרת.

שלישית לעלות על הבמה היא צ'אנל (Chanel), נציגת ספרד לאירוויזיון 2022. צ'אנל לבושה בבגד ריקוד חושפני וצמוד בצבע כחול (מחווה לישראל?). עם צ'אנל על הבמה נמצאות שש רקדניות, ובהמשך מצטרפים אליהם עוד רקדנים, מה שהופך לנאמבר מטורף.

בסוף הביצוע, שלושת הזמרים עומדים ביחד על הבמה לתרועות הקהל. לאחר מכן עולות לבמה שתי מנחות אירוויזיון 2024 – פטרה מיידה (Petra Mede) ומאלין אוקרמן (Malin Åkerman). בימת האירוויזיון מוארת כולה בצבעים ססגוניים, בדומה לצבעי הסלוגן הרשמי של תחרות האירוויזיון השנה. פטרה עצמה לבושה בחליפה בצבע כתום ומאלין לבושה בחליפה בצבע ורוד. המנחות מודות לשלושת האומנים שהופיעו ופתחו את המופע.

לאחר מכן, המנחות מציגות את רשימת המדינות שישתתפו בחצי הגמר הראשון, כאשר קפריסין תפתח את המופע ולוקסמבורג תסגור אותו. לאחר שנת הפסקה, המנחות חוזרות לקרוא את ההנחיות גם באנגלית וגם בצרפתית. נציין כי כל גלויה לפני כל הופעה מראה את מפת אירופה שמקשרת בין המדינה המארחת שוודיה למדינות המשתתפות, ורואים קטעים משנים קודמות. למשל: לפני ההופעה של אוקראינה אפשר לראות ביצועים קודמים של אוקראינה באירוויזיון.
חצי הגמר הראשון – סקירה ראשונה:

1. קפריסין:

המופע נפתח בשוט על סיליה קפסיס. היא לבושה בבגדים הלבנים אותם ראינו בחזרות הקודמות. אל הבמה מצטרפים אל סיליה ארבעה רקדנים. מסכי הלד מאחוריה מוארים בצבע ירוק. רגע לפני הפזמון הראשון יש הרבה משחקי תאורה על סיליה ועל הרקדנים. הרקדנים של סיליה לבושים בחולצות קצרות בצבע לבן ומכנסיים ארוכים בצבע שחור. סיליה פותחת חזק מבחינה ווקאלית אך לקראת אמצע הביצוע מתעייפת מעט קולית.

המצלמה סובבת סביב סיליה ובשוט שלפני הפזמון האחרון רואים את הקהל עומד מאחוריה, מה שמוסיף לאווירה. סיליה פוצחת בברייק-דאנס היסטרי, אליו מצטרפים הרקדנים. מסך הלד מאחורי סיליה מתחלף לצבע אדום. בסוף  השיר הרקדנים מורידים את החולצות ומתרחקים מסיליה. נציין כי למרות השיר הקצבי, על הבמה אין פירוטכניקה או זיקוקים.

הימור שלנו: עולה לגמר.

2. סרביה:

מהביצוע הקצבי של סיליה לבלדה הראשונה של הערב. ההופעה מתחילה כאשר על המסך של הצופים בבית מוקרן אפקט של עננים, מה שנותן תחושה שמכסה את כל האולם. טיה מופיעה לבדה על הבמה בין, יושבת בין סלעים, כאשר הבמה כולה אפופה בעשן. ההופעה נותנת תחושה שאנחנו נמצאים במין גלקסיה אחרת. טיה לבושה בשמלה ארוכה ושחורה.

לקראת הפזמון השני יש משחקי תאורה על טיה. טיה נשכבת על הבמה ובפזמון האחרון הבמה מתמלאת במשחקי תאורה נוספים. לקראת סוף השיר המצלמה מתרחקת מטיה ומראה את הבמה בשלמותה. בסוף הביצוע מופיע על מסך הלד פרח הרמונדה בצבע סגול, כשם השיר. טיה היא זמרת טובה אך הביצוע עצמו מעט רדום ולא משאיר רושם רב על הצופה.

הימור שלנו: לא עולה לגמר.

3. ליטא:

ההופעה מתחילה כאשר סילבסטר נמצא לבדו על הבמה, ומאחוריו מופיע מסך לד בצבע כחול שמתרחב וגודל כאשר אל סילבסטר מצטרפים ארבעה רקדנים על הבמה. הבמה נותנת תחושה של אווירה אפילה כאשר כולה מוארת בצבע אדום. סילבסטר לבוש בחליפה אותה לבש בחזרות והרקדנים שלו לבושים בשחור, כאשר את הראש שלהם מכסה מין ברדס.

על המסך מאחור מוקרנים לכמה רגעים הפנים של סילבסטר. בהמשך הביצוע המצלמה עוברת לצילום מהאוויר וניתן לראות זוג ידיים מושטות אל עבר סילבסטר והרקדנים. בפזמון האחרון הבמה מתחלפת במהירות בין צבעי כחול ואדום, בהתאם לקצב של השיר. ביצוע קולי טוב והופעה אפקטיבית מאוד.

הימור שלנו: עולה לגמר.

4. אירלנד:

ההופעה של במבי מתחילה כאשר המצלמה מצלמת אותה מלמעלה והמצלמה סובבת סביבה. במבי עולה על הבמה עם אותו איפור על הפנים מהחזרות שקורא להפסקת אש, מה שנוגד לחוקי התחרות, אך נראה שאיגוד השידור האירופי לא עשה דבר בנושא. הבמה מאחורי במבי מתמלאת בצבעים צבעוניים וססגוניים כאשר אווירת השיר מתחלפת, ואל במבי מצטרף אל הבמה רקדן. במבי עומדת במרכזו של פנטגרם הפוך, סמל אשר מזוהה עם כת השטן. במבי מוקפת בנרות רבים, מה שנותן תחושה כאילו עוד רגע הזמרת הולכת לערוך טקס גירוש שדים על הבמה.

בפזמון האחרון במבי מורידה מעצמה את הבגד העליון, מה שחושף את רגליה של במבי, עליהן ניתן לראות כתובות נוספות בדומה לפניה. בשלב זה אנו לא יודעים מה המשמעות של הכתובות. הנרות סביב במבי מתעופפים כלפי. הבמה מתמלאת כולה בצבעי כחול ושחור, ולאחר מכן יש  הרבה אש ופירוטכניקה. יש לציין כי העיתונאים בתור מרכז העיתונאים וגם בתוך האולם התלהבו מאוד מההופעה. עם כל גריעותו של השיר, ההופעה מושכת את העין.

הימור שלנו: עם כל הצער, עולה לגמר.

לאחר ההופעה של אירלנד יש הפסקה ראשונה בה פטרה מיידה מדברת קצת על האירוויזיון ומראיינת מעריצי אירוויזיון מהקהל אשר מתקילים אותה בשירי אירוויזיון משנים קודמות. פטרה "מתקשה" לזהות את השירים ומבקשת בכל פעם שיתנו לה שיר אחר.
בריטניה:

בריטניה היא המדינה הראשונה ממדינות הביג 5 להופיע בחצי הגמר הראשון. הופעתו של אולי מתרחשת כולה בתוך קובייה כך שהפוקוס הוא על האנשים שעל הבמה. ההופעה מתחילה בצילום שבו אולי נראה הפוך (בדומה לקליפ של נועה קירל מאירוויזיון 2023), ולאט לאט המצלמה מתרחקת ממנו כאשר רואים את ארבעת הרקדנים שאיתו על הבמה. הרקדנים לבושים כמו מתאגרפים.

מסך הלד מאחוריהם מקרין גלקסיה שחורה ונותן מעט תחושה של סחרחורת, כשם השיר "Dizzy". חשוב לציין שאולי לא מדייק בביצוע הקולי ואף מזייף בחזרה הזאת. ישנם הרבה משחקי מצלמות שלאו דווקא עובדות לטובת השיר. בשוט האחרון רואים את המצלמה מצלמת את אולי מלמעלה, עומד לבדו על רצפת שחמט ענקית שכאילו בולעת אותו.

הימור לגמר: מקומות 21-26 בגמר.

5. אוקראינה:

על הבמה עולה ראשונה ג'רי היל, לבושה בגמילה בצבע לבן, מוקפת באורות בצבע כתום. היא מתקדמת על הבמה במה שנראה כמו מסלול שמתמלא במים בצבע כחול. רצפת הלד כולה הופכת לים אחד גדול שעוטף את ג'רי. ג'רי מטפסת על מין הר ומאחורי מסך הלד מאחוריה מוקרנים זיקוקים בצבע כתום אשר נופלים כמו כוכבים. אל הבמה מצטרפת אליונה אליונה שמבצעת בשיר את קטע הראפ. תוך כדי קטע הראפ יש אפקט של רטט שמותאם לקצב של הביטים בשיר.

הבמה מוארת בצבע לבן, כאשר על מסך הלד מאחור מוקרנת ג'רי היל שנראית כמו מריה הקדושה. השתיים שרות כל אחת בצד שונה של הבמה, ונפגשות על הבמה רק לקראת סוף הביצוע. בסוף הביצוע ניתן לראות על רצפת הלד נשים רבות, כאשר שתי הזמרות מצטרפות אליהן ונטמעות בכוח נשי. הופעה מרשימה ויזואליות.

הימור שלנו: עולה לגמר, טופ 3. מנצחת פוטנציאלית.

6. פולין:

הביצוע מתחיל בשוט מרחוק שמראה את כל הבמה, כאשר ירח מוקרן על מסך הלד ועל הרצפה מוקרנות משבצות בצבע שחור לבן. אל הבמה מצטרפים אל לונה שלושה רקדנים, וכל ההופעה נראית כמו משחק שחמט אחד גדול. שלושת הרקדנים של לונה לבושים בצבעים שונים – רקדן אחד בצבע שחור, רקדן שני בצבע לבן, ורקדן שלישי בצבע אדום. משני צדדיה של לונה ניתן לראות שני צריחים שמדמים את המגדל בשם השיר של לונה.

לונה לא מדייקת בביצוע הקולי כך שהביצוע שלה נשמע חלש מאוד. שלושת הרקדנים מצטרפים אל לונה לקראת סוף הביצוע למה שנראה בעיניי כריקוד לא ברור. לקראת סוף הביצוע פירוטכניקה וזיקוקים רבים ממלאים את הבמה, ולבסוף לונה עומדת בתוך המגדל. חשוב לציין כי ברקע נשמעים קולות ליווי אשר אמורים לחפות על קולה של לונה, אך הם בעצמם נשמעים צורמים מעט.

הימור שלנו: לא עולה לגמר.

7. קרואטיה:

הפייבוריט הגדול לזכייה עפ"י ההימורים. ההופעה מתחילה כאשר הבמה מוארת בהרבה צבעים. בייבי לזניה עומד במרכז הבמה, כאשר הרקדנים עומדים מסביבו. כולם לבושים בלבוש מסורתי. על הבמה יש הרבה פירוטכניקה ולאורך כל הביצוע יש עשן שעולה מכל הצדדים של הבמה.

מסכי הלד ורצפת הלד מתמלאים בצבעים רבים, מה שמושך את העין לצופה בבית. בפזמון השני יש פעם נוספת הרבה אש, הרבה עשן והרבה זיקוקים. על מסך הלד מוקרנים החתולים שמופיעים בקליפ הרשמי. יש לציין כי למרות שהבמה מוארת בתאורה צבעונית, גם על המסך הלד, הבמה עצמה מעט חשוכה לעומת הביצוע של קארייה שייצג את פינלנד באירוויזיון 2023 (שאליו השוו את השיר של בייבי לזניה).

הימור שלנו: עולה לגמר, מקום 3-6.
8. איסלנד:

הקאמבק הראשון לעונה של נציגת איסלנד באירוויזיון 2010. הרה עומדת על הבמה לבדה, לבושה בחליפה זהובה ונוצצת. מאחוריהה קרני לייזר בצבעי זהב. השיער של הרה אסוף כמו בחזרה הראשונה. מסכי הלד מאחורי הרה מתמלאים במשולשים בצבעי זהב, מה שמזכיר מאוד את במת אירוויזיון 2019 בתל אביב. הרה יורדת מהפלטפורמה הגבוהה ומתקדמת למרכז הבמה.

על המסך מאחוריה מוקרנים דמויות של מספר רקדנים, מה שמוסיף אווירה קצבית. לקראת סוף הביצוע הרה מתקדמת לעבר הקהל ובסוף חוזרת שוב למרכז הבמה. על הבמה מצטרפים להרה חמישה זמרי ליווי. הצבעים על הבמה מתחלפים לזהב ואדום. בסוף הביצוע יש הרבה זיקוקים על הבמה. עוד הופעה נהדרת של הרה.

הימור שלנו: תהיה להרה תחרות קשה השנה. לא עולה לגמר.

הפסקה שנייה. על המסך מוקרן משחק שחמט על הים וברקע מושמע שירה הזוכה של הולנד מאירוויזיון 2019. לאחר מכן עוברים למין ארוחת ערב חגיגית בארמון מפואר כאשר ברקע מושמע שירה האייקוני של ורקה סירדוצ'קה מאירוויזיון 2007.

גרמניה:

גרמניה היא המדינה השנייה ממדינות הגמר להופיע בחצי הגמר הראשון. איזאק יושב על הבמה כשלצידו חבית עם אש בתוכה. על הבמה יש תפאורה של מסגרות, מה שנותן תחושה שאיזאק עומד בתוך חדר או במקום סגור. בפזמון הראשון יש הרבה אש ולהבות על הבמה.

המסגרות שאיזאק עומד בתוכן מתמלאות גם הן באש, מה שהופך את כל הבמה לזירת אש אחת גדולה. מסך הלד מאחורי איזאק נראה מעומעם לעומת הופעות קודמות שראינו הערב, אך עדיין ניתן לראות בו להבות נוספות. לקראת הפזמון האחרון הבמה מוחשכת ואז מצטרפים לאיזאק ארבעה זמרי ליווי שעומדים מצדדיו. בסוף השיר הבמה מוארת בצבעי זהב, כסף ולבן. ביצוע קולי נהדר לאיזאק.

הימור לגמר: מקומות 20-26. שיר טוב אך כזה שלא משאיר חותם.

9. סלובניה:

הביצוע מתחיל כאשר רייבן עומדת במרכז הבמה, מוקפת בעשן. רייבן נשכבת על הרצפה ולמעשה מפלרטטת עם המצלמה לאורך כל הביצוע. מסך הלד מאחוריה מואר בשחור ובלבן, מה שנותן תחושה מאוד אפלה. אל הבמה מצטרפים לרייבן חמישה רקדנים בלבוש גוף. מסך הלד מאחוריה מתמלא בעננים. בפזמון השני רייבן מתקדמת לקדמת הבמה כאשר הרקדנים צמודים אליה לאורך כל הביצוע.

הבמה מתמלאת בעשן נוסף. יש לציין שנעשתה עבודת מצלמה טובה ויש לא מעט זוויות צילום טובות. הרקדנים מוסיפים לביצוע ולאווירה של השיר. באחד מהשוטים של הצילום הייתה תקלה כאשר בטעות ראו את המצלמה השנייה שמצלמת. בפזמון האחרון המצלמה סובבת סביב רייבן שממלאת את כל האולם בפלצטים מרשימים וגבוהים. הבמה כולה מוארת בצבעי לבן, כחול וכסוף. בבית האחרון בשיר המצלמה מצלמת את רייבן והרקדנים מלמעלה, והרקדנים מניפים את רייבן כלפי מעלה.

הימור שלנו: עולה לגמר.

10. פינלנד:

הביצוע מתחיל בצילום מרוחק, כאשר על הבמה רואים ביצה ענקית אפופת עשן, ממנה יוצא הסולן ווינדוס95מן. הזמר לבוש בכובע ובחולצה לבנים עם הסמלים של ווינדוס אך הם מטושטשים עקב האיסור על שימוש בסמלים מסחריים בתחרות. אל הבמה מצטרף אליו זמר המשנה בשיר, הנרי.

ביחד איתם נמצאים על הבמה שני רקדנים נוספים. רצפת הלד מציגה עננים רבים. ווינדוס לובש לאורך רוב הביצוע תחתונים, ולקראת סוף הביצוע יורדים מהתקרה מכנסיים קצרים אותם הוא לובש. לבסוף, ווינדוס95 מחזיק זיקוקים ורוקד איתם על הבמה כשהוא מסתובב במקום. ההופעה עצמה דומה מאוד למה שראינו בקדם האירוויזיון הפיני, כמעט ללא שינוי. ההופעה עצמה מביכה באופן כללי.

הימור שלנו: עולה לגמר, עם כל הצער.
11. מולדובה:

הקאמבק השני להיום של נציגת מולדובה לאירוויזיון 2007. נטליה ברבו לבושה בשמלה לבנה עם מחשוף עמוק, ועומדת יחפה על הבמה. לעומת קדם האירוויזיון המולדובני, נטליה תופיע לבדה על בימת האירוויזיון ללא מלוות. רצפת הלד והמסכים מאחורי נטליה מוארים בצבעי לבן וסגול. בפזמון השני המצלמה מצלמת את נטליה מעליה, כאשר על רצפת הלד נדמה שנטליה עומדת במה שנראה כמו גן פרחים צבעוני.

במסך הלד מופיע עץ גדול עם פרפרים מרחפים, שאותם רואים לאחר מכן גם בקוביות הלד המרחפות שמעל הבמה. בפזמון האחרון נטליה שולפת את הכינור, "מנגנת בו", וניתן לראות פעם נוספת פרפרים מרחפים בשמיים, הפעם ממלאים את כל הבמה. בסוף הביצוע הבמה מתמלאת בצבעי זהב. ביצוע קולית מרשים לנטליה.

הימור שלנו: הדעות בקרב הצוות חלוקים, לנטליה תהיה תחרות קשה. עולה לגמר.

הפסקה שלישית, רגע לפני שוודיה המארחת. "מפתיע".

שוודיה:

הגענו למדינה המארחת, שוודיה. על הבמה עומדים מרקוס ומרטינוס בהופעה שדומה למה שראינו בקדם האירוויזיון שוודי. הבמה חשוכה ברובה, כאשר רק שני הזמרים מוארים. מרקוס ומרטינוס לבושים בחליפות אותם ראינו בחזרות בצבע כחול ושחור. מסכי הלד (אותם הביאה המשלחת השוודית לבמה) מוארים בצבע לבן. אל השניים מצטרפים אל הבמה ארבעה רקדנים.

כל ההופעה משדרת משהו צעיר ומושכת את העין, דבר שמתכתב עם המוזיקה העכשווית. בפזמון השני המצלמה מראה את הבמה בשלמותה, וניתן לראות את שם השיר מוקרן על קוביות הלד המרחפות. בזמן הצילום הייתה תקלה בזוויות הצילום, מה שמצריך תיקון בהמשך. בפזמון האחרון כל השישה מתקדמים לעבר קדמת הבמה, והתאורה מתחלפת לתאורה צבעונית מאוד, מה שמשדר מסיבת דיסקו אחת גדולה. בשוט האחרון מוקרנים על מסך הלד מאחורה הספרות 00:00.

הימור לגמר: טופ 10.

12. אזרבייג'אן:

הביצוע מתחיל כאשר פאחרי עומד במרכז הבמה, לבוש בבגדים שחורים. מאחוריו על מסך הלד מוקרן ירח גדול ודמות של אישה כסופה ונוצצת. הבמה חשוכה ואפלולית. דמות האישה מוקרנת בהמשך גם על רצפת הלד, תוך כדי תנועות ידיים רבות. פאחרי מזייף תוך כדי הביצוע.

על הבמה מצטרף אל פאחרי החלק השני בצמד, אילקין. אילקין פוצח בקריאות מעוואל כאשר המצלמה חגה מסביבו. הידיים שראינו על מסך הלד ועל הרצפה מופיעות כעת כאביזר על הבמה משני צדדיו של פאחרי. אילקין מצטרף אל פאחרי למרכז הבמה, כאשר המצלמה חגה סביבם.

הימור שלנו: לא עולה לגמר.

13. אוסטרליה:

הביצוע מתחיל בשוט קרוב על הסולן זכריה, כאשר עליו מוקרנים צבעי דגל הגאווה. זכריה בוש בשמלה לבנה ומסך הלד ורצפת הלד מוארים בצבעי גלקסיה בצבעי כתום ואדום. לצידו של זכריה עומד הנגן והחלק השני בצמד, מייקל. על מסך הלד מאחור מוקרנת דמותם של שני חברי הצמד, מתנועעים מצד לצד.

אל הצמד מצטרפים אל הבמה שלושה זמרי ליווי כאשר הם מלווים אותם לאורך שאר הביצוע. לקראת הפזמון האחרון ההרכב שר בליווי מוזיקה אקפלית, מה שנותן את האופציה לשמוע את הקהל שר ביחד עם ההרכב. אל הבמה מצטרף לקראת הסוף נגן בכלי אבורוג'יני אשר נותן קטע נגינה. בסוף הביצוע מוקרן על המסך שם השיר. נציין כי הביצוע התחיל טוב אך נגמר מעט באופן מבולגן.

הימור שלנו: לא עולה לגמר.
14. פורטוגל:

הביצוע מתחיל בצילום קרוב על יולנדה אשר לבושה בלבן. מקיפים אותה חמישה רקדנים לבושים גם כן בלבן. מעליה מופיעה קוביית לד אחת אשר מוארת כולה בלבן. הרקדנים צמודים ליולנדה לאורך כל הביצוע מה שמשדר ריקוד אינטימי אשר נועד להעביר מסר.

התאורה סביב יולנה מוארת בהתאם לבאסים של השיר, כך גם מסך הלד מאחורה שמואר בצבעי לבן ושחור שמתחלפים מידי פעם. בפזמון השני המצלמה מתרחקת מעט מהבמה כך שניתן לראות את כל קוביות הלד מרחפות מעל יולנה והרקדנים. בשוט האחרון המצלמה מתקרבת אל יולנה והרקדנים ויולנדה פוצחת בזעקה. מאחורי יולנדה ניתן לראות דמות מוקרנת על מסך הלד והביצוע נגמר בתקריב על הזמרת. ביצוע קולי מצוין.

הימור שלנו: עולה לגמר. טופ 15.

15. לוקסמבורג:

טלי הישראלית על הבמה! תספורת חדשה לטלי – הצמות התחלפו בשיער אסוף. האם זה יישאר להופעה או שתפסנו את טלי בזמן ההכנות? אל טלי מצטרפים אל הבמה חמישה רקדנים. הבמה מוארת בצבעי כתום וסגול. יש לא מעט פירוטכניקה ואש. טלי עצמה לבושה בשמלה בצבעי סגול וכתום.

על מסך הלד מאחורה מוקרנים הרים בצבע כתום, כאשר נמר טייגר מגיח לפתע על המסך. תוך כדי הביצוע ישנם לא מעט הבזקי אור ומשחקי תאורה. לקראת הפזמון האחרון טלי עומדת לבמה על הבמה, כאשר המצלמה מתמקדת בה. בפזמון האחרון הרקדנים מצטרפים שוב אל טלי והבמה מוארת באש, תאורה בצבע זהב ולבן. אם זאת, קיבלנו את התחושה שהצילום נורא מבולגן מה שיכול לפגוע בסיכויי העלייה לגמר.

הימור שלנו: עולה גבולית.

 

לאחר סיום ההופעות, עולה לבמה זוכה אירוויזיון 1980 ו-1987, ג'וני לוגן (Johnny Logan) מאירלנד, אשר מבצע חידוש מפתיע לשירה הזוכה של לוריין מאירוויזיון 2012, "Euphoria". לאחר מכן עולה להופיע נציג שוודיה לאירוויזיון 2018, בנג'מין אינגרוסו (Benjamin Ingrosso), אשר מבצע מחרוזת משיריו.

לאחר הביצוע של בנג'מין ורגע לפני חשיפת העולות לגמר, נחשף באופן רשמי הגרין רום שממוקם השנה מאחורי הבמה, לראשונה מאז 2011. לאחר מכן עוברים אל המפקח של התחרות, מרטין אוסטרדהל (Martin Österdahl), לבדוק שהכל כשורה ואפשר לעבור לתוצאות.

עשרת העולות לגמר (לא אמיתי):

  1. פורטוגל
  2. אוסטרליה
  3. אוקראינה
  4. ליטא
  5. פולין
  6. אזרבייג'אן
  7. קפריסין
  8. סרביה
  9. סלובניה
  10. פינלנד

 

סקרנים לגלות מי העולים שלנו לגמר? (בסדר אקראי)

אבי: קפריסין, ליטא, אירלנד, אוקראינה, קרואטיה, סלובניה, פינלנד, מולדובה, פורטוגל ולוקסמבורג.

הראל: קפריסין, ליטא, אירלנד, אוקראינה, קרואטיה, סלובניה, פינלנד, מולדובה, פורטוגל ולוקסמבורג.

שחר: קפריסין, ליטא, אירלנד, אוקראינה, קרואטיה, סלובניה, פינלנד, אוסטרליה, פורטוגל ולוקסמבורג.

טל: קפריסין, ליטא, אירלנד, אוקראינה, קרואטיה, סלובניה, פינלנד, אזרבייג'אן, פורטוגל ולוקסמבורג.

חן: קפריסין, סרביה, ליטא, אירלנד, אוקראינה, קרואטיה, סלובניה, מולדובה, פורטוגל ולוקסמבורג,

אור: קפריסין, סרביה, ליטא, אירלנד, אוקראינה, קרואטיה, סלובניה, פינלנד, פורטוגל ולוקסמבורג.

 

 

הצטרפו אלינו בשעה 22:00 (שעון ישראל) לחזרה הגנרלית השנייה!

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב-7, 9 ו-11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. האולם המארח של התחרות הוא "Malmö Arena", אשר אירח את התחרות גם ב-2013, ומכיל בתוכו כ-15,500 מושבים.