שוודיה באירוויזיון 2024: נציגי שוודיה, מרקוס ומרטינוס (Marcus & Martinus), עלו לבמה לחזרה שנייה עם השיר "Unforgettable". הישארו מעודכנים עם כל הדיווחים ממאלמו שבשוודיה…

מרקוס ומרטינוס (Marcus & Martinus), נציגי שוודיה, הם המתמודדים השלישיים אשר ערכו היום חזרה על בימת אירוויזיון 2024 עם השיר "Unforgettable". שוודיה תופיע בחצי הגמר הראשון שייערך ב-7 במאי בין שיר מספר 11 (מולדובה) לשיר מספר 12 (אזרבייג'אן), ותעפיל אוטומטית לגמר האירוויזיון שיתקיים ב-11 במאי. שוודיה הוגרלה להופיע כשיר מספר 1 בגמר הגדול.

צמד התאומים הנורווגי המייצג את שוודיה, מרקוס ומרטינוס, מביא אנרגיית ריקוד מטורפת למאלמו ארנה. פתיחה מדהימה לגמר הגדול ב-11 במאי. הצמד לא הוציא קליפ רשמי לשיר, כי הם לא היו צריכים! הופעתם בקדם האירוויזיון השוודי, המלודיפסטיבלן, היא למעשה קליפ מהוקצע בשידור חי.

לעדכונים שוטפים במהלך החזרות ותקופת האירוויזיון:
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק
כיאה לשוודיה, הופעתם הועתקה לבימת האירוויזיון כמעט אחד לאחד והבימוי נשאר כמעט ללא שינוי. תלבושות הצמד בצבעי כחול ושחור, וארבעה רקדני ליווי מלווים אותם. השוני בין קדם האירוויזיון לבמה הגדולה הוא קנה המידה – הקוביות שעל הבמה מוסיפות מימד חדש ואפקטים של תאורה מוגברים, במיוחד לאחר שהקופסה עוזבת את הבמה באמצע ההופעה ושאר ההופעה מתבצעת בקדמת הבמה. מסך הלד והקוביות נצבעים בצבעי ניאון, הבסים מורגשים על רצפת הארנה בעוצמה וכל הקהל באולם ירקוד לצלילי השיר.

מרקוס ומרטינוס נשמעים מעולה, אם כי השיר ירד בטון מבחינה מוזיקלית וכעת הוא פחות גבוה, מה שיאפשר למרקוס ומרטינוס לשיר בקלות רבה יותר.
שוודיה באירוויזיון 2024

"Unforgettable" (בעברית: "בלתי נשכחת") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הצמד מרקוס ומרטינוס (Marcus & Martinus) כשיר מספר 1 בגמר הגדול של אירוויזיון 2024 שייערך במאלמו שבשוודיה ב-11 במאי. הצמד נבחר לייצג את שוודיה באירוויזיון לאחר זכייתו בקדם האירוויזיון השוודי, המלודיפסטיבלן. השיר נכתב ע"י הזמרים עצמם יחד עם ג'ימי "ג'וקר" תורנפלדט (Jimmy "Joker" Thörnfeldt), ג'וי דב (Joy Deb), לינאה דב (Linnea Deb) – כולם יוצרים מוכרים בעולם האירוויזיון. השיר מבוצע בשפה האנגלית.

המילים מציירות תמונה חיה של מערכת יחסים נלהבת אך מסוכנת עם אישה שמתוארת ככובשת ובלתי ניתן לעמוד בפניה, אך בסופו של דבר מזיקה. הדימויים של האישה, המתעוררת לחיים בלילה ומשולה לטורף, מרמזת על תחושת סכנה ופיתוי. השיר בוחן את הנושא של אהבה רעילה והמשיכה בתוך מערכת יחסים מסוכנת, אפילו לנוכח המודעות להשפעותיה השליליות.

בימים אלה מדורגת שוודיה במקום ה-15 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

מרקוס ומרטינוס – מי אתם?

צמד האחים התאומים מרקוס ומרטינוס (Marcus & Martinus), בני 22, נולדו וגדלו בנורווגיה השכנה. הם התפרסמו בשנת 2012 לאחר זכייתם בגרסת הילדים של קדם האירוויזיון הנורווגי, "Melodi Grand Prix Junior". לאחר התחרות זכה שירם להצלחה גדולה בנורווגיה. ב-2015 שחררו את אלבום הבכורה שלהם "Hei", שזכה גם הוא להצלחה גדולה בנורווגיה. שנה לאחר מכן יצא אלבומם השני "Together", שכלל בתוכו שירים באנגלית. גם אלבום זה זכה להצלחה גדולה בנורווגיה, אך גם בשוודיה ובפינלנד השכנות.

ב-2017, בגיל 15 בלבד, הם סימנו את האירוויזיון כיעד הבא ושימשו כמגישי הניקוד לתחרות מטעם נורווגיה. באותה שנה הוציאו את אלבום השלישי "Moments". באביב 2022 הם זכו בגרסה השוודית ל"זמר במסכה". ב-2023 הם התמודדו לראשונה בקדם האירוויזיון השוודי, "מלודיפסטיבלן 2023", עם השיר "Air" (בעברית: "אוויר"), והגיעו למקום השני בגמר אחרי לורין (Loreen) שניצחה באירוויזיון.

רבים קיוו כי הצמד ינסה את מזלו הפעם בנורווגיה אך נראה כי השניים מעדיפים להמשיך לבסס את מעמדם בשוודיה.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב-7, 9 ו-11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. האולם המארח של התחרות הוא "Malmö Arena", אשר אירח את התחרות גם ב-2013, ומכיל בתוכו כ-15,500 מושבים.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם ברית בנשר והסביבה? הכנסו עכשיו!