עמוד האירוויזיון הרשמי דיווח היום על אמנים נוספים שיופיעו כקטעי קישור באירוויזיון 2024. בין האומנים ניתן למצוא זמר פלסטיני שכבר פרסם הצהרה נוספת נגד ישראל.

חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2024 ייערך ב-7 במאי במאלמו, שוודיה. את המופע יפתח קטע קישור אמנותי, הכולל שלושה אמני עבר באירוויזיון – אלני פוריירה (Eleni Foureira), נציגת קפריסין באירוויזיון 2018 עם השיר "Fuego", צ'אנל (Chanel), נציגת ספרד באירוויזיון 2022 עם השיר "Slomo" ואריק סעדה (Eric Saade), נציג שוודיה באירוויזיון 2011 עם השיר "Popular". סעדה הוא זמר שוודי ממוצא פלסטיני שידוע בהתבטאויותיו התדירות והנוקבות נגד ישראל. כבר עם פרסום הופעתו באירוויזיון הבוקר, פרסם הזמר הצהרה שנויה במחלוקת.
בליווי 24 רקדנים, שלושת הזמרים יבצעו את שיריהם מהתחרות וצפויים להביא לבמה הופעה בלתי נשכחת ברוח הסלוגן השנתי "United By Music". למרות האחדות המובטחת, אריק סעדה כאמור כבר הספיק לשחרר הצהרה נוספת נגד ישראל:

"ראשית..זה מסר של אהבה. כאשר בלתי אפשרי לעטות סמל אתני ב'עולם החופשי' לכאורה, זה חשוב לי מתמיד לקחת חלק. התנהלות איגוד השידור האירופי היא חרפה. הם לא מרשים אף סמל פלסטיני בתוך האולם, כשסמלים של כל תרבות אחרת מתקבלים בברכה. הסלוגן 'United By Music' (אם אתם לא פלסטיניים) הוא כבר בדיחה. כשמשדרים את הפרופגנדה הישראלית בפריים טיים לכל העולם ואז מתרכזים בהחרמת הדגל הפלסטיני? לכן, זה קריטי מתמיד שאהיה מיוצג על הבמה הזו. אתם יכולים לקחת את הסמלים שלנו, אבל אתם לא יכולים לקחת את נוכחותנו. אוהב אתכם".

כפי שניתן לראות, הזמר לא מדייק בפרטים, שהרי דגל הרשות הפלסטינית אינו היחיד שאסור להכנסה אל אולם האירוויזיון. דגלים נוספים שלא אושרו על ידי איגוד השידור האירופי הם דגל קוסובו, דגל נגורנו קרבאך ועוד. כל שנותר לקוות הוא שהזמר לא ינצל את פלטפורמת האירוויזיון לרעה ולפרובוקציה כנגד ישראל, ובנימה אישית – שרשת הטלוויזיה השוודית תשקול בשנית את השתתפותו בקטע האומנותי.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב-7, 9 ו-11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. האולם המארח של התחרות הוא "Malmö Arena", אשר אירח את התחרות גם ב-2013, ומכיל בתוכו כ-15,500 מושבים.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם ברית בנשר והסביבה? הכנסו עכשיו!