אסטוניה באירוויזיון 2024: הלהקה האסטונית, ויס מינוסט ופולופ (5miinust & Puuluup), עלתה לבמה לחזרה שנייה עם השיר "(Nendest) Narkootikumidest Ei Tea Me (Küll) Midagi". הישארו מעודכנים עם כל הדיווחים ממאלמו, שוודיה…

ויס מינוסט ופולופ (5Miinust & Puuluup), נציגי אסטוניה, הם המתמודדים הרביעיים אשר ערכו היום חזרה על בימת אירוויזיון 2024 עם השיר "(Nendest) Narkootikumidest Ei Tea Me (Küll) Midagi". אסטוניה תופיע כשיר מספר 13 בחצי הגמר השני שייערך ב-9 במאי, שם יתמודדו מול נציגת ישראל – עדן גולן.

השיר עם השם הארוך ביותר בתולדות התחרות עלה עכשיו לבמה, וכאשר ויס מינוסט ופולופ (עדיין) לא יודעים ולו דבר על הסמים (הללו), ההרכבים עולים בחליפות שחורות עם שרוולים באורכים שונים, מלווים בסגנונות מוזיקליים רבים, בריקוד הקרבי מהתחרות המקומית ובכלי הקשת האסטוני – הטלהארפה. והקוביות של הבמה הפעם נמצאות מאוד נמוך ומיקומן ישתנה במהלך ההופעה, וצבען יהיה תואם לצבע של מסך ה-LED מאחורה, המוטיב התפארותי על המסכים יהיה אף הוא בצורת קוביות. לקוביות הסגולות והירוקות יצטרף במהלך המופע צבע הצהוב הזרחני ממופע הקדם המקומי שנערך ב-17 בפברואר, אותו צבע שיכתיב את טון התפאורה גם במאלמו. קוביות ניאון זרחניות בצהוב, ירוק וסגול יהיו בהופעה האסטונית למכביר.

סדר ההופעות מקשה מאוד על אסטוניה השנה. כאשר היא נמצאת בין בלדת הרוק של מוסטי (Mustii) מבלגיה, לבין הוריקן עדן מישראל. כאשר עוד מאיימת לזכייה תופיע בהפסקה שתהיה אחרי אסטוניה – אנג'לינה מנגו (Angelina Mango) מאיטליה. אך טבלאות ההימורים לחצי הגמר כרגע מראות מעט תקווה עבורה, כאשר לפיהן לאסטוניה יש את המינימום הנדרש והיא עולה בעור שיניה לגמר, כאשר לא מזמן עלתה בטבלת חצי הגמר למקום התשיעי.

האם אסטוניה תצליח לדעת לקראת הגמר משהו על הסמים? או שהקהל יחליט להשאיר אותם עם חמישה מינוסים וזכוכית מגדלת כבר ב-9 במאי?

לעדכונים שוטפים במהלך החזרות ותקופת האירוויזיון:
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק
אסטוניה באירוויזיון 2024

"(Nendest) Narkootikumidest Ei Tea Me (Küll) Midagi" (בעברית: "אנחנו (עדיין) לא יודעים שום דבר על הסמים (האלה)") הוא שם השיר שיבוצע על ידי ההרכבים ויס מינוסט ופולופ (5Miinust & Puuluup), אשר ייצגו את אסטוניה כשיר מספר 13 בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-9 במאי במאלמו, שוודיה – שם יתמודדו מול נציגת ישראל, עדן גולן. השיר נכתב על ידי חברי שני ההרכבים, כאשר ההרכב ויס מינוסט אמון על המילים, והצמד פולופ על הלחן. זהו שירם הראשון של ההרכבים באירוויזיון והוא מבוצע כולו בשפה האסטונית.

נראה כי השיר האסטוני השנה הוא מאוד היתולי ומנסה להתבדח בנושא הסמים. השיר עוסק במין סיפור כיסוי למבריחי סמים מכורים שנתפסו והחליטו להכחיש כי לא ידוע להם דבר על כך וכי מצאו בזבל שמלות שבהם היו שקים שלטענתם נמצאים בתוכם שרשראות פרחים ירוקות. עוד הם טוענים, שביתן המשטרה והאחוזה הסמוכה לא פוצצו על ידם. בחקירה הם מעידים כי הם לא מכירים סוגי סמים כאשר הם מכחישים הבחנה בין דבר לדבר (בין ויטמינים לרוק, בין עננים לפטריות וכו') ומבינים רק במה שיש להם במרתף – שתייה קלה, סיידר וסוגי בירה. באמצעות משפטים היתוליים נוספים שהקשר ביניהם מקרי בהחלט הם מנסים להעביר מדוע לא כדאי בעצם להשתמש בסמים.

בימים אלה מדורגת אסטוניה במקום ה-21 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

ויס מינוסט ופולופ – מי אתם?

ויס מינוסט (5miinust) היא להקת היפ הופ אסטונית אשר נוסדה ב-2015 בעיר ווסו (Võsu) שבאסטוניה בשנת 2015. בלהקה ארבעה חברים: אסטוני קוהבר (Estoni Kohver), פאבקואר (Päevakoer), פוהיה-קוראה (Põhja-Korea) ולנסלוט (Lancelot). הלהקה זכתה פעמיים בתואר אומן השנה באסטוניה, ואף הוציאה שיר עם נובלו (Nublu) שהשתתף השנה בקדם האירוויזיון הפיני.

אל הלהקה יצטרפו על בימת האירוויזיון הצמד פולופ (Puuluup), צמד מוזיקלי אשר הוקם ב-2014 ויוצר מוזיקת פולק. בצמד שני חברים: ראמו טדר (Ramo Teder) ומרקו ואיסון (Marko Veisson).

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-29 של אסטוניה באירוויזיון. אסטוניה הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2001 לאחר שהזמרים טאנל פדאר ודייב בנטון, ביחד עם הצמד 2XL, זכו במקום הראשון עם השיר "Everybody".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!