לטביה באירוויזיון 2024
: הזמר הלטבי, דונס (Dons), עלה לבמה לחזרה שנייה עם השיר "Hollow". הישארו מעודכנים עם כל הדיווחים ממאלמו שבשוודיה…

דונס (Dons), נציג לטביה, הוא המתמודד התשיעי להיום אשר עורך את חזרתו השנייה על בימת אירוויזיון 2024 עם השיר "Hollow". לטביה תופיע כשיר מספר 9 בחצי הגמר השני שייערך ב-9 במאי, שם יתמודד מול נציגת ישראל – עדן גולן.

בסך הכל לא נראה שינוי מאז החזרה הראשונה. דונס לובש חליפה כחולה, בדומה לקדם האירוויזיון הלטבי, אך הפעם היא עשויה PVC וללא שרוולים. הוא עומד בתוך טבעת עגולה וגדולה, בקוטר של 3 או 4 מטרים, שלא זזה או מסתובבת או נדלקת, אך הטבעת מתוארת כבעלת נוכחות בימתית עוצמתית. דונס מואר באורות כחולים שהופכים אט אט לאורות לבנים בהירים לקראת הפזמון, הנראים כמו זרקורים. על מסכי הלד מוקרנים מעין עיגולי תאורה שמשתנים לפי קצב השיר. בהמשך מן ציור של זרם חשמלי בצבע סגול עובר ברחבי הבמה שמכניס אותנו לקצב. בשלב מסוים של ההופעה נראה שהוא מכוון את המיקרופון לכיוון הקהל כאקט שבו רק הקהל ישיר.

דונס נותן ביצוע קולי מעולה. מדובר בסך הכל בשיר טוב, אך לא קורה משהו מיוחד על הבמה והשיר הזה הולך לאיבוד בין כל שירי חצי הגמר. האם יש לו סיכוי לעלות לגמר? כנראה שלא, וחבל.

לעדכונים שוטפים במהלך החזרות ותקופת האירוויזיון:
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק
 
לטביה באירוויזיון 2024

"Hollow" (בעברית: "חלול") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הזמר דונס (Dons), אשר ייצג את לטביה כשיר מספר 9 בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-9 במאי במאלמו, שוודיה. השיר נכתב על ידי הזמר עצמו ביחד עם קייט נורתרופ (Kate Northrop) וליאם גדס (Liam Geddes). השיר מבוצע בשפה האנגלית לאחר שנכתב במקור בשפה הלטבית.

השיר "Hollow" עוסק במאבק בזהות העצמית ובתחושת לחץ מציפיות ושיפוטים חברתיים. המילים מבטאות תחושה של פגיעות ורצון להישאר נאמן לעצמך למרות הלחצים. הזמר מדבר על הרגשה שהוא מאבד את עצמו, אולי לנורמות או ציפיות חברתיות ("נסחף פנימה והחוצה ממי שאני"). השורה החוזרת "It's killing me slow" מדגישה את המחיר הרגשי של הניסיון להשתלב או לעמוד בציפיות של אחרים. הזמר מעדיף לשמור על האותנטיות והיושרה שלו, גם אם זה אומר להתמודד עם השלכות או ביקורת.

בימים אלה מדורגת לטביה במקום ה-26 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

דונס – מי אתה?

דונס (Dons), שם הבמה של ארתורס סינגירייס (Atrurs Singirejs), נלד ב-10 באפריל 1984 בברוצני (Broceni) שבלטביה לאם לטבית ואב בלרוסי. אמו הייתה בעצמה סולנית בלהקה המקומית סנטה (Santa), מהעיר ליפאיה (Liepaja), שנוהלה ע"י זיגמארס לייפינס (Zigmars Liepins).

הוא למד מוזיקה בבית הספר למוזיקה של מחוז סאלדוס (Saldus) בלטביה, המודל לחיקוי המוזיקלי הראשון שלו היה פרדי מרקיורי (Freddie Mercury) ובטרם פרץ בתחום המוזיקה למד גם קולינריה.

דונס הוא אחד הזמרים המפורסמים כעת בלטביה, הוא פרץ לתודעת הקהל הלטבי כאשר ניצח בתוכנית הריאליטי "Talantu Fabrika" בשנת 2003. מאז הוציא שמונה אלבומים וניסה פעמיים לייצג את לטביה באירוויזיון, הראשונה בשנת 2010 עם השיר "My Religion Is Freedom" (בעברית: "הדת שלי היא חופש"), איתו סיים במקום השני בקדם אירוויזיון. לאחר ארבע שנים הוא חזר לקדם האירוויזיון הלטבי לשנת 2014 עם השיר "Pēdējā vēstule" (בעברית: "מכתב אחרון"), אותו הקדיש לגרושתו לינדה קלנינה (Linda Kalnina), וגם עם השיר הזה הוא סיים במקום השני.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-24 של לטביה באירוויזיון. לטביה הצטרפה לתחרות ב-2000 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2002 לאחר שהזמרת מארי אן זכתה במקום הראשון עם השיר "I Wanna".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!