אוסטרליה באירוויזיון 2024: הצמד האוסטרלי, אלקטריק פילס (Electric Fields), עלה לבמה לחזרה שנייה עם השיר "One Milkali (One Blood)". הישארו מעודכנים עם כל הדיווחים ממאלמו שבשוודיה…

אלקטריק פילדס, הצמד שייצג את אוסטרליה, הם המתמודדים ה-13 אשר ערכו היום חזרה על בימת אירוויזיון 2024, עם השיר "One Milkali (One Blood)". הצמד יופיע כשיר מספר 13 בחצי הגמר הראשון שייערך ב-7 במאי.

צמד הזמרים מופיע בדומה לחזרה הראשונה כשזכריה פילדינג הסולן לבוש בשמלה לבנה ומעוטרת. האורות על השמלה מעניקים להופעה צבעים רבים ומשנים את גווניה. מייקל רוס, השני בצמד וזמר הליווי, מנגן בקלידים מאחורי זכריה בצד הבמה. התאורה מאופיינת באורות חמים ובהירים המעניקים אופי מדברי של אש ואדמה. מלבד הצמד, על הבמה שני זמרי ליווי הלבושים בבגדים אדומים-שחורים ורקדן שמחזיק כלי נגינה אוסטרלי-ילידי מסורתי בשם דיג'ירידו הלבוש במכנסיים מסורתיים ללא חולצה.

ההופעה מלהיבה ומרקידה, בהתאם לשיר שכולו קצבי ומותאם לשפה האוסטרלית-ילידית ולתרבות המקורית שאוסטרליה מביאה לידי ביטוי השנה לראשונה בהיסטוריה שלה ושל התחרות.

לעדכונים שוטפים במהלך החזרות ותקופת האירוויזיון:
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוקאוסטרליה באירוויזיון 2024

"One Milkali (One Blood)" (בעברית: "דם אחד") הוא שם השיר שיבוצע על ידי ההרכב אלקטריק פילדס (Electric Fields), אשר ייצגו את אוסטרליה כשיר מספר 13 בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-7 במאי במאלמו, שוודיה. השיר נכתב ע"י חברי ההרכב – מייקל רוס (Michael Ross) וזכריה פילדינג (Zaachariaha Fielding). זהו שירם הראשון של היוצרים באירוויזיון והוא מבוצע ברובו באנגלית ומשלב בתוכו מילים בניב האבורג'יני יאנקוניטייטייארה (באנגלית: Yankunytjatjara, ניב מקומי מתוך שפת הילידים האוסטרליים). זו תהיה הפעם הראשונה שבה השפה האבורג'ינית או ניב ממנה יישמעו על בימת האירוויזיון.

השיר "Milkali" של אלקטריק פילדס שואב השראה מהתרבות האוסטרלית האבוריג'ינית ומהציור "Milkali Kutju" שיצר רוברט פילדינג, אביו של חבר הצמד זכריה פילדינג, המסמל אחדות בין אוסטרלים לא-ילידיים לאוסטרלים האבוריג'ינים. המילים מעבירות נושאים של אחדות, חיבור הדדי וחקר הזהות והקיום. השיר מעודד אימוץ גיוון והתכנסות כקולקטיב למען הכלל, ובמקביל חוגג את האהבה ואת התעלות הגבולות.

בימים אלה מדורגת אוסטרליה במקום ה-27 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

אלקטריק פילדס – מי אתם?

אלקטריק פילדס (Electric Fields) הוא צמד מוזיקלי המורכב מהסולן זכריה פילדינג (Zaachariaha Fielding) ומהמפיק המוזיקלי והקלידן מייקל רוס (Michael Ross), אשר משמש כזמר משנה בהרכב. הצמד, אשר הוקם ב-2015, עוסק במוזיקה אלקטרונית ומשלב בשיריו מוזיקת נשמה חשמלית מודרנית עם מוטיבים מהתרבות האבורג'ינית, שהם למעשה העמים הילידים של יבשת אוסטרליה.

לפני שהחלו את דרכם המוזיקלית המשותפת, התמודד פילדינג ב-2011 בעונה השלישית של "אקס פקטור אוסטרליה", וב-2013 חזר פעם נוספת לתוכנית בעונתה החמישית, בה גם השתתפה וניצחה נציגת אוסטרליה לאירוויזיון 2016, דאמי אים (Dami Im).

ב-2016 הוציא הצמד את מיני אלבום הבכורה שלהם, "Inma". באותה שנה זכו השניים בפרס אמילי בורוז (Emily Burrows Award), פרס המוענק לאמנים או להקות מוזיקה מקוריות מדרום אוסטרליה. ב-2017 זכו בפרס הכישרון החדש הטוב ביותר בטקס פרסי המוזיקה הילידית הלאומי (National Indigenous Music Awards), ושנה לאחר מכן היו מועמדים לפרס אומן השנה באותו הטקס.

הצמד אינו זר לעולם האירוויזיון: ב-2019 הם התמודדו בקדם האירוויזיון האוסטרלי עם השיר הבלתי נשכח "Happy 2000 And Whatever" (בעברית: "2000 ומה שלא יהיה"), ולמרות שהיו פייבוריטים לזכייה סיימו בסופו של דבר במקום השני. באותה שנה הגישו את הניקוד האוסטרלי בגמר האירוויזיון.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות השמינית של אוסטרליה באירוויזיון. אוסטרליה הצטרפה לתחרות ב-2015 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2016 לאחר שהזמרת דאמי אים סיימה במקום השני עם השיר "Sound Of Silence".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!