שוויץ באירוויזיון 2024: הזמר/ת השוויצרי/ת, נמו מטלר (Nemo Mettler), עלו לבמה לחזרה ראשונה עם השיר "The Code". הישארו מעודכנים עם כל הדיווחים ממאלמו שבשוודיה…

נמו מטלר (Nemo Mettler), נציג/ת שוויץ, הוא/היא המתמודד/ת הרביעי/ת אשר ערכ/ה היום חזרה על בימת אירוויזיון 2024 עם השיר "The Code". שוויץ תופיע כשיר מספר 4 בחצי הגמר השני שייערך ב-9 במאי, בו י/תתמודד מול נציגת ישראלעדן גולן.

הקוד של נמו מתאפיין בשילוב של ראפ, דראם & בייס ופלצטים דמויי אופרה, ולפי עונת המסיבות – נראה כי לנמו יש מנעד קולי כדי לספק לנו את כל אלה. הקליפ של נמו אשר פורסם ב-29 בפברואר, מתאפיין ביצירתיות רבה – והיצירתיות הזו עוברת לבימת התחרות. נמו לובשים ג'קט פרווה בגווני ורוד-לבן, עם מגפי פרווה תואמים. הבימוי השוויצרי יכיל פלטפורמה לבנה עגולה דמוית לווין בהיקף 2-3 מטרים, עליה נמו יעשו את עיקר ההופעה. נמו יטפסו, יתגלשו, ירקדו ויקפצו ממנה לאורך המופע. המופע יהיה מאוד תובעני מנמו כיוון שנדרש מנמו המון שיווי משקל, דיוק, תזמון ומהירות. נמו מוכיחים את עצמם שמבחינה קולית הם מחזיקים את השיר מצוין. זוויות הצילום עושות עבודה רבה שממלאות את המסך היטב למרות שנמו נמצאים לבדם על הבמה.

מבחינת מקום בהימורים אין ספק כי נמו יעלו לגמר, השאלה הגדולה היא – האם אחרי 36 שנה נמו פיצחו את הקוד עבור ניצחון שוויצרי שלישי?

לעדכונים שוטפים במהלך החזרות ותקופת האירוויזיון:
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק
@eurovision When @nemothingsss said “Welcome to the show,” they meant it! Here's how their first rehearsal looked #Eurovision2024 ♬ original sound – Eurovision
שוויץ באירוויזיון 2024

"The Code" (בעברית: "הקוד") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הזמר/ת הא-בינארי/ת נמו (Nemo) שייצג את שוויץ כשיר מספר 4 בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-9 במאי במאלמו, שוודיה – שם יתמודדו נגד עדן גולן, נציגת ישראל. הזמר/ת נבחרו בבחירה פנימית על ידי וועדה המורכבת משופטים בינלאומיים. שיר האירוויזיון מבוצע באנגלית והוא נכתב ע"י נמו עצמו ביחד עם מספר כותבים המוכרים לעולם האירוויזיון:

  • לינדה דייל (Linda Dale): הייתה שותפה בכתיבה ובהלחנה של השיר הנורווגי לאירוויזיון 2023, "Queen of Kings" (מקום חמישי בגמר הגדול) ושל השיר "Woman Show" שהתחרה בקדם האירוויזיון הנורווגי השנה.
  • בנג'י אלסו (Benji Alasu): הכותב והמלחין של השיר "Freya" שהתמודד בקדם האירוויזיון הנורווגי ב-2023.
  • לאסה נימן (Lasse Nymann): מיוצרי השיר "Geronimo" שהתמודד גם הוא בקדם האירוויזיון הנורווגי ב-2023.

השיר עוסק במסע הגילוי העצמי של נמו וקבלת הזהות הא-בינארית שלהם. המילים עוסקות בהשתחררות מהנורמות והציפיות החברתיות, אימוץ האני האמיתי של האדם ומציאת שלווה והגשמה פנימית. בבתי השיר, נמו מדברים על יציאה "מהשלשלאות", חקר מורכבות החיים והטלת ספק במבנים חברתיים של נכון ורע. בפזמון, "הלכתי לעזאזל ובחזרה, למצוא את עצמי על מסלול, שברתי את הקוד", מציעים מסע של גילוי עצמי וחוסן מול מצוקה. ההתייחסות ל"אמוניטים" מסמלת את חלוף הזמן ואת הסבלנות הנדרשת כדי להגיע לצמיחה וקבלה אישית. חלקו האחרון של השיר משקף מציאת נחמה ושייכות בעיצומה של חוסר הוודאות, המסומל על ידי המרחב המטאפורי "בין ה-0 ל-1". זה יכול לייצג תחום דיגיטלי או בינארי שבו נמו מרגיש שהם מצאו את ה"ממלכה" או את תחושת השייכות שלהם.

בימים אלה מדורגת שוויץ במקום הראשון בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

נמו – מי אתם?

נמו מטלר (Nemo Mettler) בן/ת ה-24, או בשם הבמה נמו, הם ראפרים א-בינאריים אשר יצאו מהארון המגדרי בנובמבר 2023 ומשתמשים בלשון הפנייה הם/אתם. הם גילו כישרון מוקדם במוזיקה וכבר בגיל צעיר החלו לנגן בכינור, בפסנתר ובתופים.

בשנת 2016 כאשר היו בגיל 16, פרצו לתודעה הציבורית כאשר השתתפו באירוע הראפ השוויצרי SRF Bounce Cypher. בקריירה שלהם הם ידועים כמבצעים בשפה השוויצרית-גרמנית, אך לאחרונה כללו גם אנגלית כשפת שירה. ב-2017 שיחררו את הסינגל "Du" שהגיע בשיאו למקום הרביעי במצעד השוויצרי ואף הגיע למעמד פלטינה.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-64 של שוויץ באירוויזיון. שוויץ הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של שוויץ הייתה באירוויזיון 1988 עם השיר "Ne partez pas sans moi" בביצועה של הזמרת הבינלאומית סלין דיון.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!