הימורים באירוויזיון 2024: קבלו את טבלת ההימורים המלאה לקראת אירוויזיון 2024, יממה לפני תחילת החזרות של המדינות המתמודדות על הבמה הגדולה במאלמו שבשוודיה. מי במקום הראשון והיכן מדורגת ישראל?

יממה בלבד לפני תחילת החזרות הרשמיות לאירוויזיון 2024 שיתקיים במאלמו שבשוודיה, אנו מפרסמים עבורכם את טבלת ההימורים המלאה והמעודכנת נכון להיום. בימים האחרונים נרשמו מספר שינויים בטבלאות ההימורים, ועם תחילת החזרות אנו צפויים לראות איך הטבלה משתנה מקצה לקצה.

על פי טבלאות ההימורים, שוויץ ושירה "The Code" בביצועם של נמו (Nemo), עדיין נחשבים לפייבוריטים לזכייה לתחרות ועומדים כעת על 25% סיכויי זכייה. יחד עם זאת, השנה נראה שאין פייבוריט עיקרי לזכייה, לעומת השנתיים הקודמות בהן שוודיה הובילה בפער גדול עם 44% זכייה ואוקראינה הובילה עם 42% זכייה, כך שנכון לרגע זה התחרות די פתוחה השנה – בדומה לאירוויזיון 2021.במקום השני בטבלאות ההימורים עם 17% זכייה, מדורג השיר הקרואטי "Rim Tim Tagi Dim" בביצועו של בייבי לזניה (Baby Lasagna), ובמקום השלישי עם 15% זכייה, מדורג השיר ההולנדי "Europapa" בביצועו של יוסט קליין (Joost Klein).

את החמישייה סוגרות איטליה במקום הרביעי ונציגתה אנג'לינה מנגו (Angelina Mango) עם שירה "La Noia", שעומד כעת על 11% זכייה, ואחריה במקום החמישי אוקראינה עם נציגותיה אליונה אליונה וג'רי היל (Alyona Alyona & Jerry Heil) ושירן "Teresa & Marina, שעומד כעת על 7% זכייה.

כיצד נראתה טבלת ההימורים בשנה שעברה, רגע לפני החזרות?

 • שוודיה דורגה במקום הראשון בהימורים – ולבסוף זכתה בתחרות.
 • פינלנד דורגה במקום השני בהימורים – ולבסוף הגיעה למקום השני.
 • אוקראינה דורגה במקום השלישי בהימורים – ולבסוף הגיעה למקום השישי.
 • צרפת דורגה במקום הרביעי בהימורים – ולבסוף הגיעה למקום ה-16.
 • ספרד דורגה במקום החמישי בהימורים – ולבסוף הגיעה למקום ה-17.
 • ישראל דורגה במקום השביעי בהימורים – ולבסוף הגיעה למקום השלישי.
 • אוסטרליה, שהגיעה למקום התשיעי באירוויזיון, דורגה רק במקום ה-16 בהימורים.
 • אסטוניה, שהגיעה למקום השמיני באירוויזיון, דורגה רק במקום ה-22 בהימורים.
 • בלגיה, שהגיעה למקום השביעי באירוויזיון, דורגה רק במקום ה-28 בהימורים.

אם כך, ניתן לראות שטבלאות ההימורים מצליחות לחזות פחות או יותר את תוצאות האמת, אך כמו שניתן לראות בשנה שעברה היה לו מעט הפתעות בתוצאות האמת, כך שגם השנה יכולות להיות הפתעות בתמונת הגמר.

באדיבות: Eurovisionworld.com.ומה לגבי זהות העולות לגמר? כך נראות טבלאות ההימורים יממה לפני:

חצי גמר 1

 1. אוקראינה – 96%
 2. קרואטיה – 96%
 3. ליטא – 95%
 4. פינלנד – 92%
 5. קפריסין – 82%
 6. לוקסמבורג – 81%
 7. אירלנד – 77%
 8. פולין – 76%
 9. סרביה – 69%
 10. אוסטרליה – 62%
 11. פורטוגל – 53%
 12. סלובניה – 53%
 13. אזרבייג'אן – 35%
 14. מולדובה – 19%
 15. איסלנד – 14%

חצי גמר 2

 1. הולנד – 93%
 2. שוויץ – 93%
 3. יוון – 88%
 4. ארמניה – 86%
 5. נורווגיה – 85%
 6. ישראל – 84%
 7. בלגיה – 83%
 8. אוסטריה – 79%
 9. אסטוניה – 74%
 10. גאורגיה – 69%
 11. דנמרק – 39%
 12. אלבניה – 34%
 13. לטביה – 29%
 14. סן מרינו – 23%
 15. מלטה – 20%
 16. צ'כיה – 19%ישראל בטבלאות ההימורים

לאחר תקופה ארוכה, ישראל ונציגתה לאירוויזיון עדן גולן, רושמים עלייה בטבלאות ההימורים, וישראל רושמת עלייה מהמקום התשיעי למקום השביעי, כאשר גם סיכויי הזכייה מתחזקים מעט ועולים ל-3%. רבים מייחסים זאת, שוב, למצב הפוליטי בו נמצאת ישראל, שכעת אף נתונה לאיום מצד איראן שתקפה את ישראל בשבוע שעבר.

לשם השוואה, בשבועות שלאחר חשיפת השיר הישראלי לאירוויזיון 2023, עמדו ישראל ונציגתה נועה קירל במקום השישי בטבלאות ההימורים עם יחס של 1/26 וסיכויי זכייה של 3%.

השיר של עדן גולן לאירוויזיון התקבל בתגובות מעורבות. הסיבות העיקריות לכך הם המלחמה בישראל, גל האנטישמיות ששוטף את העולם והגסיסה האיטית של ההסברה הישראלית באירופה. ישנם רבים שאוהבים את השיר הישראלי, מבינים את הכאב האישי והלאומי של עדן גולן וישראל ותומכים בישראל. לעומתם, רבים מחרימים את השיר הישראלי ואף מסרבים לדרג אותו בהצבעות השונות. בלוגרים מובילים בעולם האירוויזיון נכנעים ללחץ הכבד מצד גורמים אנטי-ישראלים ומסרבים לצלם סרטון תגובה בו הם מביעים את דעתם על השיר, בזמן שהם מצלמים סרטונים דומים לכל יתר השירים. הצביעות חוגגת.

כולנו מבינים שהשיר הישראלי נכתב סביב מאורעות טבח ה-7 באוקטובר ואכן הוא מצליח לרגש רבים בישראל ואולי אף גם רבים באירופה. נקווה שברגע האמת בחודש מאי, עדן גולן תפתיע את כולם ותשובץ גבוה יותר ממה שטבלאות ההימורים מנבאים לה. הדבר תלוי בזמרת, בבימוי השיר על הבמה, בתמיכה של יהודי אירופה וכמובן במצב ההסברה של ישראל בעולם.האם יש לכך חשיבות?

נדגיש שטבלאות ההימורים מבוססות על אנשים רבים אשר מהמרים ושמים את כספם על מדינות אשר הם מאמינים שעשויות לזכות באירוויזיון הקרוב. עם חשיפת כל 37 השירים המשתתפים, הפכה טבלת ההימורים לטבלת ציפיות שחלקה הגדול יתממש וחלקה גם יתבדה. בשלב זה ניתן לקבל תמונה ברורה מיהם הפייבוריטים לזכות בתחרות ומיהן המדינות חסרות הסיכויים לזכות בה. ניתן להבין בצורה גסה היכן תדורג כל מדינה באירוויזיון, אך למרות זאת יש לקחת בחשבון שצפויות לנו הפתעות לטובה ולרעה, כמדי שנה.

יש לציין שההימורים לא תמיד קולעים לתוצאות הסופיות באירוויזיון ויש לקחת אותם בעירבון מוגבל, אך הם משקפים את טעם הקהל ופעמים רבות כן קולעים. אז כיצד נראו טבלאות ההימורים בדיוק לפני שנה? שוודיה עמדה בראש טבלאות ההימורים עם 40% סיכויי זכייה ואכן לבסוף גם זכתה באירוויזיון. פינלנד דורגה במקום שני ואכן זכתה במקום השני. אוקראינה דורגה במקום השלישי ולבסוף זכתה במקום השישי. ישראל, שדורגה במקון השישי זכתה לבסוף במקום השלישי. בסך הכל, דיי קרוב למציאות.

במרץ 2022 נראו טבלאות ההימורים כך: אוקראינה במקום הראשון, איטליה במקום השני ושוודיה במקום השלישי – ישראל דורגה במקום ה-36. מה קרה בפועל? אוקראינה אכן זכתה, שוודיה הגיעה למקום החמישי ואיטליה דורגה במקום השישי. ישראל אכן נשארה מחוץ לגמר. בריטניה וספרד הפתיעו את כולם בגמר והגיעו למקומות השני והשלישי, לעומת ההימורים שבהם דורגו במקומות הרביעי והתשיעי בהתאמה.

במרץ 2021 נראו טבלאות ההימורים כך: שוויץ במקום ראשון, מלטה במקום שני ובולגריה במקום השלישי – ישראל דורגה במקום ה-26. מה קרה בפועל? איטליה זכתה במקום הראשון למרות שדורגה בהימורים רק במקום החמישי, צרפת זכתה במקום השני למרות שדורגה במקום הרביעי בהימורים, שוויץ סיימה במקום השלישי, מלטה במקום השביעי, בולגריה במקום ה-11 וישראל במקום ה-17.

נדגיש כי יש לקחת את טבלאות ההימורים בפרופורציה, אך יחד עם זאת אין לזלזל בכלי החשוב הזה שאנו נמשיך לעקוב אחריו, מתוך תקווה שמצבה של מדינת ישראל בטבלאות ההימורים ישתפר אף יותר.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב-7, 9 ו-11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. האולם המארח של התחרות הוא "Malmö Arena", אשר אירח את התחרות גם ב-2013, ומכיל בתוכו כ-15,500 מושבים.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!