ביום חמישי נערך אירוע טרום-אירוויזיון בבית שגריר שוודיה בישראל, אריק אולנהג (Erik Ullenhag). באירוע התקבלה בברכה נציגת ישראל לאירוויזיון 2024, עדן גולן, שעתידה לטוס בקרוב לעיר מאלמו שבשוודיה.

נציגת ישראל לאירוויזיון 2024, עדן גולן, תבצע את השיר ״Hurricane” בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2024 שייערך ב-9 במאי במאלמו, שוודיה. רגע לפני, הזמרת ביקרה בבית שגריר שוודיה בישראל, אריק אולנהג (Erik Ullenhag), אשר אירח בביתו אירוע מקדים לאירוויזיון. גולן התקבלה בזרועות פתוחות על ידי השגריר, זמרות עבר שייצגו את ישראל בתחרות וחובבי אירוויזיון רבים שנכחו באירוע.
בתחילת הערב, עלה השגריר השוודי לנאום על הבמה. הוא פתח את נאומו בצער עמוק על אירועי ה-7 באוקטובר, תקווה שהחטופים ישובו לביתם וצער עמוק גם על תושבי עזה: "בתור אזרח שוודיה, מדינה שנמצאת בשלום – קשה לעכל מה המדינה שלכם עוברת. בזמנים טרגיים אלו, שוודיה והאיחוד האירופי עומדות ויעמדו לצד ביטחון ישראל. אני בטוח שהדבר הכי נכון לביטחון ישראל בטווח הארוך הוא מציאת דרכים לשלום ולחיות לצד הפלסטינים בפתרון שתי המדינות".

השגריר הוסיף: "חשוב לי לקבל בברכה את המשלחת הישראלית למאלמו. אני יודע שאנשים קוראים לחרם. אני יודע שזה כואב לדעת שאנשים באירופה ובשוודיה בפרט חשים אנטישמיות ברגעים אלו ממש. המסר משוודיה חד וברור – לעולם לא נקבל אנטישמיות, לעולם לא נקבל שנאה ולעולם לא נקבל את אי-הקבלה של כולם להשתתף. אז ברוכים הבאים למאלמו, שוודיה".

השגריר שיתף באהבתו לשיר הישראלי "Hurricane" של עדן גולן, ומצא קווי דמיון בין שוודיה וישראל בכל הנוגע למוזיקה ואירוויזיון: "הוריקן הוא שיר נהדר! ואחד הדברים המחברים בין שוודיה לישראל הוא אהבתנו לאירוויזיון. לישראל ולשוודיה יש היסטוריה מרשימה בתחרות, ואחד השירים האהובים עליי הוא 'Toy' של נטע. אם אתם פמיניסטיים, זה מסר חזק מאוד".
לאחר מכן הזמין השגריר את נציגתנו לאירוויזיון 2024, עדן גולן, אל הבמה. הזמרת שיתפה בתחושותיה האופטימיות לקראת הטיסה למאלמו: "אני מתרגשת מאוד לטוס למאלמו. ההתרגשות גדולה מהחשש ויש בי אנרגיות טובות. זו שנה כל כך חשובה עם מסר ומשמעות אחרים, וזה כל כך חשוב שנהיה שם. אני יודעת שנתקבל בברכה ובזרועות פתוחות, ושיעשו הכל כדי לשמור עלינו בטוחים. הדבר הכי חשוב הוא שכל החטופים שלנו יחזרו הביתה בשלום".

באירוע נכחו גם אומניות שייצגו את ישראל באירוויזיון בעבר – שתיים מהן עשו זאת בפעמים הקודמות שהעיר מאלמו אירחה את התחרות: מדובר בדפנה דקל שייצגה את ישראל באירוויזיון 1992 עם השיר "זה רק ספורט", ומורן מזור ב-2013 עם השיר "רק בשבילו". באירוע נכחה גם הזמרת המוכרת והאהובה אילנית, שזכורה כמובן כמי שייצגה את ישראל בהשתתפותה הראשונה באירוויזיון 1973 עם השיר "אי שם", איתו הגיע למקום הרביעי. ב-1977 חזרה אילנית לתחרות בפעם השנייה עם השיר "אהבה היא שיר לשניים", והגיעה למקום ה-11.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב-7, 9 ו-11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. האולם המארח של התחרות הוא "Malmö Arena", אשר אירח את התחרות גם ב-2013, ומכיל בתוכו כ-15,500 מושבים.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!