למרות שהשיר של פינלנד לאירוויזיון 2024 נקרא "No Rules" (בעברית: "ללא חוקים"), נראה שהזמר נאלץ לעקוב אחר חוקים רבים. לאחר שכבר שינה את התלבושת שלו פעם אחת, כעת מסתמן שהוא עשוי לעשות זאת שוב.

אנשי אוטיו (Ansii Autio), מפיק בכיר מרשת הטלוויזיה הפינית YLE, מספר שהזמר ווינדוס95מן (Windows95Man) ייאלץ פעם נוספת להחליף את התלבושת אותה לבש בקדם האירוויזיון הפיני, יותר נכון – את התחתונים אותם לבש בקדם. אוטיו משתף: "זה בעייתי. הצבע של התחתונים איתם ווינדוס95מן מופיע הן באותו צבע כמו העור שלו, וזה עשוי להיות מנוגד לחוקים של חלק מרשתות הטלוויזיה המשתתפות. לא לכל המדינות קל עם עירום כמו פינלנד". עם זאת, הוא מדגיש כי ההחלטה הסופית עוד לא התקבלה, והיא תתקבל רק לאחר תחילת החזרות במאלמו שיצאו לדרכן בשבת הבאה.

 

כאמור, זאת לא תהיה הפעם הראשונה שחלים שינויים בהופעה של פינלנד. לאחר שווינדוס95מן נבחר לייצג את פינלנד, עלתה השאלה האם הזמר יידרש לשנות לקראת האירוויזיון את שם הבמה שלו, וזאת מכיוון שסמלים ושמות מסחריים אינם מורשים בתקנון של תחרות האירוויזיון. בהופעה בקדם הפיני אפשר לראות את הלוגו של מערכת ההפעלה Windows 95 שהיא כאמור סמל מסחרי. הנרי פיספאנן (Henri Piispanen),  אשר יצטרף ל-ווינדוס95מן על בימת האירוויזיון, סיפר כי השניים היו סבורים שהזמרת שרה סיפולה (Sara Siipola) תנצח בקדם ולכן לא חשבו על שינוי השם. לבסוף, רשת הטלוויזיה הפינית הצהירה כי לזמר לא תהיה בעיה להישאר עם שם הבמה שלו.

יחד עם זאת, כן נעשו שינויים בהופעה שלו. בכל העמודים הרשמיים של האירוויזיון, עלתה ההופעה מתחרות הקדם כאשר הלוגו של Windows 95 מצונזר, ובצורה משעשעת נושאים את הכותרת "No Rules! Rules applied version" (בעברית: "ללא חוקים! הגרסה עם החוקים"). ווינדוס95מן כבר ציין שהם עובדים על גרסת לוגו מצונזר בצורה הכי מצחיקה שאפשר לקראת התחרות במאלמו.

 

פינלנד באירוויזיון 2024

"No Rules" (בעברית: "ללא חוקים") הוא שם השיר שיבוצע ע"י ווינדוס95מן (Windows95man), אשר ייצג את פינלנד כשיר מספר 10 בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-7 במאי במאלמו, שוודיה. השיר נכתב והולחן על ידי הזמר עצמו ביחד עם יוסי רוינה (Jussi Roine) והנרי פיספאנן (Henri Piispanen), שמשמש גם כזמר ליווי בשיר.

השיר מעביר מסר לחוות את החיים "ללא דאגות", לחבק את האני האמיתי, לדחות נורמות חברתיות מסוימות ולחיות את הרגע בביטחון ובשמחה. הכותרת "ללא חוקים" מחזקת את המסר הזה של חופש וביטוי עצמי, ומציעה מנטרה לחיות את החיים במלואם מבלי להיות מוגבל בציפיות של אנשים אחרים. השיר מבוצע בשפה האנגלית.

בימים אלה מדורגת פינלנד במקום ה-13 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

ווינדוס95מן – מי אתה?

טמו קייסטרי (Teemu Keisteri), אשר מוכר תחת שם הבמה ווינדוס95מן (Windows95man), הוא בדרן, מנחה, רקדן, דוגמן ושדרן רדיו בן 38. בשנים האחרונות הוא צבר הערכה רבה בפינלנד ובעולם, כאשר הופיע בין היתר ביפן וגם במסיבה הגדולה של קדם האירוויזיון השוודי.

הדמות הידועה כיום בשם ווינדוס95מן נולדה בשנת 2013 ב-Flow Festival, והיא מאופיינת ע"י השיער הארוך הפזור, זוג מכנסי ג'ינס קצרים וחולצת טי של Windows95 שהוזמנה מהאינטרנט. במהלך הקריירה שלו עד כה הספיק להופיע האומן בחגיגת השנה החדשה של הלסינקי ב-2022, ואפילו לפתוח את אחד המופעים הגדולים של קארייה (Käärijä) אשר ייצג את פינלנד באירוויזיון האחרון בליברפול והגיע למקום השני.

ביחד עם טמו נמצא על הבמה הנרי פיספאנן (Henri Piispanen), זמר, שחקן, מנחה ומדובב בן 29, אשר החל את הקריירה שלו כבר בגיל שמונה בתוכנית של ערוץ הילדים ניקולודיאון ששודרה בפינלנד. השניים מקווים להביא לבימת האירוויזיון השנה מסר של חיים ללא פחד וללא התחשבות בחוקים שמכתיבה החברה.

מקור: Yle.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-57 של פינלנד באירוויזיון. פינלנד הצטרפה לתחרות ב-1961 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שזכתה במקום הראשון עם השיר "Hard Rock Hallelujah" בביצועה של להקת "לורדי".

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!