סלובניה באירוויזיון 2024: נחשפו פרטים על בימוי והפקת הופעתה של רייבן (Raiven) באירוויזיון, מי הרקדנים שיצטרפו אליה במאלמו, ומה תלבש הזמרת על בימת התחרות.

נציגת סלובניה לאירוויזיון 2024, רייבן (Raiven), חושפת פרטים נוספים אודות הופעתה בתחרות במאלמו. בראיון לרשת הטלוויזיה הסלובנית, RTVSLO, חושפת רייבן מידע נוסף אודות המתוכנן להופעה שלה בתחרות עם שירה "Veronika".

רייבן מספרת שהיא שואפת לכך שהבמה תהיה אותנטית ותספר את סיפורה של ורוניקה: "הביצוע יתבסס על אורגניות ותנועה, שזה טבעי לי. במהלך ההופעה עצמה, הבמה תבסס על מה שכבר ראינו בקליפ. הנשיות, האפלה והמסתורין שאפשר להרגיש בקליפ בהחלט יישארו".
על בימוי ההופעה והכוריאוגרפיה יהיה אחראי הבמאי לוקאס זושלאג (Lukas Zuschlag). לבמאי אין קשר קודם לתחרות האירוויזיון, וזוהי תהיה ההופעה הראשונה שיביים בתחרות. בנוסף, נחשף כי חמישה רקדנים יצטרפו לרייבן על הבמה. חמשת הרקדנים מגיעים מבית האופרה ובלט SNG שבלובליאנה (SNG Opera and Ballet Ljubljana), והם: לוקאס ברמן (Lukas Bareman), מרין אינו (Marin Ino), פיליפו ז'וריו (Filippo Jorio), מתאו מורטו (Matteo Moretto) ומטה ז'לזניק (Mateja Železnik).

עוד סיפרה רייבן כי השמלה אותה תלבש על הבמה תעוצב על ידי מעצבת האופנה אמונה (AEMONA), ונאמר שהיא מסתורית וחושפנית כאחד.
סלובניה באירוויזיון 2024

רייבן (Raiven), שנבחרה בבחירה פנימית, תייצג את סלובניה כשיר מספר 9 בחצי הגמר הראשון שייערך ב-7 במאי עם שירה "Veronika" ("ורוניקה"). השיר נכתב ע"י רייבן עצמה, ביחד עם קלאודיה קופינה (Klavdija Kopina) ובויאן צבייטיצ'נין (Bojan Cvjetićanin), סולן להקת ג'וקר אאוט (Joker Out) אשר ייצגה את סלובניה באירוויזיון האחרון שהתקיים בליברפול, בריטניה. השיר נבחר בבחירה פנימית ע"י רשת הטלוויזיה המקומית ומבוצע בשפה הסלובנית.

מילות השיר מספקות ביטוי מטאפורי העוסק ברגשות, מערכות יחסים וגילוי עצמי. הטקסט מצייר תמונה של חוויותיה של ורוניקה דסנישקה (Veronika Deseniška), אשתו השנייה של פרידריך השני (Frederick II) שהיה רוזן העיר צליה (Celje), כיום העיר הרביעית בגודלה בסלובניה. ורוניקה הייתה פשוטת עם והרמן השני (Hermann II), אביו של פרידריך, לא אישר בתחילה את נישואיהם. הוא חטף את בנו והאשים את ורוניקה בכישוף, ממנו זוכתה בשלב מאוחר יותר.

מילות השיר מתארות את ורוניקה כשהיא תופסת את המורכבות הרגשית והחברתית סביב רדיפות היסטוריות כנגד מכשפות. הנושאים של התרסה, סבל וחיפוש אחר הבנה מהדהדים עם הנרטיב הרחב יותר של נשים שנרדפו וסבלו מאפליה מגדרית במהלך ההיסטוריה.

בימים אלה מדורגת סלובניה במקום ה-19 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

רייבן – מי את?

שרה ברישקי צירמן (Sara Briški Cirman), הידועה בשם הבמה רייבן, היא זמרת אלקטרו-פופ ונגנית נבל בת 27 אשר גדלה בליובליאנה, בירת סלובניה. בגיל 4 החלה ללמוד מוזיקה והמשיכה עם לימודי המוזיקה עד התיכון. שם הבמה של רייבן (עורב) מגיע מאהבתה לציפורים ומזיקתה למשפחתה המגדלת בזים. הציפורים הם חלק בלתי נפרד מעטיפות אלבומיה והקליפים של השירים אותם היא מבצעת.

רייבן אינה זרה לעולם האירוויזיון וזאת לאחר שהשתתפה שלוש פעמים בקדם הסלובני לאירוויזיון: רייבן נחשפה למעריצי האירוויזיון לראשונה ב-2016, וזאת לאחר השתתפותה בקדם הסלובני עם השיר "Črno bel" ("שחור ולבן"), איתו הגיעה למקום השני במרחק של 127 קולות בלבד מהמקום הראשון. ב-2017 חזרה לקדם בפעם השנייה עם השיר "Zažarim" ("אני קורנת") והגיעה למקום השלישי. רייבן ניסתה את מזלה בפעם השלישית והאחרונה ב-2019 עם השיר "Kaos" ("כאוס" / "אי סדר") ושוב הגיעה למקום השני בקדם.

מקור: RTVSLO.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-29 של סלובניה באירוויזיון. סלובניה הצטרפה לתחרות ב-1993 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1995 ובאירוויזיון 2001 לאחר שסיימה פעמיים במקום השביעי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!