מולדובה באירוויזיון 2024: נטליה בארבו (Natalia Barbu), הזמרת אשר תייצג את מולדובה באירוויזיון הקרוב, שחררה ביום שישי האחרון את הגרסה החדשה לשירה "In the Middle". האזינו לשיר.

נטליה בארבו (Natalia Barbu), נציגת מולדובה לאירוויזיון 2024, מציגה גרסה משודרגת לשיר "In the Middle" אותה תבצע על בימת אירוויזיון 2024 במאלמו. הגרסה החדשה הנה הגרסה הסופית לשיר הכוללת מספר שינויים בעיבוד המוזיקלי.

 

מולדובה היא לא המדינה היחידה שהוציאה גרסה מחודשת לשירה לקראת התחרות הקרבה ובאה: כאשר ב-28 בפברואר, איזאק (Isaak) מגרמניה שינה מספר מילים ועשה מספר שינויים אינסטרומנטליים בשירו "Always On The Run" לקראת התחרות. בסה קוקדימה (Besa Kokedhima) מאלבניה הוציאה ב-11 במרץ גרסה מחודשת לשיר "Zemren N'dore" (בעברית: "לב ביד"), בה שינתה את שפת השיר לאנגלית ושם השיר שונה ונקרא – "Titan" (בעברית: "ענק"). שרה בוניצ'י (Sarah Bonnici) ממלטה הוציאה ב-14 במרץ גרסה חדשה לשיר "Loop", אשר כללה מספר שינויים אינסטרומנטליים. וטלי גולרגנט (Tali Golergant) מלוקסמבורג הוציאה ב-29 במרץ גרסה חדשה לשיר "Fighter", אשר האטה את הפזמון השקט לקראת סוף השיר וכללה בפזמון מספר שינויים אינסטרומנטליים.

נטליה בארבו נבחרה לייצג את מולדובה באירוויזיון לאחר שזכתה בקדם האירוויזיון המקומי שנערך בשני שלבים: ב-13 בינואר נערכו אודישנים חיים בהם השתתפו 29 שירים, מתוכם נבחרו ע"י ועדה 11 שירים אשר הופיעו במשדר הקדם הסופי, "Etapa Nationala", חמישה שבועות לאחר מכן. נטליה בארבו סיימה את הקדם המקומי בתיקו על המקום הראשון יחד עם ולריה פאשה (Valeria Pasha), ובמקרה של תיקו במשדר זה – ניתנה העדיפות לבחירת השופטים, אשר בחרו בנטליה בארבו. תוצאות הקדם המקומי עוררו הדים רבים לאחר שנחשף כי הצבעות רבות עבור ולריה פאשה נפסלו מאחר ונשלחו ממספרי טלפון לא חוקיים.

 

מולדובה באירוויזיון 2024

"In The Middle" (בעברית: "באמצע") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הזמרת נטליה בארבו (Natalia Barbu) אשר תייצג את מולדובה באירוויזיון 2024 שיתקיים במלאמו, שוודיה. בארבו התמודדה בעבר באירוויזיון 2007, אז סיימה במקום העשירי בגמר הגדול עם השיר "Fight". השיר לאירוויזיון 2024 נכתב על ידי הזמרת יחד עם כריס ריצ'רדס (Khris Richards). זהו שירם הראשון כיוצרים בתחרות. השיר מבוצע בשפה האנגלית.

נראה כי המילים של השיר מעבירות מסר של עידוד, חיוביות ואהבה. הזמרת פונה למישהו, אולי לאדם אהוב או לחבר, וקורא לו להקשיב לקול שבליבם ולפתוח את דעתו לאפשרויות חדשות. המשפט החוזר "ממש באמצע" יכול לסמל מציאת איזון או ריכוז עצמי. על פי בימוי השיר בקדם האירוויזיון ניתן להניח שהזמרת מבקשת להקדיש את השיר עבור הנשים כשיר העצמה.

בימים אלה מדורגת מולדובה במקום ה-35 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

נטליה בארבו – מי את?

נטליה בארבו היא זמרת-יוצרת בת 44, אשר החלה את דרכה בשנת 2006 כשחתמה על חוזה הקלטות בסוני מיוזיק ברומניה. שנה לאחר מכן כבר ייצגה את מולדובה באירוויזיו עם השיר "Fight" שהגיע למקום העשירי בגמר. ב-2011 חזרה לקדם המולדובני עם השיר "Let's Jazz" וסיימה במקום השני. ב-2013 ניסתה לייצג את רומניה באירוויזיון עם השיר "Confession" אך הגיעה למקום ה-13 בחצי הגמר הראשון ולא העפילה לגמר.

נטליה שחררה לאורך הקריירה מספר אלבומים ושירים. ב-2011 נישאה הזמרת למיליונר רומני, איתו הוא מתגוררת כיום ברומניה.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-19 של מולדובה באירוויזיון. מולדובה הצטרפה לתחרות ב-2005 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2017 לאחר שלהקת סנסטרוק פרוג'קט סיימה במקום השלישי עם השיר "Hey Mamma".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!