לאחר שנשקלה האפשרות לחזור לתחרות האירוויזיון בשנת 2025 לאחר היעדרות של 13 שנה, כעת ניתן לומר שסלובקיה לא תחזור לתחרות גם בשנה הבאה.

לפני כמספר חודשים הצהירה רשת הטלוויזיה הסלובקית, RTVS, על כך שנשקלת האפשרות שסלובקיה תחזור להתמודד באירוויזיון בשנת 2025. זוזנה ויצ'לובה (Zuzana Vicelova), ראשת יחסי הציבור והתקשורת של רשת הטלוויזיה הסלובקית, מסרה אז כי נעשים ניסיונות למצוא פתרונות לסוגיית השתתפותה של סלובקיה באירוויזיון, אך אם הדבר יקרה הוא לא יצא לפועל ב-2024. ויצ'לובה מסרה: "אנחנו חושבים להשתתף ב-2025". את הידיעה אישר בזמנו המנכ"ל של רשת הטלוויזיה, לובוש מאחאי (Ľuboš Machaj).
כעת, למרות הציפיות לקאמבק בשנה הבאה, מספרת ראשת יחסי הציבור בריאיון לתקשורת הסלובקית: "בשל הסכום המופחת של התרומה מתקציב המדינה ל-RTVS, עליו הוחלט בסוף 2023, RTVS לא תשתתף באירוויזיון גם בתקופות אחרות. השתתפותה של המדינה בתחרות קשורה בעלויות כספיות גבוהות, אשר ל-RTVS אין את המשאבים לממשן".

רשת הטלוויזיה והרדיו הסלובקית, RTVS, נעדרה מתחרות האירוויזיון שנים רבות עקב בעיות כלכליות, כאשר את השתתפותה האחרונה של סלובקיה באירוויזיון 2012 בבאקו מימן בעיקר נציג סלובקיה לתחרות זו, מקס ג'ייסון מאי (Max Jason Mai).

במהלך השנים, כולל השנים בהם השתתפה בתחרות, העניין בתחום האירוויזיון בסלובקיה נשאר נמוך ורייטינג הטלוויזיה אינו תומך בחזרתה של המדינה. ויצ'לובה התייחסה לסוגייה: "אני מקווה שזו לא באמת הסיבה והעניין. המכשול להשתתפות סלובקית בעשור האחרון היה היעדר מימון ואמצעים שעומדים בפני RTVS. אמנם, שינוי בחקיקה בנוגע למימון RTVS ממקורות ציבוריים, ביטול אגרות רישיונות הטלוויזיה וסבסוד ממשלתי נדיב בהחלט יקל על הטלוויזיה הסלובקית. כתוצאה מכך, RTVS תראה גידול של 46 מיליון יורו בתקציב שלה, שבהחלט תוכל לאפשר לה לבצע דברים נוספים".

סלובקיה הצטרפה לתחרות האירוויזיון ב-1994 והשתתפה בה פעמיים נוספות בשנים 1996 ו-1998 אך לא זכתה להגיע להישגים משמעותיים. ב-2000 הודיעה רשת הטלוויזיה הסלובקית על פרישה מהתחרות, אליה חזרה רק ב-2009. סלובקיה השתתפה בתחרות עוד ארבע פעמים ברציפות, ולאחר שלא העפילה לגמר בכל אחת מהפעמים, הודיעה על פרישה סופית ב-2013, ומאז סירבה לחזור אליה. סלובקיה השתתפה סך הכל עד כה 7 פעמים.

מקור: ta3.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!