הפקת אירוויזיון 2024 השתלטה באופן סופי על מאלמו ארנה והחלה את העבודה על התחרות. בימים הקרובים תחל בניית בימת האירוויזיון לקראת החזרות שיחלו בסוף החודש.

הפקת אירוויזיון 2024 "השתלטה" באופן רשמי על האולם המארח, מאלמו ארנה (Malmö Arena), על מנת להתחיל את העבודה על בימת התחרות וציוד הסאונד.

עיצוב הבמה והתאורה הנבנים כעת בעולם כולל קופסאות נעות המוארות בלדים, רצפת לד, תאורה אדירה, מסכי וידאו מודולריים וטכנולוגיה מתקדמת אשר תיצור מגוון מרהיב של תצורות על הבמה. לראשונה בתולדות התחרות, הבמה תמוקם בדיוק במרכז הרחבה, אשר תעוצב בצורת איקס (X), ותהיה מוקפת 360 מעלות בקהל.
רשת הטלוויזיה השוודית SVT תעבוד באופן יומיומי על הכנת האולם לאירוויזיון ובייחוד לחזרות ה-"Stand in" שיתקיימו בשלב מאוחר יותר החודש באולם. החזרות הראשונות לאירוויזיון, בהשתתפות האומנים, יחלו ב-30 באפריל, והחזרות השניות יחלו שלושה ימים לאחר מכן, ב-3 במאי. מעצב הבמה הוא פלוריאן וידר (Florian Wieder), מעצב במה גרמני-יהודי הנחשב לאחד הגדולים בתחומו, אשר עיצב עבור האירוויזיון לא פחות משמונה במות בשנים 2011-2012, 2015, 2017-2021.. מחוץ לאירוויזיון, וידר עיצב עשרות במות לטקסים שונים ותוכניות טלוויזיה ברחבי העולם, ביניהן: "X Factor", "American Idol", טקסי MTV ועוד. עם זאת, זו הפעם הראשונה שהוא עובד עם רשת הטלוויזיה השוודית.

אל פלוריאן וידר הצטרף מעצב התאורה ומסכי הלד, פרדריק סטרומבי (Fredrik Stormby), כאשר בין עבודותיו ניתן למצוא עבודה על קדם האירוויזיון השוודי ("Melodifestivalen"), הופעת "ABBA Voyage" וסיבוב הרנסנס של ביונסה. סטרומבי היה מעורב בתחרות האירוויזיון ב-2013 שנערכה גם אז במאלמו, ולקח חלק בצוות שיצר את ההופעה של לורין על בימת אירוויזיון 2023 שזכתה בתחרות בשנה שעברה.

בראיון לאתר "Creative Boom", חשף סטרומבי פרטים מסקרנים רבים על מה שנראה על המרקע במאלמו במאי. ראשית, הוא מזכיר שהשנה הגישה לעיצוב הבמה דומה יותר לקונצרט ולא לתוכנית טלוויזיה, מתוך כוונה להביא קונספט שונה שמעולם לא נעשה קודם לכן: "עם הקונספט של פלוריאן, הן בסגנון והן במיקום הבמה באולם, מוקף בקהל ובהשראת הסיסמה 'United By Music' ותעשיית ייצוא המוזיקה השוודית, רצינו לאתגר קצת את קונספט האירוויזיון בכבוד ולהישען על עיצוב והתנסות יותר לקראת סיבובי הופעות מודרניים והפקת מופעים במקום שידור טלוויזיוני. העיצוב מורכב מכמה אלמנטים בודדים חזקים של נוף, תאורה ווידאו, ועם כל אלה ביחד, נוכל להשיג הרבה וריאציות".

מקור: Eurovisonfun.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב- 7, 9 ו- 11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. המקום הנבחר הוא "Malmö Arena" בו כ- 15,500 מושבים. המקום אירח בעבר את אירוויזיון 2013.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!