הימורים באירוויזיון 2024: לאחר חשיפת סדר השירים בחצאי הגמר וקיום מסיבת האירוויזיון במדריד – לא מעט שינויים גדולים בראש טבלאות ההימורים. אלו השינויים בטבלאות ההימורים בשבוע האחרון.

שישה ימים לאחר חשיפת סדר השירים בחצאי גמר האירוויזיון ויומיים לאחר קיום מסיבת האירוויזיון במדריד, בה ביצעו 28 מהמתמודדים את שירם בביצוע חי מול קהל נלהב, נרשמו מספר שינויים מהותיים בטבלאות ההימורים.

השינוי המהותי ביותר הוא בפסגת הטבלה – שוויץ מדיחה את קרואטיה ועולה למקום הראשון. אתמול שודר לראשונה ביצוע חי של נמו (Nemo) עם השיר "The Code" בתוכנית הטלוויזיה "MusicStar". מדובר בהופעה חיה ראשונה לשיר השוויצרי, בו רואים את נמו עומדים על הבמה, לבושים בשמלה לבנה-ורודה ומכנסיים שחורים. הביצוע הקולי של נמו מרהיב ומדויק. שירת הפלסט הגבוהה מדויקת וקטע הראפ יושב היטב על הביט. ההופעה במדריד הייתה מושלמת לא פחות. קהל המהמרים שצפה בביצועים בהחלט רואה את הפוטנציאל שניתן להוציא מהביצוע הזה על בימת האירוויזיון. שוויץ, שעמדה בדיוק לפני שבוע במקום הרביעי, כובשת את הפסגה ועומדת במקום הראשון עם סיכויי זכייה של 17%.

מיד אחריה כאמור, קרואטיה שהודחה בדקות האחרונות מהמקום הראשון. הזמר הקרואטי, בייבי לזניה (Baby Lasagna), עלה בשבת האחרונה על הבמה במסיבת האירוויזיון במדריד וביצע את שירו "Rim Tim Tagi Dim". הזמר שמר על אנרגיה טובה על הבמה אך הביצוע הקולי לא היה מדויק ומרשים יתר על המידה. האם הביצוע הזה הוביל לירידה בטבלת ההימורים? יתכן. קרואטיה עומדת כעת על סיכויי זכייה של 16%.

איטליה שומרת גם השבוע על המקום השלישי בטבלה תוך כדי התחזקות בסיכויי הזכייה. בשבוע שעבר עמדה איטליה על סיכויים של 11% וכעת היא עומדת על 13%.

הטבלה המלאה בהמשך הכתבה!@euromix.co.il #eurovision #eurovision2024 #switzerland #nemo #nemothecode #thecode #esc #eurovisionsongcontest #אירוויזיון #אירוויזיון2024 ♬ צליל מקורי – euromix.co.il

מה עוד השתנה בטבלה בשבוע האחרון?

הולנד ממשיכה במגמת העלייה ומגיעה השבוע לשיא – המקום הרביעי. השיר ההומוריסטי, בעל המסר החשוב של "אירופה ללא גבולות", ממשיך לשבור שיאים, כשהקליפ הרשמי "Europapa" בביצוע יוסט קליין (Joost Klein) עומד על 16 מיליון צפיות ביוטיוב – הנתון הגבוה ביותר מבין כלל שירי אירוויזיון 2024.

אוקראינה ממשיכה במגמת הירידה המדאיגה. המדינה שעמדה יותר מחודש שלם בראש טבלאות ההימורים יורדת כעת כבר למקום החמישי, לאחר שאליונה אליונה (alyona alyona) וג'רי הייל (Jerry Heil) שוב הציגו יכולות קוליות בעייתיות וביצוע לא סוחף לשיר הנפלא "Teresa & Maria" במהלך המסיבה במדריד.

אזרבייג'אן מתרסקת השבוע בטבלאות ההימורים כשהיא רושמת ירידה מהמקום ה-21 למקום ה-30. אין סיבה ברורה לירידה המשמעותית.

סלובניה משלימה עליה דרמטית למקום ה-19 לאחר שלפני כחודש הייתה בתחתית טבלאות ההימורים. העלייה מגיעה על רקע השמועות לגרסה משודרגת לשיר לקראת תחרות האירוויזיון.

גם לטביה עולה בטבלאות ההימורים מהמקום ה-30 בשבוע שעבר למקום ה-22 כעת. האם המדינה הכושלת באירוויזיון תצליח להעפיל השנה לגמר? ימים יגידו.

את טבלאות ההימורים סוגרות הפעם לוקסמבורג, מולדובה וסן מרינו.


באדיבות:
Eurovisionworld.comישראל בטבלאות ההימורים

עדן גולן יורדת השבוע בטבלאות ההימורים מהמקום השמיני אל המקום התשיעי, כשיחס ההימורים עומד על 1/46. סיכויי הזכייה שלה יורדים גם השבוע משלושה אחוזים לשניים בלבד. לשם השוואה, בשבועות שלאחר חשיפת השיר הישראלי בשנה שעברה, עמדה נועה קירל במקום השישי עם יחס של 1/26 וסיכויי זכייה של שלושה אחוזים.

השיר של עדן גולן התקבל בתגובות מעורבות. הסיבות העיקרית לכך הם המלחמה בישראל, גל האנטישמיות ששוטף את העולם והגסיסה האיטית של ההסברה הישראלית באירופה. ישנם רבים שאוהבים את השיר הישראלי, מבינים את הכאב האישי והלאומי של עדן גולן וישראל ותומכים בישראל. לעומתם, רבים מחרימים את השיר הישראלי ואף מסרבים לדרג אותו בהצבעות השונות. בלוגרים מובילים בעולם האירוויזיון נכנעים ללחץ הכבד מצד גורמים אנטי-ישראלים ומסרבים לצלם סרטון תגובה בו הם מביעים את דעתם על השיר, בזמן שהם מצלמים סרטונים דומים לכל יתר השירים. צביעות.

כולנו מבינים שהשיר הישראלי נכתב סביב מאורעות טבח ה-7 באוקטובר ואכן הוא מצליח לרגש רבים בישראל ואולי אף גם רבים באירופה. נקווה שברגע האמת בחודש מאי, עדן גולן תפתיע את כולם ותשובץ גבוה יותר ממה שטבלאות ההימורים מנבאים לה. הדבר תלוי בזמרת, בבימוי על הבמה, בתמיכה של יהודי אירופה וכמובן במצב ההסברה של ישראל בעולם.האם יש לכך חשיבות?

נדגיש שטבלאות ההימורים מבוססות על אנשים רבים אשר מהמרים את כספם על מדינות אשר הם מאמינים שעשויות לזכות באירוויזיון הקרוב. עם חשיפת כל השירים, הפכה טבלת ההימורים לטבלת ציפיות שחלקה הגדול יתממש וחלקה גם יתבדה. בשלב זה ניתן לקבל תמונה ברורה מיהם הפייבוריטים לזכות בתחרות ומי הן המדינות חסרות הסיכויי לזכות בה. ניתן להבין בצורה גסה היכן תדורג כל מדינה באירוויזיון, אך למרות זאת יש לקחת בחשבון שצפויות לנו הפתעות לטובה ולרעה.

יש לציין שההימורים לא תמיד קולעים לתוצאות הסופיות באירוויזיון ויש לקחת אותם בעירבון מוגבל, אך הם משקפים את טעם הקהל ופעמים רבות כן קולעים. אז כיצד נראו טבלאות ההימורים בדיוק לפני שנה? שוודיה עמדה בראש טבלאות ההימורים עם 40% סיכויי זכייה ואכן לבסוף גם זכתה באירוויזיון. פינלנד דורגה במקום שני ואכן זכתה במקום השני. אוקראינה דורגה במקום השלישי ולבסוף זכתה במקום השישי. ישראל, ששובצה במקום שישי זכתה לבסוף במקום השלישי – בסך הכל, דיי קרוב למציאות.

במרץ 2022 נראו טבלאות ההימורים כך: אוקראינה במקום הראשון, איטליה במקום השני ושוודיה במקום השלישי – ישראל דורגה במקום 36. מה קרה בפועל? אוקראינה אכן זכתה, שוודיה הגיעה למקום החמישי ואיטליה דורגה במקום השישי. ישראל אכן נשארה מחוץ לגמר. בריטניה וספרד הפתיעו את כולם בגמר והגיעו למקום השני והשלישי למרות שבהימורים דורגו רק במקום הרביעי והתשיעי בהתאמה.

במרץ 2021 נראו טבלאות ההימורים כך: שוויץ מקום ראשון, מלטה מקום שני ובולגריה מקום שלישי – ישראל מקום 26. מה קרה בפועל? איטליה זכתה במקום הראשון למרות שדורגה בהימורים רק במקום חמישי, צרפת זכתה במקום השני למרות שדורגה במקום הרביעי בהימורים, שוויץ מקום שלישי, מלטה רק מקום שביעי, בולגריה במקום 11 וישראל מקום 17.

נדגיש כי יש לקחת את טבלאות ההימורים בפרופורציה. אך יחד עם זאת, אין לזלזל בכלי החשוב הזה שאנו נמשיך לעקוב אחריו, מתוך תקווה שלאחר חשיפת השיר הישראלי, מצבה של מדינת ישראל בטבלת ההימורים ישתפר אף יותר.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב-7, 9 ו-11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. האולם המארח של התחרות הוא "Malmö Arena", אשר אירח את התחרות גם ב-2013, ומכיל בתוכו כ-15,500 מושבים.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!