לוקסמבורג באירוויזיון 2024: טלי (Tali), הזמרת הישראלית אשר תייצג את לוקסמבורג באירוויזיון הקרוב, שחררה את הגרסה החדשה לשירה "Fighter". האזינו לשיר.

לוקסמבורג חוזרת לתחרות לאחר 31 שנים עם השיר ״Fighter״ (בעברית: "לוחם") של הזמרת הישראלית טלי גולרגנט (Tali Golergant), אשר תייצג את לוקסמבורג כשיר מספר 15 בחלקו השני של חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-7 במאי במאלמו, שוודיה. טלי נבחרה לייצג את לוקסמבורג באירוויזיון לאחר שזכתה בקדם האירוויזיון המקומי שנערך בסוף חודש ינואר.

הגרסה החדשה הינה הסופית איתה תופיע על בימת האירוויזיון בחודש מאי הקרוב, אשר כוללת מספר שינויים בעיבוד המוזיקלי.

 

כאמור, בנוסף ליציאת הגרסה החדשה, בראיון לעיתון "Tageblatt" הלוקסמבורגי, ציינה טלי כי הביצוע של "Fighter" יעבור שינויים משמעותיים עבור ההופעה במאלמו: "הכל הולך להשתנות, וזה באמת מרגש. הלבוש ישתנה וגם בימוי ההופעה. הקונספט הבסיסי נשאר זהה, עדיין יהיו רקדנים, זה עדיין יהיה עוצמתי, אבל חוץ מזה זו לא תהיה אותה הופעה", אמרה הזמרת. "אני לא באמת יכולה לחשוף הרבה עדיין, אבל יהיו שינויים גם בהפקה של השיר בפועל. נוציא מחדש את השיר כדי לשפר אותו עוד יותר. עם זאת, הגרסה הישנה נשארה".

נראה שלוקסמבורג חוזרת השנה בכל הכוח לתחרות. לאחר קיומו של קדם אירוויזיון מפואר בהפקת המפיקה הישראלית טלי אשכולי (Tali Eshkoli), פורסם מוקדם יותר כי רשת הטלוויזיה הלוקסמבורגית תשקיע למעלה ממיליון אירו בתחרות!

מספר ימים לפני הקדם הלוקסמבורגי קיימנו ראיון בלעדי עם טלי, לו ניתן להאזין בקישור המצורף:

 

לוקסמבורג באירוויזיון 2024

"Fighter" (בעברית: "לוחם") הוא שם השיר שיבוצע ע"י טלי (Tali), אשר תייצג את לוקסמבורג בחלקו השני של חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-7 במאי במאלמו, שוודיה. השיר נכתב על ידי אנה זימר (Anna Zimmer) יחד עם שלושה כותבי אירוויזיון מוכרים: דארדוסט (Dardust), שהיה שותף לכתיבת "Soldi" (השיר האיטלקי לאירוויזיון 2019) והשיר האיטלקי לאירוויזיון הקרוב – "La noia", ומאנון רומיטי (Manon Romiti) וסילביו ליסבון (Silvio Lisbonne), שהיו שותפים לכתיבת השיר הבלגי לאירוויזיון 2022, "Miss You". השיר מבוצע ברובו בצרפתית ומשלב בתוכו אנגלית.

נראה שהשיר עוסק באי ודאות לגבי העתיד והמאבק למצוא את דרכנו בחיים. הזמרת שרה על האתגרים של התבגרות והתמודדות עם אחריות, כמו גם על הקונפליקטים הפנימיים המתעוררים כאשר מנסים לאזן בין רצונות ושאיפות שונות. השיר מעביר מסר של התמדה, גילוי עצמי והמסע המתמשך של ניווט באי הוודאות של החיים. הוא מעודד את המאזינים לאמץ שינויים, להאמין בעצמם ולהמשיך לשאוף לחלומותיהם, אפילו ברגעים של ספק ובלבול.

בימים אלה מדורגת לוקסמבורג במקום ה-35 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

טלי – מי את?

טלי גולרגנט (Tali Golergant) היא זמרת ויוצרת ישראלית בת 23, שנולדה לאם ישראלית ואב יהודי מפרו. בילדותה היא ומשפחתה נדדו בין מדינות כמו צ'ילה, ארגנטינה וגם לוקסמבורג, שם הם השתקעו בעקבות עבודתו של אביה.

היא החלה בלימודי מוזיקה בגיל 6 כאשר ניגנה בפסנתר, ובגיל 10 החלה בלימודי פיתוח קול. לאחר שסיימה את לימודיה בתיכון היא עברה לניו יורק, שם היא למדה מוזיקה ותיאטרון מתוך שאיפה להצליח בעיר הגדולה.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-38 של לוקסמבורג באירוויזיון. לוקסמבורג הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של לוקסמבורג הייתה באירוויזיון 1983 עם השיר "Si la vie est cadeau" בביצועה של הזמרת קורין הרמס.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!