מאלמו חושפת: עדכונים נוספים על אירועים צפויים באירוויזיון 2024! איך יהיה בנוי כפר האירוויזיון השנה? אילו דברים מעניינים מאלמו מתכננת לעשות מעבר לכפר המסורתי? מי הוזמן להופיע בכפר האירוויזיון? ואיך תוכלו להתנייד בקלות ברחבי מאלמו והסביבה? כל הפרטים בכתבה!

לפני מספר ימים נחשפו באתר האירוויזיון הרשמי תוכניות הכוללות אירועי תרבות שייערכו במהלך תקופת האירוויזיון, ועוד חדשות רבות שמעריצי האירוויזיון יכולים להתרגש מהן. מידע רב עוד נשאר חסוי וייחשף רק במהלך חודש אפריל, אך בינתיים ניתן לספר על עדכונים חמים למעריצי תחרות האירוויזיון אשר מתכננים להגיע למאלמו.
תוכניות על המתרחש בכפר האירוויזיון שייבנה בפארק פולקטס (Folkets Park) עוד נשארו חסויות בחלקן. עם זאת, על הבמה המרכזית בכפר האירוויזיון, אשר תיקרא "Euphoria Stage" על שם השיר השוודי הזוכה באירוויזיון 2012, תופיע באירוע הפתיחה נציגת שוודיה לאירוויזיון 2009, מאלנה ארנמן (Malena Ernman), יחד עם מקהלת גוספל מקומית שנקראת מאלמו מג'יקל גוספל (Malmö Magical Gospel). להקת הגוספל תיקח חלק במהלך שבוע התחרות ותהיה חלק בלתי מבוטל מההופעות.

בין השמות הנוספים שאישרו כי יופיעו בכפר האירוויזיון נמצאים גם נציגי אוקראינה לאירוויזיון 2020 ואירוויזיון 2021, גו איי (Go_A), ועוד כמה שמות של אמנים מפורסמים מקדם האירוויזיון השוודי, ביניהם פורסם כי דוטר (Dotter), שהתחרתה בקדם המקומי השנה עם השיר "It's Not Easy To Write a Love Song", תהיה בין האומנים שיופיעו על הבמה.

לאחת ההופעות הצפויות לקרות, צפוי להצטרף כאורח גם הזמר פראנס (Frans), שייצג את שוודיה במגרש הביתי באירוויזיון 2016 שנערך בסטוקהולם ששוודיה, שם סיים במקום החמישי עם השיר "If I Were Sorry". שם נוסף שעלה אך טרם נודע על אישורו, הוא שמה של הזמרת האמריקאית רובין אס (Robin S), העומדת מאחורי "Show Me Love" שהיה להיט בשנות ה-90.

במה נוספת בכפר האירוויזיון, קטנה יותר, תיקרא "Tattoo Stage", על שם השיר השני איתו ניצחה לורין באירוויזיון 2023 בליברפול. על הבמה הזאת יופיעו אומנים המזוהים יותר עם סצנת המוזיקה השוודית מחוץ לאירוויזיון.

עוד במה שתוקם בשם "Dancing Queen Stage", תיקרא על שם הלהיט של להקת אבבא (ABBA) שזכתה באירוויזיון 1974. על הבמה הזאת יופיעו מגוון תקליטנים מקומיים ותקליטנים בינלאומיים אשר יספקו מוזיקה לאירועים נוספים, ביניהם אירוע דיסקו למשפחות.
הצהרות הגיעו גם על הקמת "רחוב אירוויזיון" ברחוב פריסגאטן (Friisagatan), ששמו ישונה זמנית למשך תקופת אירוח התחרות. מאלמו מתכננת עוד אירועים רבים כל ערב, שמטרתם להדגיש ולתת במה לאמנים מקומיים וסגנונות שונים כמו סווינג, פאנק ואמאפיאנו.

מנהלת הפרויקט הכללי של אירוויזיון 2024, קארין קרלסון (Karin Karlsson), אמרה כי תוכנית האירועים מציגה כי "המוזיקה יכולה לאחד בינינו" והוסיפה: "בעלי העניין בעיר הראו מחויבות גדולה להשתתף ביצירת התוכנית – החל מחיים תרבותיים ועצמאיים, מסעדות, ברים ומועדונים, וכלה במקומות מפגש כמו מרכזים קהילתיים ומרכזי קניות".

לנוסעים למאלמו: במסגרת התנועה וההתניידות במאלמו נחשף כי יוצעו שני סוגי כרטיסים שיאפשרו הגעה למחוז סקונה (Skåne), בו נמצאת העיר מאלמו. חברת התחבורה הציבורית סקונטראפיקן (Skånetrafiken) נרתמה למאמץ ומציעה שני סוגי כרטיסים למכירה שיאפשרו למבקרים להתנייד ולבקר באזורים נוספים במחוז השוודי.

סוגי הכרטיסים אותם מציעה החברה:

כרטיס "סקונה" (Skåne): כרטיס שתקף לשמונה ימים באופן בלתי מוגבל לטיול בתוך מחוז סקונה, המונה בתוכו את העיר מאלמו. ערים נוספות שבהן יהיה ניתן לבקר (עצם היותן במחוז) הן לונד (Lund) והלסינגבורג (Helsingborg). מחיר הכרטיס הוא 350 קרונות שוודיות (כ-120 שקלים).

כרטיס "סקונה/קופנהגן" (Skåne/Köpenhamn): כרטיס שתקף לשמונה ימים באופן בלתי מוגבל לטיול במחוז סקונה, על כל הרשום לעיל, ומעבר בגשר אורסונד (Øresund Bridge) לקופנהגן, בירת דנמרק. מחיר הכרטיס הוא 700 קרונות שוודיות (כ-241 שקלים).

שני סוגי הכרטיסים אותה מציעה החברה יהיו תקפים למשך שמונה ימים, בין ה-5 ל-12 במאי, וניתן יהיה לרכוש אותם דרך אפליקציית "Skånetrafiken" החל מה-15 באפריל ועד ה-12 במאי.

מקורות: Eurovision.tv, Skånetrafiken.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב-7, 9 ו-11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. האולם המארח של התחרות הוא "Malmö Arena", אשר אירח את התחרות גם ב-2013, ומכיל בתוכו כ-15,500 מושבים.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם ברית בנשר והסביבה? הכנסו עכשיו!