טלי גולרגנט (Tali Golergant), נציגת לוקסמבורג לאירוויזיון 2024, מתכננת שינויים מהותיים בבימוי ההופעה על בימת האירוויזיון. בנוסף, נחשף כי הבימאי האוקראיני הרמן ננוב (German Nenov) יביים את הביצוע של לוקסמבורג.

בחודש ינואר זכתה טלי גולרגנט (Tali Golergant) בקדם האירוויזיון הלוקסמבורגי עם השיר "Fighter" (בעברית: "לוחם"). עם זאת, הביצוע המנצח של טלי לא יישאר זהה לתחרות האירוויזיון ויעבור שינויים בכלל ההיבטים. נזכיר שבקדם האירוויזיון טלי גולרגנט נהנתה מההפקה הישראלית שכללה במאי וצוות רקדנים ישראליים, אך כעת כל הצוות המלווה ישתנה לגמרי.

בראיון לעיתון "Tageblatt" הלוקסמבורגי, ציינה טלי כי הביצוע של "Fighter" יעבור שינויים משמעותיים עבור ההופעה במאלמו: "הכל הולך להשתנות, וזה באמת מרגש. הלבוש ישתנה וגם בימוי ההופעה. הקונספט הבסיסי נשאר זהה, עדיין יהיו רקדנים, זה עדיין יהיה עוצמתי, אבל חוץ מזה זו לא תהיה אותה הופעה", אמרה הזמרת. "אני לא באמת יכולה לחשוף הרבה עדיין, אבל יהיו שינויים גם בהפקה של השיר בפועל. נוציא מחדש את השיר כדי לשפר אותו עוד יותר. עם זאת, הגרסה הישנה נשארה".

 

רשת הטלוויזיה הלוקסמבורגית, RTL, הודיעה כי את הביצוע במאלמו יביים הבימאי האוקראיני הרמן ננוב (German Nenov) שעוסק בבימוי תוכניות טלוויזיה וקליפים. ננוב שימש בשנה שעברה כמנהל האמנותי באירוויזיון 2023 שנערך בליברפול, ובנוסף שימש כמנהל האמנותי של השירים האוקראינים באירוויזיון הילדים בשנים 2021 ו-2022.

טלי שיתפה כי היא מבינה שהציפיות מהמשלחת של לוקסמבורג גבוהות מאוד, זאת לאחר שלוקסמבורג חוזרת לתחרות האירוויזיון אחרי 30 שנות היעדרות: "אני באמת רוצה שלוקסמבורג תגיע לגמר, אבל זה יהיה חצי גמר קשה. ההופעות הטובות ביותר יעפילו לגמר ואני מקווה שאני אהיה ביניהם. אם אגיע לגמר, אני כמובן אשמח מאוד. אם ניכנס לטופ 15 או אפילו לטופ 10 זה יהיה נהדר. אני אופטימית, אבל אני גם ריאלית. אני אעשה כמיטב יכולתי ונראה מה יקרה".

נראה שלוקסמבורג חוזרת השנה בכל הכוח לתחרות. לאחר קיומו של קדם אירוויזיון מפואר בהפקת המפיקה הישראלית טלי אשכולי (Tali Eshkoli), פורסם מוקדם יותר כי רשת הטלוויזיה הלוקסמבורגית תשקיע למעלה ממיליון אירו בתחרות!

מספר ימים לפני הקדם הלוקסמבורגי קיימנו ראיון בלעדי עם טלי, לו ניתן להאזין בקישור המצורף:

 

לוקסמבורג באירוויזיון 2024

"Fighter" (בעברית: "לוחם") הוא שם השיר שיבוצע ע"י טלי (Tali), אשר תייצג את לוקסמבורג בחלקו השני של חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-7 במאי במאלמו, שוודיה. השיר נכתב על ידי אנה זימר (Anna Zimmer) יחד עם שלושה כותבי אירוויזיון מוכרים: דארדוסט (Dardust), שהיה שותף לכתיבת "Soldi" (השיר האיטלקי לאירוויזיון 2019) והשיר האיטלקי לאירוויזיון הקרוב – "La noia", ומאנון רומיטי (Manon Romiti) וסילביו ליסבון (Silvio Lisbonne), שהיו שותפים לכתיבת השיר הבלגי לאירוויזיון 2022, "Miss You". השיר מבוצע ברובו בצרפתית ומשלב בתוכו אנגלית.

נראה שהשיר עוסק באי ודאות לגבי העתיד והמאבק למצוא את דרכנו בחיים. הזמרת שרה על האתגרים של התבגרות והתמודדות עם אחריות, כמו גם על הקונפליקטים הפנימיים המתעוררים כאשר מנסים לאזן בין רצונות ושאיפות שונות. השיר מעביר מסר של התמדה, גילוי עצמי והמסע המתמשך של ניווט באי הוודאות של החיים. הוא מעודד את המאזינים לאמץ שינויים, להאמין בעצמם ולהמשיך לשאוף לחלומותיהם, אפילו ברגעים של ספק ובלבול.

בימים אלה מדורגת לוקסמבורג במקום ה-34 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

טלי – מי את?

טלי גולרגנט (Tali Golergant) היא זמרת ויוצרת ישראלית בת 23, שנולדה לאם ישראלית ואב יהודי מפרו. בילדותה היא ומשפחתה נדדו בין מדינות כמו צ'ילה, ארגנטינה וגם לוקסמבורג, שם הם השתקעו בעקבות עבודתו של אביה.

היא החלה בלימודי מוזיקה בגיל 6 כאשר ניגנה בפסנתר, ובגיל 10 החלה בלימודי פיתוח קול. לאחר שסיימה את לימודיה בתיכון היא עברה לניו יורק, שם היא למדה מוזיקה ותיאטרון מתוך שאיפה להצליח בעיר הגדולה.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-38 של לוקסמבורג באירוויזיון. לוקסמבורג הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של לוקסמבורג הייתה באירוויזיון 1983 עם השיר "Si la vie est cadeau" בביצועה של הזמרת קורין הרמס.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!