ארמניה באירוויזיון 2024: ההרכב לאדניבה (Ladaniva) יבצע את השיר "Jako" על בימת האירוויזיון. האזינו לשיר.

"Jako" (בעברית: "ג'אקו") הוא שם השיר שיבוצע על ידי ההרכב לאדניבה (Ladaniva), אשר ייצגו את ארמניה בחלקו הראשון של חצי הגמר השני של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-9 במאי במאלמו, שוודיה – שם יתמודדו מול נציגת ישראל, עדן גולן. השיר נכתב ע"י הצמד עצמו, המורכב מג'קלין בגדאסריאן (Jaklin Baghdasaryan) ולואיס תומאס (Louis Thomas), שגם הלחינו את השיר יחד עם אנדרי לקלרק (Audrey Leclercq). זהו שירם הראשון של היוצרים באירוויזיון והוא מבוצע בשפה הארמנית – לראשונה מאז 2018.
שם השיר "Jako" הוא בעצם כינויה של הזמרת בהרכב, ג'קלין בגדאסריאן. בשיר היא שרה על יכולתה וזכותה להיות חופשיה, לעשות מה שהיא רוצה ועל היכולת שלה כאישה לפרוץ דרך בניגוד לתכתיבי החברה. השיר קורא לכל הילדות והנשים בעולם להיות חופשיות וגאות בעצמן ולמצוא את ה"אני" האמיתי שלהן, כפי שג'קלין עצמה מצאה דרך האמנות והמוזיקה. ג'קלין מספרת: "היו קוראים לי ג'אקו כשהייתי ילדה. כשהתבגרתי תמיד אמרו לי שבנות צריכות להתנהג כמו שצריך, להיות צנועות, עדינות, להתלבש כמו שצריך, לא לדבר יותר מידי ולא לעשות דברים יוצאי דופן".

הקליפ והשיר הארמני השנה רוויים באלמנטים אתניים, כפריים, שמחים ותרבותיים, כפי המצופה מההרכב לדאניבה אשר ידועים ביכולתם לשלב מוזיקה אתנית עם פופ ואלמנטים גלובליים. בשיר "Jako" מודגשת מאוד התרבות האתנית הארמנית גם באלמנטים המוזיקליים, גם בשפת השיר שכולה ארמנית וגם באלמנטים הוויזואליים והכפריים השזורים לאורך הקליפ.

לאדניבה – מי אתם?

לאדניבה (Ladaniva) הוא אנסמבל רב-תרבותי, השוזר בתוכו גוונים רבים של מוזיקה עולמית, ומשלב פולק ארמני עם השפעות של רגאיי, בלקן-ביט ומוזיקה ערבית ואפריקנית. ההרכב נוסד ב-2019 ע"י הזמרת הארמנית ז'קלין בגדאסאריאן (Jacqueline Baghdasaryan) והאומן הצרפתי לואיס תומס (Louis Thomas).

סינגל הבכורה של הלהקה, "Vay Aman" יצא בתחילת 2020 וזכה להצלחה מיידית. אלבום הבכורה של הלהקה יצא בחודש ספטמבר האחרון, ממנו בלט הסינגל בשפה הצרפתית "Je t'aime tellement" (בעברית: "אני אוהבת את זה כל כך").

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-16 של ארמניה באירוויזיון. ארמניה הצטרפה לתחרות ב-2006 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2008 ובאירוויזיון 2014 לאחר שסיימה פעמיים במקום הרביעי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!