שוויץ באירוויזיון 2024: הכוריאוגרף המפורסם פרדריק רידמן (Fredrik Rydman) יהיה אחראי על בימוי הופעתו של נמו (Nemo) במאלמו בחודש מאי הקרוב.

הזמר/ת הא-בינארי/ת נמו (Nemo), נציג.ת שוויץ לאירוויזיון 2024, פרסמו בחשבון האינסטגרם שלהם כי הם עובדים עם הכוריאוגרף המפורסם פרדריק רידמן (Fredrik Rydman) לקראת ההופעה באירוויזיון הקרוב. בעוד כחודשים האירוויזיון יהיה בשיאו, ואומנים רבים כבר החלו להיכנס לחדר החזרות ולהתכונן להופעה על הבמה הכי גדולה באירופה. כך גם נמו, שפרסמו כי הם החלו לעבוד על הופעת האירוויזיון שלהם ביחד עם פרדריק, שם מוכר מאוד בעולם האירוויזיון.
 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Nemo‎‏ (@‏‎nemothings‎‏)‎‏

פרדריק רידמן הוא כוריאוגרף מנוסה אשר כבר הספיק לעבוד על מספר שירי אירוויזיון מוכרים בשנים האחרונות:

  • "Popular" (שוודיה 2011, מקום שלישי)
  • "Heroes" (שוודיה 2015, מקום ראשון)
  • "Maps" (אירלנד 2021)
  • "Jezebel" (פינלנד 2022)
  • "Cha Cha Cha" (פינלנד 2023, מקום שני)
שוויץ באירוויזיון 2024

"The Code" (בעברית: "הקוד") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הזמר/ת הא-בינארי/ת נמו (Nemo), בחלקו הראשון של חצי הגמר השני של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-9 במאי במאלמו, שוודיה – שם יתמודדו נגד עדן גולן, נציגת ישראל. הזמר/ת נבחרו בבחירה פנימית על ידי וועדה המורכבת משופטים בינלאומיים. שיר האירוויזיון מבוצע באנגלית והוא נכתב ע"י נמו עצמו ביחד עם מספר כותבים המוכרים לעולם האירוויזיון:

  • לינדה דייל (Linda Dale): הייתה שותפה בכתיבה ובהלחנה של השיר הנורווגי לאירוויזיון 2023, "Queen of Kings" (מקום חמישי בגמר הגדול) ושל השיר "Woman Show" שהתחרה בקדם האירוויזיון הנורווגי השנה.
  • בנג'י אלסו (Benji Alasu): הכותב והמלחין של השיר "Freya" שהתמודד בקדם האירוויזיון הנורווגי ב-2023.
  • לאסה נימן (Lasse Nymann): מיוצרי השיר "Geronimo" שהתמודד גם הוא בקדם האירוויזיון הנורווגי ב-2023.

השיר עוסק במסע הגילוי העצמי של נמו וקבלת הזהות הא-בינארית שלהם. המילים עוסקות בהשתחררות מהנורמות והציפיות החברתיות, אימוץ האני האמיתי של האדם ומציאת שלווה והגשמה פנימית. בבתי השיר, נמו מדברים על יציאה "מהשלשלאות", חקר מורכבות החיים והטלת ספק במבנים חברתיים של נכון ורע. בפזמון, "הלכתי לעזאזל ובחזרה, למצוא את עצמי על מסלול, שברתי את הקוד", מציעים מסע של גילוי עצמי וחוסן מול מצוקה. ההתייחסות ל"אמוניטים" מסמלת את חלוף הזמן ואת הסבלנות הנדרשת כדי להגיע לצמיחה וקבלה אישית. חלקו האחרון של השיר משקף מציאת נחמה ושייכות בעיצומה של חוסר הוודאות, המסומל על ידי המרחב המטאפורי "בין ה-0 ל-1". זה יכול לייצג תחום דיגיטלי או בינארי שבו נמו מרגיש שהם מצאו את ה"ממלכה" או את תחושת השייכות שלהם.

בימים אלה מדורגת שוויץ במקום הראשון בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

נמו – מי את/ה?

נמו מטלר (Nemo Mettler) בן/ת ה-24, או בשם הבמה נמו, הם ראפרים א-בינאריים אשר יצאו מהארון המגדרי בנובמבר 2023 ומשתמשים בלשון הפנייה הם/אתם. הם גילו כישרון מוקדם במוזיקה וכבר בגיל צעיר החלו לנגן בכינור, בפסנתר ובתופים.

בשנת 2016 כאשר היה/ הייתה בגיל 16, פרץ/ה נמו לתודעה הציבורית כאשר השתתפו באירוע הראפ השוויצרי SRF Bounce Cypher. הקריירה שלהם מפותחת בעיקר בשוויצרית-גרמנית, אך לאחרונה כללה גם אנגלית כשפת שירה. ב-2017 שיחררו את הסינגל "Du" שהגיע בשיאו למקום הרביעי במצעד השוויצרי ואף הגיע למעמד פלטינה.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-64 של שוויץ באירוויזיון. שוויץ הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של שוויץ הייתה באירוויזיון 1988 עם השיר "Ne partez pas sans moi" בביצועה של הזמרת הבינלאומית סלין דיון.רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!