למרות התקנון של ה-EBU, האוסר על הכנסת סמלים ושמות מסחריים לתחרות האירוויזיון, רשת הטלוויזיה הפינית הודיעה כי ווינדוס95מן יוכל להופיע על הבמה במאלמו תחת שם זה ולא יידרש להחליפו. עם זאת, צפויים מספר שינויים בהופעה.

לאחר ניצחונו של ווינדוס95מן (Windows95man) בקדם האירוויזיון הפיני "Uuden Musiikin Kilpailu 2024", עלתה השאלה האם הזמר יידרש לשנות לקראת האירוויזיון את שם הבמה שלו, וזאת מכיוון שסמלים ושמות מסחריים אינם מורשים בתקנון של תחרות האירוויזיון. על אף החוק בתקנון, רשת הטלוויזיה הפינית, YLE, הודיעה אמש כי ה-EBU אישר ששמו המסחרי של הזמר יוכל להישאר כפי שהוא ולא תצטרך להימצא תחלופה לקראת התחרות. עם זאת, יבוצעו מספר שינויים על ההופעה שתתקיים במאלמו.

 

אחד השינויים שצפויים לנו, אותו הציגה YLE, הוא שינוי הלוגו של מערכת ההפעלה "Microsoft Windows 95" המוטבע על החולצה של הזמר איתה הופיע בקדם האירוויזיון הפיני, לקראת ההופעה על בימת התחרות. טמו קייסטרי (Teemu Keistri), שמו של הזמר העומד מאחורי הדמות "Windows95man", מסר: "אנחנו עדיין דנים בלוגו אבל זה יהיה סוג של גרסה מצונזרת בצורה הכי מצחיקה שאפשר. אני לא רואה בזה בעיה בכלל".

מלבד שינוי זה, קייסטרי חשף כי הביצה שעמדה על בימת קדם האירוויזיון, ממנה הוא יצא בתחילת הביצוע, תעבור מספר שינויים בהרכבתה – ביניהם חיבור מוט בטיחות לביצה, וזאת על מנת למנוע סכנת נפילה ובכך לשמור על בטיחותו בהופעה. הוא ציין: "אנחנו שומרים על התוכנית כמעט זהה מפני שהיא קיבלה כל כך הרבה משוב חיובי. זה כבר הרגיש כל כך נכון. אנחנו נעשה את זה אפילו יותר יפה".

 

פינלנד באירוויזיון 2024

"No Rules" (בעברית: "ללא חוקים") הוא שם השיר שיבוצע ע"י ווינדוס95מן (Windows95man), אשר ייצג את פינלנד בחלקו השני של חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-7 במאי במאלמו, שוודיה. השיר נכתב והולחן על ידי הזמר עצמו ביחד עם יוסי רוינה (Jussi Roine) והנרי פיספאנן (Henri Piispanen), שמשמש גם כזמר ליווי בשיר.

השיר מעביר מסר לחוות את החיים "ללא דאגות", לחבק את האני האמיתי, לדחות נורמות חברתיות מסוימות ולחיות את הרגע בביטחון ובשמחה. הכותרת "ללא חוקים" מחזקת את המסר הזה של חופש וביטוי עצמי, ומציעה מנטרה לחיות את החיים במלואם מבלי להיות מוגבל בציפיות של אנשים אחרים. השיר מבוצע בשפה האנגלית.

בימים אלה מדורגת פינלנד במקום ה-19 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

ווינדוס95מן – מי אתה?

טמו קייסטרי (Teemu Keisteri), אשר מוכר תחת שם הבמה ווינדוס95מן (Windows95man), הוא בדרן, מנחה, רקדן, דוגמן ושדרן רדיו בן 38. בשנים האחרונות הוא צבר הערכה רבה בפינלנד ובעולם, כאשר הופיע בין היתר ביפן וגם במסיבה הגדולה של קדם האירוויזיון השוודי.

הדמות הידועה כיום בשם ווינדוס95מן נולדה בשנת 2013 ב-Flow Festival, והיא מאופיינת ע"י השיער הארוך הפזור, זוג מכנסי ג'ינס קצרים וחולצת טי של Windows95 שהוזמנה מהאינטרנט. במהלך הקריירה שלו עד כה הספיק להופיע האומן בחגיגת השנה החדשה של הלסינקי ב-2022, ואפילו לפתוח את אחד המופעים הגדולים של קארייה (Käärijä) אשר ייצג את פינלנד באירוויזיון האחרון בליברפול והגיע למקום השני.

ביחד עם טמו נמצא על הבמה הנרי פיספאנן (Henri Piispanen), זמר, שחקן, מנחה ומדובב בן 29, אשר החל את הקריירה שלו כבר בגיל שמונה בתוכנית של ערוץ הילדים ניקולודיאון ששודרה בפינלנד. השניים מקווים להביא לבימת האירוויזיון השנה מסר של חיים ללא פחד וללא התחשבות בחוקים שמכתיבה החברה.

מקור: IS.fi.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-57 של פינלנד באירוויזיון. פינלנד הצטרפה לתחרות ב-1961 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שזכתה במקום הראשון עם השיר "Hard Rock Hallelujah" בביצועה של להקת "לורדי".

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!