גאורגיה באירוויזיון 2024: רשת הטלוויזיה הגאורגית חשפה את שם השיר אותו תבצע נוצה בוזלאדזה (Nutsa Buzaladze) על בימת האירוויזיון בחודש מאי. יהיה אש על הבמה!

חודשיים לאחר שהזמרת נוצה בוזלאדזה (Nutsa Buzaladze) נחשפה על ידי רשת הטלוויזיה הגיאורגית, GBP, כנציגת גאורגיה לאירוויזיון 2024, כעת נחשף שהיא תבצע את השיר "Fire Fighter" (בעברית: "לוחם אש") על בימת האירוויזיון. תאריך יציאת השיר עדיין לא נחשף אך צפוי להתרחש בימים הקרובים.

נוצה בוזלאדזה חשפה בראיון כי השיר שלה לאירוויזיון לא יהיה "בלדה", אך גם כעת לא ברור מהו סגנון השיר בדיוק. השיר נבחר מתוך 300 שירים שהוגשו לרשת הטלוויזיה המקומית.
את השיר הגאורגי כתבו המלחין והכותב המקדוני דארקו דימיטרוב (Darko Dimitrov) ואדה סקיטקה (Ada Skitka). דימיטרוב לא זר לעולם האירוויזיון כלל, והוא הצליח פעמים רבות להביא לקדמת הבמה האירופית את התרבות והמוזיקה הבלקנית בהצלחה רבה. דארקו דימיטרוב הלחין והפיק את השירים המקדוניים לאירוויזיון 2006, 201320142018, ו-2020. הוא הלחין את "Proud", השיר של צפון מקדוניה לאירוויזיון 2019 בתל אביב, אותו ביצעה תמרה טודבסקה (Tamara Todevska). טודבסקה הביאה את צפון מקדוניה למקום השביעי בתחרות, התוצאה הגבוהה ביותר שלה באירוויזיון אי פעם, ולמקום הראשון בהצבעת השופטים.

בנוסף למקדוניה, הלחין דימיטרוב את השירים של סרביה באירוויזיון 20182019 ו-2021, את השירים של אלבניה לאירוויזיון 2015 ו-2020, ואת השיר של מונטנגרו לאירוויזיון 2022 (השיר האחרון, נכון להיום, של מונטנגרו בתולדות התחרות).

פרטים נוספים נחשפו גם בנוגע להופעתה של נוצה בוזלאדזה באירוויזיון 2024. לואיג'י אלוקה (Luigi Alocca), כוריאוגרף איטלקי ידוע, יהיה אחראי על הכוריאוגרפיה בתחרות הקרובה. נוצה גם חשפה בעבר סרטון שבו היא מתרגלת חזרות עם ארבעה רקדנים איטלקיים לאירוויזיון 2024, כך שניתן להסיק כי ארבעתם יצטרפו אליה על הבמה בחודש מאי.

המנהל האמנותי של נוצה בוזלאדזה יהיה שגיב קרפל (Sagiv Karpel). קרפל הוא במאי ישראלי-אמריקאי ידוע שעבד בעבר עם תוכנית המוזיקה "America's Got Talent" במשך שמונה שנים, וכיום עובד עם "American Idol". קרפל היה שותף גם בהפקתה של תחרות האירוויזיון בגרסתה האמריקאית, "American Song Contest 2022", אשר נערכה ב-2022.

גאורגיה לא הצליחה להעפיל לגמר האירוויזיון מאז שנת 2016, ולמרות שגאורגיה דורגה בטבלאות ההימורים בשנה שעברה במקום ה-22 והייתה צפויה לעלות לגמר, הזמרת אירו (Iru) לא צלחה את שלב חצי הגמר אשר הסתיים במפח נפש גדול. ברשת הטלוויזיה הגאורגית מאמינים שעם בחירתה של נוצה כנציגתם בתחרות, בבחירה פנימית, ישנו סיכוי גבוה לעלות השנה לגמר ואפילו להגיע למקום גבוה, לראשונה מזה שנים.
נוצה – מי את?

נוצה בוזלאדזה (Nutsa Buzaladze) נולדה ב-22 בינואר בשנת 1997 בטביליסי שבגאורגיה, והיא תהיה בסוף החודש בת 27. היא השתתפה ואף זכתה בהרבה תחרויות מוזיקה. ב-2011 השתתפה בתוכנית "Georgia's Got Talent", שם הגיעה עד שלב חצאי הגמר. ב-2014 ניצחה בתחרות "New Wave" שמתקיימת ברוסיה מידי שנה. ב-2017 ניסתה את מזלה בגרסה הטורקית של "The Voice". באותה שנה התמודדה בקדם האירוויזיון הגאורגי עם השיר "White Horses Run", אשר הגיע למקום שני.

בשנת 2019 שחררה את אלבומה הראשון "Nutsa22", שבו היא מבצעת שירים בגאורגית ובאנגלית. הלהיט שלה "Gelodebi" הביא לה הצלחה גדולה ובזכותו ביצעה סיבוב הופעות עם להקה.

הפריצה הגדולה הגיעה כאשר השתתפה בתוכנית "אמריקן איידול" בשנה האחרונה, שם סיימה בטופ 12 עם ביצוע משותף עם קיילי מינוג (Kylie Minogue), הזמרת האוסטרלית, לשיר “Can’t Get You Out Of My Head". בשנים האחרונות, גרה נוצה בלוס אנג'לס ושם כתבה שירים, הופיעה וצילמה קליפים. בתקופה האחרונה הופיעה גם בדובאי, שם חתמה על חוזה עם "Theater Dubai". למרות שמרכז פעילותה בשלב זה מחוץ לגאורגיה, טוענת הזמרת כי גאורגיה תמיד תהיה הבית שלה.

מקור: GPB.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-16 של גאורגיה באירוויזיון. גאורגיה הצטרפה לתחרות ב-2007 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2010 ובאירוויזיון 2011 לאחר שסיימה פעמיים במקום התשיעי.רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!