אירלנד באירוויזיון 2024: עפ"י רמזים ברשתות החברתיות, מסתמן כי השיר "Doomsday Blue", בביצועה של הזמרת במבי ת'אג (Bambie Thug), יעבור מספר שינויים לקראת התחרות.

אירלנד מתמודדת השנה בתחרות עם השיר ״Doomsday Blue״ (בעברית: "יום הדין כחול") של הזמר.ת במבי ת'אג (Bambie Thug), אשר ייצגו את אירלנד בחלקו הראשון של חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-7 במאי במאלמו, שוודיה. במבי זכו בקדם האירוויזיון האירי שהתקיים בסוף ינואר וניצח.ה לאחר שהגיע.ה למקום הראשון גם בהצבעת הקהל וגם בהצבעת השופטים.

כעת, ברשת החברתית X (לשעבר טוויטר), פורסם כי שיר האירוויזיון "Doomsday blue" צפוי לעבור מספר שינויים, כאשר בסוף התהליך תשוחרר גרסה חדשה בצירוף הקליפ הרשמי לשיר האירוויזיון איתה תופיע אירלנד על בימת האירוויזיון בחודש מאי.
אירלנד באירוויזיון 2024

"Doomsday Blue" (בעברית: "יום הדין הכחול") הוא שם השיר שיבצע/תבצע במבי ת'אג (Bambie Thug) בחלקו הראשון של חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2024 שייערך ב-7 במאי במאלמו, שוודיה. השיר נכתב ע"י ת'אג ביחד עם אוליביה קסי ברוקינג (Olivia Cassy Brooking), סם מטלוק (Sam Matlock) וטיילר ריידר (Tyler Ryder). זהו שירם הראשון של הכותבים שיתחרה באירוויזיון והוא מבוצע בשפה האנגלית.

השיר עוסק בנושאים של שברון לב, הונאה וכאב של אהבה נכזבת. המילים מבטאות תחושה של בגידה וגעגוע, כמו גם את הרצון להשתחרר מהסערה הרגשית שגורמת מערכת יחסים כושלת. התואר והלחש החוזר "אבדה קדברה" מסדרת הארי פוטר מסמלים את רגשותיו העזים והרצון של הזמר למגר את הכאב שהם חשים. למרות השימוש בדימוי האפל הזה, השיר משלב גם אלמנטים של מתיקות ונשמה, היוצרים נוף רגשי מורכב.

בימים אלה מדורגת אירלנד במקום ה-17 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

במבי ת'אג – מי אתם?

קאנטרי ריי רובינסון (Cuntry Ray Robinson), אשר מכונה בשם במבי ת'אג (Bambie Thug), היא/הוא זמר/ת אירית בת/בן 29 אשר נולד/ה לאב שוודי ואם אירית. בילדותו/ה אובחנ/ה עם הפרעת קשה וריכוז. במבי ת'אג החל/ה בילדותו/ה בלימודי ריקוד, אך בשל שבר בידו/ה נאלצ/ה להחליף בקולג' ללימודי תיאטרון. כיום היא/הוא מתגורר/ת בלונדון. במבי ת'אג מזהה את עצמו/ה כא-בינארי/ת ונוהג/ת לעסוק רבות בחוויותיו/ה כחבר/ה בקהילת הלהטב"ק.

במבי ת'אג משתמש/ת במונח "אויג'ה-פופ", כדי לתאר את המוזיקה שלו/ה. אויג'ה הוא הלוח הנועד לתקשר עם ישויות במהלך סיאנס. ניתן לתאר את סגנונו/ה כאלקטרו-פופ המשלב פאנק אוונגרדי. היא/הוא מאמינ/ה שקהילת מוזיקת ההאבי מטאל רחבה מאוד ויכולה לכלול ז'אנרים שונים ולקבל יותר את קהילת הלהטב"ק. רובינסון הצהיר/ה שהיא/הוא מנסה להיות "מודל טוב לחיקוי" ודואג/ת להזהיר את הנוער שעוקב אחריו/ה מהתמכרויות לסמים. במבי ת'אג שחרר/ה עד כה מספר שירים, אך אף אחד מהם לא זכה להצלחה גדולה.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-57 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות ב-1965 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות ביחד עם שוודיה. זכייתה האחרונה של אירלנד הייתה באירוויזיון 1996 עם השיר "The Voice" בביצועה של הזמרת איימר קווין.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!