אירלנד באירוויזיון 2024: עפ"י רמזים ברשתות החברתיות, מסתמן כי השיר "Doomsday blue", בביצועה של הזמרת במבי ת'אג (Bambie Thug), יעבור מספר שינויים לקראת התחרות.

אירלנד מתמודדת השנה בתחרות עם השיר ״Doomsday blue״ (בעברית: "יום הדין כחול") של הזמר.ת במבי ת'אג (Bambie Thug), אשר ייצגו את אירלנד בחלקו הראשון של חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-7 במאי במאלמו, שוודיה. במבי זכו בקדם האירוויזיון האירי שהתקיים בסוף ינואר וניצח.ה לאחר שהגיע.ה למקום הראשון גם בהצבעת הקהל וגם בהצבעת השופטים.

כעת, ברשת החברתית X (לשעבר טוויטר), פורסם כי שיר האירוויזיון "Doomsday blue" צפוי לעבור מספר שינויים, כאשר בסוף התהליך תשוחרר גרסה חדשה בצירוף הקליפ הרשמי לשיר האירוויזיון איתה תופיע אירלנד על בימת האירוויזיון בחודש מאי.
במבי ת'אג – מי את?

קאנטרי ריי רובינסון (Cuntry Ray Robinson), אשר מכונה בשם במבי ת'אג (Bambie Thug), היא זמרת אירית בת 29 אשר נולדה לאב שוודי ואם אירית. בילדותה אובחנה עם הפרעת קשה וריכוז. במבי ת'אג החלה בילדותה בלימודי ריקוד, אך בשל שבר בידה נאלצה להחליף בקולג' ללימודי תיאטרון. כיום היא מתגוררת בלונדון. במבי ת'אג מזהה את עצמה כא-בינארית ונוהגת לעסוק רבות בחוויותיה כחברה בקהילת הלהטב"ק.

במבי ת'אג משתמשת במונח "אויג'ה-פופ", כדי לתאר את המוזיקה שלה. אויג'ה הוא הלוח הנועד לתקשר עם ישויות במהלך סיאנס. ניתן לתאר את סגנונה כאלקטרו-פופ המשלב פאנק אוונגרדי. היא מאמינה שקהילת מוזיקת ההאבי מטאל רחבה מאוד ויכולה לכלול ז'אנרים שונים ולקבל יותר את קהילת הלהטב"ק. רובינסון הצהירה שהיא מנסה להיות "מודל טוב לחיקוי" ודואגת להזהיר את הנוער שעוקב אחריה מהתמכרויות לסמים. במבי ת'אג שחררה עד כה מספר שירים, אך אף אחד מהם לא זכה להצלחה גדולה.

אירלנד באירוויזיון 2024

במבי ת'אג (Bambie Thug), שזכת.ה בקדם האירוויזיון האירי, ייצגו את אירלנד עם שירם ״Doomsday blue״ (בעברית: "יום הדין כחול"). השיר נכתב נכתב ע"י הזמר.ת עצמה יחד עם אוליביה קאסי ברוקינג (Olivia Cassy Brooking), סם מטלוק (Sam Matlock) וטיילר ריידר (Tyler Ryder). זהו שירם הראשון של הכותבים שיתחרה באירוויזיון והוא מבוצע בשפה האנגלית.

בימים אלה מדורגת אירלנד במקום ה-17 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-57 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות ב-1965 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות ביחד עם שוודיה. זכייתה האחרונה של אירלנד הייתה באירוויזיון 1996 עם השיר "The Voice" בביצועה של הזמרת איימר קווין.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!