לצפייה: הערב בשעה 22:00 יתקיים הגמר של קדם האירוויזיון הסרבי "Pesma za Evroviziju 2024", בסיומו ייבחרו הנציג והשיר הסרבי לאירוויזיון 2024. לפניכם קישור לצפייה במשדר.

הערב, בשעה 22:00 (שעון ישראל), תערוך רשת הטלוויזיה הסרבית RTS את גמר קדם האירוויזיון הסרבי "Pesma za Evroviziju 2024", בסופו ייבחרו הנציג והשיר הסרבי לאירוויזיון 2024 שייערך במאלמו, שוודיה. 16 שירים יתמודדו הערב בגמר המקומי. תוצאות הגמר יקבעו בעזרת שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%).

את הקדם הסרבי ינחו דרגאנה קוסיירינה (Dragana Kosjerina) וסלאבן דושלו (Slaven Došlo), וממתחם הגרין רום ינחו קריסטינה ראדנקוביץ' (Kristina Radenković) וסטפן פופוביץ' (Stefan Popović).

הגמר יחל בשעה 22:00 וצפוי להסתיים בשעה 01:30.
לצפייה במשדר בשידור חי – לחצו כאן!
למי צריך לשים לב הערב?

בסקר שערכנו בחרו קוראינו בזמרת זוריה (Zorja), אשר מתמודדת בקדם האירוויזיון עם שירה "Lik u ogledalu", כפייבוריטית הגדולה של הערב. חברי מערכת יורומיקס מסכימים עם בחירתם של קוראנו. על פי מדד ספוטיפיי דווקא ברסקביצה (Breskvica) עשויה להפתיע את כולם. טבלאות ההימורים, לעומת זאת, מציגות את טיה דורה (Teya Dora) כפייבוריטית לזכייה בזמן שברסקביצה במקום השני וזוריה רק במקום השלישי. בכל מקרה, צפוי קרב נשי קשוח מאוד הערב בסרביה.

מתמודדי הגמר לפי סדר הופעתם:

 1. Iva Lorens – “Dom”
 2. Džordži  “Luna park”
 3. Breskvica – “Orlovo gnezdo”
 4. Teya Dora – “Ramonda”
 5. Hristina – “Bedem”
 6. Marko Mandić – “Dno”
 7. M.IRA –“Percepcija”
 8. Nemanja Radošević – “Jutra bez tebe”
 9. Milan Bujaković – “Moje tvoje”
 10. Keni nije mrtav – “Dijamanti”
 11. Zorja – “Lik u ogledalu”
 12. Zejna – “Najbolja”
 13. Konstrakta – “Novo, Bolje”
 14. Bojana x David – “No No No”
 15. Lena Kovačević“Zovi me Lena”
 16. Dušan Kurtić – “Zbog tebe živim”

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין המתמודדים בגמר מספר שמות מוכרים:

קונסטרקטה (Konstrakta): שם הבמה של הזמרת אנה ג'וריץ' (Ana Đuric). ייצגה את סרביה באירוויזיון 2022 בטורינו עם השיר "In Corpore Sano" וסיימה במקום החמישי עם 312 נקודות – ההישג הכי טוב של סרביה מאז אירוויזיון 2012. בנוסף, התמודדה בקדם הסרבי כחלק מלהקת זמלייה גרובה (Zemlja gruva) ב-2008 עם השיר "Čudesni svetovi" (מקום שמיני) וב-2009 עם השיר "Svejedno je" (מקום 16 בחצי הגמר).

בויאנה (Bojana): ייצגה את סרביה באירוויזיון הילדים 2018 עם השיר "Svet" (בעברית: "העולם") והגיעה למקום ה-19.

זוריה (Zorja): התמודדה בקדם הסרבי ב-2022 עם השיר "Zorja" (בעברית: "שחר") והגיעה למקום השלישי.

זיינה (Zejna): התמודדה בקדם הסרבי ב-2023 עם השיר "Rumba" והגיעה למקום השביעי.

מילאן בויאקוביץ' (Milan Bujaković): התמודד בקדם הסרבי ב-2020 בדואט עם הזמרת אוליברה פופוביץ' (Olivera Popović) עם השיר "Niti" והגיע למקום התשיעי. ב-2023 התמודד בקדם הסרבי בפעם השנייה עם השיר "Fenomen" והגיע למקום ה-11 בחצי הגמר השני.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-16 של סרביה באירוויזיון. סרביה הצטרפה לתחרות ב-2007 והגיעה להישגה הטוב ביותר באותה שנה לאחר שהזמרת מריה שריפוביץ' זכתה במקום הראשון עם השיר "Molitva".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!