לצפייה: הלילה בשעה 23:05 יתקיים חצי הגמר השני של קדם האירוויזיון הפורטוגזי "Festival da Canção 2024", בסיומו יעפילו לגמר שישה שירים נוספים. לפניכם קישור לצפייה במשדר.

הלילה בשעה 23:05 (שעון ישראל) יתקיים חצי הגמר השני של קדם האירוויזיון הפורטוגזי, "Festival da Canção 2024". הקדם הפורטוגזי יתפרס על פני שלושה ערבים – חצי הגמר הראשון שנערך לפני כשבוע, חצי הגמר השני שייערך היום, והגמר הגדול שייערך ב-9 במרץ.

בכל חצי גמר יתמודדו עשרה שירים, כאשר מכל מקצה יעפילו לגמר שישה שירים, כך שבגמר הגדול יתמודדו 12 שירים. שיטת ההצבעה בחצאי הגמר תכלול שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%) שיקבעו את זהות חמש העולות הראשונות, והעולה השישית לגמר תיקבע ע"י הצבעת הקהל (100%). בגמר הגדול, ההצבעה תחולק בין הקהל בבית לשופטים.

חצי הגמר השני יחל בשעה 23:00 וימשך עד השעה 01:45.
לצפייה בחצי הגמר השני בשידור חי – לחצו כאן! או כאן!
המתמודדים בחצי הגמר השני לפי סדר הופעתם:

  1. Buba Espinho – "O farol"
  2. Cristina Clara – "Primavera"
  3. Leo Middea – "Doce mistério"
  4. Filipa – "You Can't Hide"
  5. João Couto – "Quarto para um"
  6. Huca – "Pé de choro"
  7. No Maka feat. Ana Maria – "Aceitar"
  8. Maria João – "Dia"
  9. Rita Onofre – "Criatura"
  10. Silk Nobre – "Change"

לחצו על שם השיר להאזנה!
פורטוגל באירוויזיון 2023

מימיקאט (Mimicat), שזכתה בקדם האירוויזיון הפורטוגלי, ייצגה את פורטוגל באירוויזיון 2023 עם השיר "Ai Coração" (בעברית: "הוי ליבי"). פורטוגל העפילה לגמר לאחר שסיימה במקום התשיעי בחצי הגמר הראשון עם 74 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-23 עם 59 נקודות.

זאת הפעם השלישית ברציפות שבה פורטוגל העפילה לגמר, הישג אותו השוותה לרצף ההעפלות בין השנים 2008-2010.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-55 של פורטוגל באירוויזיון. פורטוגל הצטרפה לתחרות ב-1964 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2017 לאחר שהזמר סלבדור סובראל זכה במקום הראשון עם השיר “Amar pelos dois”.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלמי מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!