אלבניה באירוויזיון 2024: בסה קוקדימה (Besa Kokëdhima), נציגת אלבניה לאירוויזיון, הכריזה כי הגרסה החדשה לשיר האירוויזיון שלה, "Zemrën n'dorë", אשר תבוצע באנגלית, תשוחרר ב-11 במרץ.

בסה קוקדימה (Besa Kokëdhima), נבחרה לייצג את אלבניה באירוויזיון 2024 עם השיר "Zemrën n'dorë" (בעברית: "הלב ביד"), אחרי שזכתה בהצבעת הקהל בקדם האירוויזיון האלבני שנערך בחודש דצמבר, "Festivali i Këngës".

קוקדימה אישרה לאחרונה בחשבון האינסטגרם שלה כי גרסת האירוויזיון החדשה לשיר אותו תבצע על בימת האירוויזיון בחודש מאי, תשוחרר ב-11 במרץ. מראיון שבוצע בשבוע שעבר עם הזמרת, נודע כי השיר עומד להשתנות בצורת משמעותית והוא יבוצע באירוויזיון באנגלית.
קוקדימה ציינה מה עומד מאחורי ההחלטה ליצור גרסה חדשה באנגלית: "כדי להעביר טוב יותר את המסר של השיר החלטנו שהכל יהיה באנגלית. השיר התפתח ואני רוצה שכולם יבינו את המסר! אני יודעת שזאת סיכון לשנות את השפה אבל מה כבר יכול להשתבש?".

הפעם האחרונה שבה אלבניה עיבדה את השיר שנבחר מאלבנית לאנגלית הייתה בשנת 2020, לאחר שהזמרת ארילנה ארה (Arilena Ara) ניצחה בקדם האירוויזיון האלבני עם השיר "Shaj" (בעברית: "לצעוק"), ועיבדה אותו מחדש באופן משמעותי ושינתה את השפה מאלבנית לשפה האנגלית. הגרסה החדשה נקראה "Fall From The Sky" (בעברית: "ליפול מהשמיים") והייתה אמורה לייצג את אלבניה באירוויזיון 2020 ברוטרדם שבוטל לבסוף בשל התפרצות מגפת הקורונה.
אלבניה באירוויזיון 2024

"Zemrën n’Dorë" (בעברית: "הלב ביד") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הזמרת בסה קוקדימה (Besa Kokëdhima)' אשר תייצג את אלבניה בחלקו הראשון של חצי הגמר השני של אירוויזיון 2024 שיתקיים במאלמו, שוודיה – שם תתמודד מול נציגת ישראל לאירוויזיון, עדן גולן. השיר נכתב על ידי הזמרת יחד עם קלדי בהיטי (Kledi Bahiti) ורוזנה ראדי (Rozana Radi). בהיטי היה שותף בעבר בכתיבת השיר "Karma" שבוצע באירוויזיון 2021 על ידי אנג'לה פריסטרי (Anxhela Peristeri) והגיע למקום ה-21 בגמר האירוויזיון. השיר בוצע בקדם האירוויזיון בשפה האלבנית.

השיר עוסק ברגשות מעורבים ומאבק בתוך מערת מערכת יחסים מורכבת. הזמרת מספרת כי היא חשה פגועה, מבולבלת וחסרת ביטחון ברגשותיו של בן זוגה. לאורך השיר תוהה הזמרת האם יש סיכוי להמשך מערכת היחסים הזו.

בימים אלה מדורגת אלבניה במקום ה-37 והאחרון בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

בסה קוקדימה – מי את?

בסה קוקדימה (Besa Kokëdhima), בת 37, היא זמרת פופ אלבנית מצליחה. בסה נולדה באלבניה וניגנה בפסנתר מגיל צעיר, אך בגיל 15 היגרה לבריטניה שם קיבלה את השכלתה.

בסה התמודדה פעמיים בקדם האירוויזיון האלבני: ב-2009 זכתה במקום הרביעי עם השיר "Ajer" וב-2011 זכתה במקום התשיעי עם השיר "E bukura dhe bisha". בסה ניסתה לייצג גם את רומניה כשהתמודדה בחצי הגמר של קדם אירוויזיון הרומני בשנת 2009 עם השיר "Nothing Gonna Change".

הזמרת השתתפה בפסטיבלים שונים בהם זכתה להצלחה, ואף זכתה במקום הראשון בפסטיבל האלבני הנחשב "Kënga Magjike" בשנת 2013. ב-2017 החלה לשפוט בתוכנית הראליטי "דה וויס" באלבניה. לזמרת שלושה אלבומים ועשרות סינגלים.

מקור: eurovisionfun.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-20 של אלבניה באירוויזיון. אלבניה הצטרפה לתחרות ב-2004 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2012 לאחר שהזמרת רונה נישליו הגיעה למקום החמישי עם השיר "Suus".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלמי מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!