עמוד האינסטגרם הרשמי של קדם האירוויזיון הצ'כי "ESCZ" פרסם פרטים מלאים אודות הצוות האומנותי אשר ילווה על הבמה במאלמו את נציגת צ'כיה לאירוויזיון 2024, אייקו (Aiko).

הזמרת אייקו (Aiko) זכתה בחודש דצמבר בקדם האירוויזיון הצ'כי "ESCZ2024 עם השיר "Pedestal" (בעברית: "מעמד"), שם הגיעה למקום הראשון עם 23,898 הצבעות. בימים אלו עובדת הזמרת על גרסה חדשה של שירה לאירוויזיון, אשר צפויה לצאת במהלך חודש מרץ. עד שנזכה לשמוע את הגרסה החדשה, רשת הטלוויזיה הצ'כית Ceska Televize שיתפה בעמוד האינסטגרם של קדם האירוויזיון "ESCZ" את חברי הצוות אשר יעמדו מאחורי הופעתה של אייקו בחודש מאי הקרוב.
חברי הצוות הצ'כי:

מתיאש וורדה (Matyas Vorda): יוצר תוכן אשר יהיה אחראי על ההופעה החזותית ומסך ה-LED שיוצג על הקיר האחורי של הבמה במהלך ההופעה במאלמו. זאת תהיה הפעם השלישית שבה וורדה יעבוד עם המשלחת הצ'כית, לאחר שכבר היה אחראי על הבימוי החזותי של צ'כיה באירוויזיון 2022 ובאירוויזיון 2023.

ויט בלוחרדסקי (Vit Belohradsk): ישמש כאחראי על זוויות הצילום במהלך ההופעה הבימתית.

השניים ביצעו בשנים האחרונות מספר שיתופי פעולה מחוץ לתחרות עם אומנים שייצגו את צ'כיה באירוויזיון: לייק מאלאווי (Lake Malawi) – אירוויזיון 2019, בני קריסטו (Benny Cristo) – אירוויזיון 2021, ווי אר דומי (We Are Domi) – אירוויזיון 2022, ולהקת וסנה (Vesna) – אירוויזיון 2023.
צ'כיה באירוויזיון 2024

"Pedestal" (בעברית: "מעמד") הוא שם השיר שיבוצע ע"י הזמרת אייקו (Aiko), אשר תייצג את צ'כיה בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2024 שיתקיים במאלמו שבשוודיה, שם תתמודד מול נציגת ישראל – עדן גולן. השיר נכתב ע"י אייקו עצמה ביחד עם סטיבן אנסל (Steven Ansell), שגם הפיק את השיר.

השיר עוסק באהבה עצמית, העצמה עצמית, והקביעה של גבולות ביחסים. המילים מעבירות תחושה של אדם המרגיש לא מוערך בתוך מערכת יחסים והרצון לתת עדיפות לאושר האישי על פני מערכת יחסים מורכבת. המילים "Put myself on a pedestal" מביעות חשיבות על שמירת הערכה עצמית גבוהה ולא להתפשר על פחות מהראוי.

בימים אלה מדורגת צ'כיה במקום ה-35 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.
אייקו – מי את?

אלנה שירמנובה-קוסטבלובה (Alena Shirmanova-Kostebelova), שמכונה אייקו, נולדה במוסקבה, גדלה בצ'כיה וכיום מתגוררת בעיר ברייטון שבבריטניה. היא אומנית בעלת חזון שמתעמקת בנושאים עמוקים כמו אהבה, בדידות והבנה עצמית, תוך שימוש במוזיקה שלה כמדיום להתבוננות פנימית ולחיבור. אלבומה השני, "Fortune's Child", שוחרר באוקטובר האחרון. בין שיריה המוכרים ניתן למצוא את "Daughter Of The Sun".

אייקו היא האומנית הצ'כית הראשונה ששמה התנוסס על כיכר הטיימס סקוור האייקונית בניו יורק, והאומנית הצ'כית הראשונה שנכללה במסע הפרסום העולמי Spotify Equal, תוך שימת דגש על מחויבותה להכללה ולשוויון בתעשיית המוזיקה.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-12 של צ'כיה באירוויזיון. צ'כיה הצטרפה לתחרות ב-2007 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2018 לאחר שהזמר מיקולאס ג'וזף הגיע למקום השישי עם השיר "Lie To Me".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!