אסטוניה באירוויזיון 2024: לאחר זכייתם של ויס מינוסט ופולופ (5miinust & Puuluup) בקדם האירוויזיון האסטוני, חבר הלהקה אסטוני קוהבר (Estoni Kohver) התראיין ושיתף על חווית הזכייה בקדם ועל שינויים מתכוננים בשיר האירוויזיון.

ביום שבת, זכתה להקת ויס מינוסט, ביחד עם הצמד פולופ (5miinust & Puuluup), בקדם האירוויזיון האסטוני "Eesti Laul 2024", אשר יבצעו את השיר "(Nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi" (בעברית: "אנחנו לא יודעים כלום על הסמים האלה") בחלקו השני של חצי הגמר השני שיתקיים ב-9 במאי במאלמו, שוודיה – שם תתמודד מול נציגת ישראל לאירוויזיון, עדן גולן.

חבר הלהקה אסטוני קוהבר (Estoni Kohver) התראיין הבוקר לתוכנית הטלוויזיה "!Hommik", אשר משודרת ברשת R2, וסיפר על תחושתה של הלהקה אחרי הזכייה בקדם האסטוני, תכנונים ושאיפות לעתיד, וכמו כן שיבוצע שינוי ניכר במילות השיר לפני התחרות.
בראיון לתוכנית הטלוויזיה שיתף קוהבר על התחושות בזמן הקדם האסטוני: "בשבת, התחלנו לחשוב על שלב שבו היו לנו שני תרחישים מקובלים לחלוטין – או לזכות במקום הרביעי בקדם או במקום הראשון. מקום רביעי יהיה כישלון גדול ואסון ברמה האישית. מגנוס מיורספ (Magnus Müürsepp), אשר פיקח עלינו, אמר שאם נפסיד כל המצלמות יהיו עלינו כך שאנחנו צריכים להיות מנומסים ולדבר עם המנצח בקדם. אמרתי שאני לא מוכר את העקרונות שלי גם בשביל פני. גם אימא שלי פחדה שנפסיד בתחרות".

עוד סוגייה שעלתה היא חשיבות התאמת השיר לכל אחד מחברי הלהקה. הדבר נוגע לחבר הלהקה פאבקואר (Päevakoer), לו יש בעיה להשתלב בקצב השיר ולכן הוא רכש מכשיר Klick Track (מטרונום) על מנת להשתלב בשיר. המכשיר נועד למעשה למדוד קצב פעימות או מקצבים שונים, דבר אשר מקל על חבר הלהקה.

הסוגייה השנייה נוגעת למילות השיר שמשלב בתוכו את המילה "Lay's", מותג החטיפים הידוע. חברי הלהקה יצטרכו להתאים את השיר לתחרות, שכן לפני התקנון של איגוד השידור האירופי (EBU) אסור להשתמש במילים אשר מכילות מותגים או סמלים מסחריים.

לבסוף, סיכם ואמר כי מטרתם העיקרית של הלהקה היא לסיים בחצי הראשון של לוח התוצאות בגמר האירוויזיון: "התוכנית היא להגיע לחצי העליון של הטבלה בגמר האירוויזיון, העיקר לא לנצח. המקום השני יהיה אידיאלי. יש לנו שיר הגון בסגנון בקסטריז בויז, משהו שמתאים לטעם המוזיקלי של כולם".
ויס מינוסט ופולופ – מי אתם?

ויס מינוסט (5miinust) היא להקת היפ הופ אסטונית אשר נוסדה ב-2015 בעיר ווסו (Võsu) שבאסטוניה בשנת 2015. בלהקה ארבעה חברים: אסטוני קוהבר (Estoni Kohver), פאבקואר (Päevakoer), פוהיה-קוראה (Põhja-Korea) ולנסלוט (Lancelot). הלהקה זכתה פעמיים בתואר אומן השנה באסטוניה, ואף הוציאה שיר עם נובלו (Nublu) שהשתתף השנה בקדם האירוויזיון הפיני.

אל הלהקה יצטרפו על בימת האירוויזיון הצמד פולופ (Puuluup), צמד מוזיקלי אשר הוקם ב-2014 ויוצר מוזיקת פולק. בצמד שני חברים: ראמו טדר (Ramo Teder) ומרקו ואיסון (Marko Veisson).

מקור: ERR.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-29 של אסטוניה באירוויזיון. אסטוניה הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2001 לאחר שהזמרים טאנל פדאר ודייב בנטון, ביחד עם הצמד 2XL, זכו במקום הראשון עם השיר "Everybody".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!