חברי מערכת יורומיקס התכנסו כדי להצביע לשירים המתמודדים בקדם האירוויזיון הדני, "Dansk Melodi Grand Prix 2024". מי צריך לייצג את דנמרק באירוויזיון לטעם חברי המערכת? כל הפרטים בכתבה.

הערב (שבת) בשעה 21.00 (שעון ישראל) ייערך קדם האירוויזיון הדני, "Dansk Melodi Grand Prix 2024", אשר באמצעותו ייבחרו הנציג והשיר הדני לאירוויזיון הקרוב שייערך במאלמו, שוודיה. בקדם האירוויזיון יתמודדו שמונה שירים והזוכה ייבחר ע"י שקלול של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%). רגע לפני שזה קורה, חברי מערכת יורומיקס התכנסו, האזינו לשירים המשתתפים ובחרו את השירים שהכי אהבו מתוך הקדם הדני.
אז מי צריך לייצג את דנמרק?

אבי זייקנר: מקום ראשון – רוזילו (RoseeLu)

נראה שזו הולכת להיות השנה הרביעית ברציפות שבה דנמרק תישאר מחוץ לגמר. מדובר בגמר חלש מאוד ואף שיר לא ממש מצליח "להציל" את הערב הזה. השיר של רוזילו הוא פופ חביב וקליט, לא מסובך מידי ולא מחדש שום דבר. הוא נעים לאוזן, אבל לא יותר מזה. בהצלחה לדנמרק!

שחר אסידו: מקום ראשון – סאבה (SABA)

אין ספק שהשיר של סאבה הוא השיר הטוב ביותר בקדם האירוויזיון הדני בפער עצום! אם דנמרק רוצה לעלות לגמר ולהביא תוצאה טובה בגמר האירוויזיון הם חייבים לבחור בשיר "Sand". שיר עוצמתי שמזכיר קצת את השירים של שוודיה בתחרות ואני מקווה שסאבה תצליח לבצע אותו בלייב.

רוני גליק: מקום ראשון – באסים (Basim)

מתוך קדם של שירים מאוד סבירים, יש יהלום שלא הרבה שמים לב אליו בגלל החוסר פופולריות של הקדם. השיר ״ג׳וני״ של באסים זה שיר מאוד מאוד עמוק ומרגש, שלא אשקר אפילו טיפה מעורר רצון לבכות. הוא מדבר על חיים שלמים של בן אדם שמתפספסים בחברה עקב כך שאנשים לא מעריכים בן אדם עד שהוא באמת הולך לעולמו, וגם אז, מביאים פרחים ומביעים נחמה בלי באמת לדעת מה הבן אדם עבר בחייו. זה שיר מאוד מאוד חזק ובאסים מבצע אותו מושלם עם המון רגש בשירה ובאמת שהתחברתי לשיר הזה ממש. הוא כמו פנינה בכל הקדם הזה ואני מאוד מקווה שהוא יזכה ושתהיה הופעה מתאימה שמשלבת בתוכה גם קצת עצב ואפלות, מכיוון שעם כל כמה שהמנגינה של השיר שמחה המילים טיפה פחות. זה ייתן סיכוי לא רע לגמר לדנמרק השנה.

טל דהן: מקום ראשון – סאבה (SABA)

השירים בקדם האירוויזיון הדני השנה ברמה די דומה זה לזה. בכל זאת, בחרתי בשיר "Sand" כיוון שהוא שיר שהצליח לבלוט במעט מיתר השירים. קולה של הזמרת עוצמתי ואני מקווה שהביצוע החי וההופעה לא יאכזבו. ניכרת בשיר כתיבתה של האומנית השוודית המדהימה מלאני והבה (Melanie Wehbe) שהשתתפה במלודיפסטיבלן השוודי בשנה שעברה וכתבה גם את השיר הדני לאירוויזיון 2019 – "Love Is Forever", ואני מקווה ש-"Sand" הוא השיר השני בכתיבתה של והבה שייצג את דנמרק באירוויזיון.

דוד מוסטבלנסקי: מקום ראשון – באסים (Basim)

לדנמרק יש קדם מאוד חלש ביחס לשנים קודמות. עם זאת, שני השירים שהכי בלטו לי הם השירים של סאבה ובאסים. היה לי קשה להחליט את מי מהם לדרג במקום הראשון אך בסופו של דבר בחרתי בבאסים כיוון שאני מאוד אוהב את המסר העומד מאחורי השיר ויש סיכוי שאקשיב לו מרצוני החופשי, גם אם לא ייצג את דנמרק באירוויזיון השנה.

חן פדר: מקום ראשון – סאבה (SABA)

קדם חלש מאוד בדנמרק אך זה לא מפתיע. יש שיר אחד שהוא מאוד חזק ובעיניי יכול להיות מבריק באירוויזיון וזה "Sand" של הזמרת סאבה – שיר שלגמרי יכול להעלות את דנמרק בחזרה לגמר הגדול.

נריה גודמן: מקום ראשון – סאבה (SABA)

כשהתחלתי להאזין לשירים של הקדם הדני הייתי בטוחה שבאסים יישאר הפייבוריט שליאבל עם כל שמיעה פשוט התאהבתי עוד קצת בשיר "Sand". מה שבהתחלה נשמע לי קצת פופ גנרי מידי (ועם מילים לא תמיד הגיוניות) פשוט גדל עליי בצורה לא הגיונית. אני מדמיינת בימוי מטורף לשיר הזה ורקדנים שקופצים לכל עבר. יש לשיר הזה פוטנציאל להיות השיר האהוב עליי באירוויזיון השנה אם דנמרק רק תעשה את הבחירה הנכונה.

מאור פרנק: מקום ראשון – סאבה (SABA)

השיר של סאבה הוא ללא ספק אחד מהשירים שהכי התחברתי אליהם השנה. השיר הזה מבחינתי מכיל את כל החבילה ישר לטיסה למלאמו ואין לי בכלל ספק במה הם צריכים לבחור. שיר שמאוד מתאים לתקופתנו וזה לא חסרון בכלל אלא רק יתרון בשיר הזה!
התוצאות המלאות

מבצע אבי שחר רוני טל דוד חן נריה מאור סיכום
Saba 10 12 10 12 10 12 12 12 90
RoseeLu 12 6 6 10 6 6 6 10 62
Basim 4 8 12 2 12 2 10 2 52
Aura Dione 6 4 4 4 4 8 8 8 46
ChuChu 3 1 8 8 2 10 2 6 40
Stella 1 10 3 6 8 1 3 1 33
Janus Wiberg 8 3 2 1 1 3 4 4 26
Ublu 2 2 1 3 3 4 1 3 19

סדר ההופעות בקדם האירוויזיון הדני:

  1. Saba – “Sand
  2. Stella  – “Sign Here
  3. ChuChu – “The Chase (Zoom Zoom)
  4. Basim – “Johnny
  5. RoseeLu – “Real Love
  6. Ublu – “Planetary Hearts
  7. Janus Wiberg – “I Need Your Love
  8. Aura Dione – “Mirrorball of Hope

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין המתמודדים בקדם ניתן למצוא את באסים (Basim), אשר זכה בקדם האירוויזיון הדני ב-2014 עם השיר "Cliche Love Song" (בעברית: "שיר אהבה קלישאתי") ונבחר לייצג את דנמרק במגרש הביתי בקופנהגן, שם הגיע למקום התשיעי בגמר עם 74 נקודות. שמו של באסים כמועמד אפשרי דלף לתקשורת כבר שבוע לפני חשיפת המתמודדים, על כך כתבנו בהרחבה באתר.

בין כותבי ומפיקי השירים ניתן לראות מספר שמות מוכרים:

בין כותבי השיר של סאבה (Saba) ניתן למצוא את מלאני וואבה (Melanie Wehbe), זמרת ויוצרת שוודית אשר כתבה את "Move" שזכה בקדם האירוויזיון השוודי "Melodifestivalen" ב-2020, ועוד מספר שירים אשר לקחו חלק בקדמים בשנים האחרונות. וואבה השתתפה בעצמה בקדם השוודי בשנה שעברה עם השיר "For the Show" והודחה בגלגל ההצלה. ביחד איתה ברשימת הכותבים נמצא גם ג'ונס טנדר (Jonas Thander) שאחראי על השיר הליטאי ב-2016, השיר הבריטי באירוויזיון 2019 והשיר האוסטרי ב-2021. בנוסף, הוא כתב שלושה שירים שהשתתפו בקדם האירוויזיון השוודי. 

בין כותבי השיר של סטלה (Stella) ניתן למצוא את טים שו (Tim Schou), חבר להקת "A Friend In London" אשר ייצג את דנמרק באירוויזיון 2011 עם השיר "New Tomorrow" והגיעה למקום החמישי.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-52 של דנמרק באירוויזיון. דנמרק הצטרפה לתחרות ב-1957 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של דנמרק הייתה באירוויזיון 2013 עם השיר "Only Teardrops" בביצועה של הזמרת אמילי דה פורסט.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!