חברי מערכת יורומיקס התכנסו כדי להצביע לשירים המתמודדים בקדם האירוויזיון האסטוני, "Eesti Laul 2024". מי צריך לייצג את אסטוניה באירוויזיון לטעם חברי המערכת? כל הפרטים בכתבה.

בשבת בשעה 19.15 (שעון ישראל) ייערך קדם האירוויזיון האסטוני "Eesti Laul 2024", אשר באמצעותו ייבחרו הנציג והשיר האסטוניים לאירוויזיון הקרוב שייערך במאלמו, שוודיה. בקדם האירוויזיון יתמודדו 10 שירים. רגע לפני שזה קורה, חברי מערכת יורומיקס התכנסו, האזינו לשירים המשתתפים ובחרו את השירים שהכי אהבו מתוך הקדם האסטוני.
אז מי צריך לייצג את אסטוניה?

אבי זייקנר: מקום ראשון – אולי (Ollie)

בשנה שעברה הענקתי לו את המקום השני (אחרי אליקה המדהימה!), אך השנה הוא בהחלט ראוי למקום הראשון! אולי מביא גם השנה שיר רוק קליט ומבוצע היטב. למרות שהשיר השנה פחות טוב משירו בשנה שעברה, הוא עדיין השיר הטוב ביותר בקדם האירוויזיון החלש הזה.

שחר אסידו: מקום ראשון – בראת'ר אפולו (Brother Apollo)

השיר "Bad Boy” הוא השיר שצריך לייצג את אסטוניה השנה. בהתחשב בעובדה שהיו שירים טובים יותר שלא העפילו לגמר של קדם האירוויזיון, לדעתי נותרו בו שירים לא זכירים, כאלו שמנסים לחכות את קארייה (נציג פינלנד משנה שעברה), ובעיקר חוסר מקוריות. גם השיר שנמצא במקום הראשון שלי לדעתי לא יבלוט בתחרות אך לדעתי הוא הכי טוב משירי הקדם.

רוני גליק: מקום ראשון – אולי (Ollie)

אולי הוא המנצח שלי כבר שנתיים ברצף ואחד האומנים הכי מוכשרים שדרכו על בימת קדמי האירוויזיון. השיר שלו השנה אפילו יותר חזק משנה שעברה, והפעם הוא גם מדבר על נושא רגיש של אובדן. הבן אדם הזה יודע להביא שואו והוא רוקיסט יותר ממוצלח. אני אוהבת מאוד מאוד את הרוק הכבד ואת השילוב של המילים המרגשות ואין סיכוי שהדבר הזה לא מנצח! לאחר שבשנה שעברה הוא נשדד לטובת בלדה, אמנם בלדה מדהימה אבל עדיין, מגיע לו צדק וניצחון השנה הזאת ולהביא את הרוק האמיתי לבמת האירוויזיון ואולי אפילו ניצחון אסטוני.

טל דהן: מקום ראשון – אולי (Ollie)

בחרתי בשיר "My Friend" של אולי, שכבר שנתיים ברצף לא מאכזב! שירו "Venom" בשנה שעברה היה מופתי ויכול היה לייצג את אסטוניה בכבוד, ואולם שירו השנה פחות טוב אך עדיין נהדר. אולי זמר נהדר ויודע לבטא רגש בקולו ובהופעתו הבימתית, ואני יותר מאשמח לראות אותו על בימת אירוויזיון 2024.

דוד מוסטבלנסקי: מקום ראשון – אנט וייקמאה (Anet Vaikmaa)

הכי התחברתי לשיר "Seretoniin". כבר מהשמיעה הראשונה שלי לשיר התמכרתי אליו. אמנם מדובר בז'אנר יחסית ישן אך במקרה של השיר הזה הוא מתאפיין בצורה מושלמת. אציין שהתחברתי מאוד גם לשיר "My Friend" שאותו דירגתי במקום השני, כך שאני מאוד אשמח אם אחד משני השירים האלה יישלחו למאלמו.

חן פדר: מקום ראשון – אנט וייקמאה (Anet Vaikmaa)

אסטוניה בעייני השנה זה סיפור כואב. מבחינתי כל השירים הטובים והחזקים בקדם האסטוני נשארו בחצי הגמר. אני מאמין עדיין שיש שם כמה שירים טובים אך עדיין השירים שאני אהבתי לא זכו להגיע לגמר הגדול!

נריה גודמן: מקום ראשון – אולי (Ollie)

השיר של אולי כמובן רחוק מלהיות טוב כמו השיר שלו בקדם האירוויזיון של השנה שעברה, אבל עדיין מבין השירים שעלו לגמר הוא האחד שהכי הצלחתי להתחבר אליו ולדעתי עם הבימוי הנכון זה שיר שממש יכול לשרוף את הבמה במובן הכי טוב של המילה.

מאור פרנק: מקום ראשון – אולי (Ollie)

וואו, וואו ושוב פעם וואו. אין ספק שמדובר באחד השירים הכי טובים שייצאו העונה! שיר רוק בלאדי שכיף לשמוע אותו בכל פעם מחדש ורק נותן תחושה של עוד. לדעתי המנצח בפער מבחינת השיר בקדם הזה.
התוצאות המלאות

מבצע אבי שחר רוני טל דוד חן נריה מאור סיכום
Ollie 12 4 12 12 10 10 12 12 84
Brother Apollo 10 12 10 6 3 8 7 10 66
Anet Vaikmaa 2 8 7 10 12 12 6 8 65
Daniel Levi 8 10 6 7 8 7 8 4 58
5miinust & Puuluup 5 2 8 8 6 6 10 5 50
Nele-Liis Vaiksoo 7 7 5 3 2 5 3 7 39
Uudo Sepp & Sarah Murray 4 6 1 2 7 4 5 3 32
Peter Põder 6 3 2 5 1 3 2 6 28
Carlos Ukareda 3 5 4 4 4 2 4 2 28
Ewert & The Two Dragons 1 1 3 1 5 1 1 1 14

המתמודדים בקדם האירוויזיון האסטוני לפי סדר הופעתם:

  1. Brother Apollo – "Bad Boy"
  2. Carlos Ukareda – "Never Growing Up"
  3. Ewert and The Two Dragons – "Hold Me Now"
  4. Anet Vaikmaa – "Serotoniin"
  5. Ollie – "My Friend"
  6. Daniel Levi – "Over the Moon"
  7. Uudo Sepp and Sarah Murray – "Still Love"
  8. Peter Põder – "Korra veel"
  9. 5miinust and Puuluup – "(Nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi"
  10. Nele-Liis Vaiksoo – "Käte ümber jää"

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין המתמודדים בגמר שמות מוכרים רבים:

אוורט ושני הדרקונים (Ewert and the 2 Dragons): אחד מחברי הלהקה הוא איבו אטי (Ivo Etti), אשר ייצג את אסטוניה באירוויזיון 2003 עם השיר "Eighties Coming Back" כחלק מלהקת רופוס (Ruffus), והגיע למקום ה-21. חבר הלהקה, אוורט סונדיה (Ewert Sundja) התמודד בקדם האסטוני ב-2004 עם השיר "Dance" והגיע למקום השביעי וישתתף השנה בקדם עם שני שירים.

אולי (Ollie): התמודד בקדם האסטוני ב-2023 עם השיר "Venom" והגיע למקום השני.

דניאל לוי (Daniel Levi): התמודד בקדם האסטוני ב-2015 עם השיר "Burning Lights" (מקום שני) וב-2017 עם השיר "All I Need" (מקום תשיעי).

אודו ספ (Uudo Sepp): התמודד בקדם האסטוני ב-2020 עם השיר "I'm Sorry. I Messed Up" והגיע למקום העשירי.

קרלוס אוקרדה (Carlos Ukareda): התמודד בקדם האסטוני ב-2023 עם השיר "Whiskey Won't Forget" והגיע למקום השמיני בחצי הגמר השני.

פטר פודר (Peter Põder): התמודד בקדם האסטוני ב-2022 עם השיר "Koos Lõpuni" והגיע למקום החמישי ברבע הגמר הראשון.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-29 של אסטוניה באירוויזיון. אסטוניה הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2001 לאחר שהזמרים טאנל פדאר ודייב בנטון, ביחד עם הצמד 2XL, זכו במקום הראשון עם השיר "Everybody".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!