לצפייה: הערב בשעה 21:00 יתקיים קדם האירוויזיון הדני "Dansk Melodi Grand Prix", בסיומו יבחרו הנציג והשיר הדני לאירוויזיון 2024. לפניכם קישור לצפייה במשדר.

הערב בשעה 21:00 (שעון ישראל) תערוך רשת הטלוויזיה הדנית, DR, את הגמר של קדם האירוויזיון "Dansk Melodi Grand Prix 2024" – בסיומו ייבחרו הנציג והשיר הדני לאירוויזיון 2024 שייערך במאלמו, שוודיה. שמונה שירים יתמודדו הערב בגמר, והזוכה ייבחר כמידי שנה ע"י שילוב של הצבעת הקהל והצבעת השופטים. יחד עם זאת, על רקע כישלונותיה הקודמים של דנמרק, הוחלט השנה להגדיל את מספר החברים בצוותי השופטים. נציין כי הצבעת הקהל נפתחה כבר בשבת שעברה.

קדם האירוויזיון הדני יתקיים הערב באולם הקונצרטים של רשת הטלוויזיה DR שבקופנהגן. את הקדם יגישו מנחת הטלוויזיה והסופרת שרה ברו (Sara Bro), והעיתונאית והסופרת סטפני סורוג (Stephanie Surrugue).

 הגמר יחל בשעה 21:00.
לצפייה בגמר הדני – לחצו כאן!
השירים המתמודדים בקדם הדני לפי סדר הופעתם:

  1. Saba – “Sand
  2. Stella  – “Sign Here
  3. ChuChu – “The Chase (Zoom Zoom)
  4. Basim – “Johnny
  5. RoseeLu – “Real Love
  6. Ublu – “Planetary Hearts
  7. Janus Wiberg – “I Need Your Love
  8. Aura Dione – “Mirrorball of Hope

לחצו על שם השיר להאזנה!

למי צריך לשים לב הערב?

בסקר שערכנו בחרו קוראנו בזמרת סאבה (SABA) כפייבוריטית לזכייה, ואחריה במקום השני מדורגת רוזי-לו (RoseeLu). גם מערכת יורומיקס הסכימה עם קהל הקוראים ודירגה את סאבה במקום הראשון.

עפ"י כמות ההאזנות בספוטיפיי, ניתן לזהות שדווקא אאורה דיון (Aura Dione), שנחשבת לדמות מוכרת בדנמרק, זוכה לפופולריות ומוביל בכמות ההאזנות! לזמרת כ-77 אלף האזנות! במקום השני, די צמוד, מדורגת סאבה (SABA) עם 76 אלף האזנות. במקום השלישי מפתיע באסים (Basim) עם כ-70 אלף האזנות.
דנמרק באירוויזיון 2023

ריילי (Reiley), שזכה בקדם האירוויזיון הדני, ייצג את דנמרק עם שירו "Breaking My Heart" (בעברית: "שובר את הלב שלי"). דנמרק לא העפילה לגמר האירוויזיון, לאחר שסיימה במקום ה-14 בחצי הגמר השני עם 6 נקודות בלבד. זאת הפעם השלישית ברציפות שבה דנמרק לא מעפילה לגמר האירוויזיון, שיא שלילי חדש מאז החלה שיטת חצאי הגמר.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-52 של דנמרק באירוויזיון. דנמרק הצטרפה לתחרות ב-1957 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של דנמרק הייתה באירוויזיון 2013 עם השיר "Only Teardrops" בביצועה של הזמרת אמילי דה פורסט.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!