חברי מערכת יורומיקס התכנסו כדי להצביע לשירים המתמודדים בקדם האירוויזיון הגרמני, "Deutsche Finale 2024". מי צריך לייצג את גרמניה באירוויזיון לטעם חברי המערכת? כל הפרטים בכתבה.

הלילה בשעה 23:05 (שעון ישראל) ייערך קדם האירוויזיון הגרמני, "Deutsche Finale 2024" (בעברית: "הגמר הגרמני 2024"), אשר באמצעותו ייבחרו הנציג והשיר הגרמניים לאירוויזיון הקרוב שייערך במאלמו, שוודיה. בקדם הגרמני יתמודדו 9 שירים, כאשר הזוכה ייבחר ע"י שקלול של הצבעת הקהל (50%) והצבעת שופטים (50%). רגע לפני שזה קורה, חברי מערכת יורומיקס התכנסו, האזינו לשירים המשתתפים ובחרו את השירים שהכי אהבו מתוך הקדם הגרמני.
אז מי צריך לייצג את גרמניה?

אבי זייקנר: מקום ראשון – ריק (Ryk)

ריק מגיע לקדם האירוויזיון הגרמני עם בלדה מסקרנת ומרגשת. השיר מעביר תחושות של געגוע, תלות וחוסר ודאות במערכת יחסים רומנטית. הזמר העניק לשיר פרשנות נוספת, לפיה השיר נכתב כשיר אהבה והעצמה עצמית. במילות השיר ישנם דימויים של אוקיינוס ונהר וניתן לחוש את האווירה גם בעזרת הלחן והעיבוד. עם השיר הזה יש לגרמניה סיכוי להיות סוף סוף בצד השמאלי של הטבלה. פרט לקטע שנשמע כמו אזעקה ודיי מלחיץ אותי – אהבתי מאוד.

שחר אסידו: מקום ראשון – מארי ריים (Marie Reim)

באופן מפתיע, השנה הצלחתי לאהוב שלושה שירים מהקדם אירוויזיון הגרמני ובראשם את השיר של מארי – שיר שלאגר עם קצב מטורף, ואני בטוחה שעם ביצוע קולי טוב היא תוכל להביא לגרמניה סוף סוף מקום בצד השמאלי של הטבלה.

רוני גליק: מקום ראשון – ריק (Ryk)

לאחר התלבטות קשה החלטתי באמת ללכת עם ההייפ הגדול שנוצר ולדרג את ריק במקום הראשון. השיר הוא בלדה, וזהו סגנון שלרוב אני לא מתחברת אליו, אבל יש בשיר הזה רגש עצום ברמה של דמעות. אפשר לפרש אותו להמון כיוונים ולהתחבר לשיר הזה באמת לעומק. הוא יכול להביא סיכוי לתוצאה מאוד גבוהה לגרמניה, בעיקר בגלל שבפעם האחרונה שהם שלחו בלדה כל כך מרגשת (ב-2018 עם מיכאל שולטה) הם הגיעו למקום הרביעי! אני באמת רואה את השיר הזה מצליח בטירוף ועם פוטנציאל ענק להיכנס ללבבות של כולנו.

טל דהן: מקום ראשון – מארי ריים (Marie Reim)

בחרתי בשיר "Naiv" כיוון שזה בדיוק השלאגר שאני רוצה לראות על בימת האירוויזיון! זה לא סוד שגרמניה בשנים האחרונות מדשדשת בתחתית הטבלה, ולדעתי שיר כזה בשפת המקור שמחזיר את אירופה לנוסטלגיה – יעשה למדינה רק פלאים בתוצאות. השיר תופס את האוזן כבר מתחילתו ושומר על אנרגיות גבוהות לכל אורכו. אני מקווה מאוד שגרמניה תעשה את הבחירה הנכונה השנה.

חן פדר: מקום ראשון – מארי ריים (Marie Reim)

הקדם הגרמני השנה בסה״כ די חביב, הוא לא חזק במיוחד וגם לא חלש ויש שם כמה שירים נחמדים מאוד. ברור לי עדיין שגרמניה לא צפויה לצאת מתחתית הטבלה בגמר ואם היא תרצה לעשות זאת היא תצטרך לעבוד קצת יותר קשה. ועדיין, בחרתי את השיר ״Naiv” שהוא שיר פופ קלאסי וטוב שיכול להיות מעניין על הבמה.

נריה גודמן: מקום ראשון – לאונה (Leona)

השיר של לאונה מאוד פשוט, אמיתי ומרגש, וזה מה שגרם לי להתחבר אליו (כן, שוב הכתיבה של אלסי ביי הנורווגית במקום הראשון אצלי, אבל מבטיחה שגיליתי את זה אחרי שכבר אהבתי את השיר). אני לא חושבת שיש ללאונה סיכוי רב לזכות בקדם הגרמני ולכן אני מקווה שמתוך המועמדים מי שכן יזכה יהיה ריק, שגם הוא הצליח לרגש אותי מאוד בעזרת הקול שלו והשיר הבאמת מיוחד שהוא מביא.

מאור פרנק: מקום ראשון – בודין מונה (Bodine Monet)

אני מרגיש שהשיר הזה נכתב בשבילי. אני התחברתי לשיר הזה בצורה שלא דמיינתי בכלל. השיר כל כך חזק, אמוציונלי ומלא רגש שמתפוצץ בצורה יפה מאוד. הזמרת מדהימה ורואים כמה היא רוצה להצליח. אני חושב שאם גרמניה רוצה לתפוס מקום טוב בגמר זאת האופציה הכי טובה בשבילם!
התוצאות המלאות

מבצע אבי שחר רוני טל חן נריה מאור סיכום
Bodine Monet 10 10 10 10 10 6 12 68
Marie Reim 4 12 8 12 12 5 8 61
RYK 12 3 12 6 6 10 6 55
Isaak Guderian 3 8 6 8 8 8 10 51
Leona 8 5 5 5 5 12 5 45
GALANT 6 4 4 4 2 2 3 25
NinetyNine 5 6 2 2 3 1 2 21
Max Mutzke 1 2 3 3 4 4 4 21
Floryan 2 1 1 1 1 3 1 10

סדר ההופעות בקדם האירוויזיון הגרמני:

  1. NinetyNine – “Love on a budget”
  2. Leona – Undream you”
  3. Isaak Guderian – “Always on the run”
  4. GALANT – “Katze”
  5. Floryan – "Scars"
  6. Bodine Monet – “Tears like rain”
  7. RYK – “Oh boy”
  8. Marie Reim – “Naiv”
  9. Max Mutzke – “Forever Strong”

לחצו על שם השיר להאזנה!

 

קדם האירוויזיון הגרמני "Das Deutsche Finale 2024", ישודר ביום שישי, ה-16 בפברואר 2024 בשידור חי מברלין דרך האתרים הבאים: Das Ersteeurovision.deARD Mediathek.

בין המתמודדים מצויים זמרים וכותבי שירים הידועים לעולם האירוויזיון, הבולט שבהם הוא הזמר מקס מוצקה (Max Mutzke) שייצג את גרמניה באירוויזיון 2004 עם השיר "Can't Wait Until Tonight". הזמר הגיע למקום השמיני בגמר האירוויזיון.

הזמרת מארי ריים (Marie Reim), שמתמודדת השנה בתחרות המקומית היא בתה של הזמרת מישל (Michelle) שייצגה את גרמניה בשנת 2001 עם השיר "Wer Liebe lebt".

בין כותבי השיר של לאונה (Leona) ניתן למצוא את הזמרת אלסי ביי (Elsie Bay), שהתמודדה כזמרת-יוצרת בגמר הנורווגי ב-2022 עם השיר "Death of Us" ובגמר הנורווגי לאירוויזיון 2023 עם השיר "Love You in a Dream". נוסף לכך, ביי כתבה את השיר "Drowning in the Rain" שביצעה הזמרת קריק (Krick) בקדם האירוויזיון הלוקסמבורגי והגיע למקום השני.

בין כותבי השיר של הזמרת בודין מונה (Bodine Monet) מצוי היוצר אשלי היקלין (Ashley Hicklin) שכתב שבעה שירים לאירוויזיון, ביניהם "Me and My Guitar" שייצג את בלגיה ב-2010 והגיע למקום השישי, ו-"River" שייצג את פולין ב-2022 והגיע למקום ה-12.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-67 של גרמניה באירוויזיון. גרמניה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של גרמניה הייתה באירוויזיון 2010 עם השיר "Satellite" בביצועה של הזמרת לנה מאייר-לנדרוט.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים מגנטים לאירועים? בחרו רק ב- LaVie Photography!