איגוד השידור האירופי הודיע מוקדם יותר היום כי ספרד נבחרה להיות המארחת של המהדורה ה-22 של אירוויזיון הילדים 2024, אשר צפוי להיערך לקראת סוף חודש נובמבר-תחילת דצמבר. זאת תהיה הפעם הראשונה מאז 1969 שספרד תארח בשטחה אירוע אירוויזיון.

לפני חודשיים נערכה המהדורה ה-21 של אירוויזיון הילדים בעיר ניס אשר ממוקמת בדרום מזרח צרפת. בסוף הערב הוכרזה המארחת צרפת כמנצחת הגדולה של התחרות עם השיר "Cœur" (בעברית: "לב"), בביצועה של הזמרת זואי קלאוזור (Zoé Clauzure), מה שהפך את צרפת למדינה בעלת הזכיות הגבוהה ביותר ביחד עם גאורגיה, ולמדינה השנייה אחרי פולין שמנצחת פעמיים ברציפות במגרש הביתי.

למרות ההצלחה הגדולה, רשת הטלוויזיה הצרפתית לא מיהרה להתחייב לארח את התחרות בפעם השלישית, וזאת בעיקר לאור העובדה שבעוד מספר חודשים תארח צרפת בשטחה את תחרות האולימפיאדה, דבר אשר מהווה משאבים כלכליים רבים. אירוח של תחרות נוספת באותה שנה הוא נטל כלכלי וצרפת העדיפה לוותר הפעם על האירוח.
כתוצאה מכך, איגוד השידור האירופי (EBU) הכריז היום שזכות האירוח תעבור למדינה שסיימה במקום השני באירוויזיון הילדים 2023, ספרד, ולרשת הטלוויזיה העומדת בראשה, RTVE. מרטין אוסטרדהל (Martin Österdahl), המפקח של תחרות האירוויזיון ושל אירוויזיון הילדים, מסר לאחר ההכרזה: "עשרים שנה אחרי הזכייה שלהם באירוויזיון הילדים, אנחנו נרגשים להביא סוף סוף את התחרות לספרד בפעם הראשונה. אנו אסירי תודה ל-RTVE על הסכמתם לארח את המהדורה ה-22 של התחרות שמעניקה לאומנים צעירים מרחבי אירופה פלטפורמה מדהימה להציג את כישרונותיהם. אני מצפים מאוד לפיאסטה שמחכה לנו בספרד בהמשך השנה!".

אנה מריה בורדאס (Ana María Bordas), ראש המשלחת הספרדית לתחרות מסרה שמדובר בצעד נוסף למאמציה של ספרד לקדם את האירוויזיון במדינה: "RTVA מברך בהתלהבות רבה על ההזמנה של ה-EBU לאירוויזיון הילדים 2024 שיתקיים בספרד. עבור RTVE, אירוח המהדורה הבאה של התחרות בספרד הוא צעד נוסף במאמץ שהשידור הציבורי עשה בשנים האחרונות כדי לקדם את האירוויזיון בספרד ולתת יותר רלוונטיות למוזיקה שלנו".

נציין כי באירוויזיון הילדים, בשונה מהאירוויזיון עצמו, אין חוק שאומר שהמדינה הזוכה בתחרות מחויבת לארח בשנה שלאחר מכן, אך בשנים האחרונות נהוג לתת קודם כל עדיפות למדינה שזכתה במקום הראשון. יוצאי דופן בשנים האחרונות היו בולגריה שאירחה את התחרות ב-2015 במקום איטליה ובלארוס שאירחה את התחרות ב-2018 במקום רוסיה.

ספרד נחשבת כיום לאחת מהמדינות המצליחות באירוויזיון הילדים, כך שרק מתבקש שהאירוח יעבור אליה בפעם הראשונה. באירוויזיון עצמו, לו נהוג לקרוא לפעמים אירוויזיון הגדולים, זכתה ספרד פעמיים ברציפות בשנים 1968-1969 ואירחה את התחרות בשטחה פעם אחת ב-1969. פרטים נוספים על העיר המארחת ועל התאריך הרשמי של התחרות יימסרו בחודשים הקרובים.

מקור: Eurovision.tv.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!