רשת הטלוויזיה הגרמנית חשפה את הפרטים אודות שיטת ההצבעה בקדם האירוויזיון הגרמני "Deutsche Finale 2024", אשר ייערך ב-16 בפברואר ובסופו ייבחרו הנציג והשיר הגרמניים לאירוויזיון 2024.

ביום שישי הקרוב, ה-16 בפברואר, ייערך קדם האירוויזיון הגרמני, "Deutsche Finale 2024" (בעברית: "הגמר הגרמני 2024"), אשר באמצעותו ייבחרו הנציג והשיר הגרמניים לאירוויזיון הקרוב שייערך במאלמו, שוודיה. כעת, רשת הטלוויזיה הגרמנית, NDR, חושפת את הפרטים אודות שיטת ההצבעה בקדם.

הזוכה בקדם האירוויזיון ייבחר ע"י שקלול של הצבעת קהל (50%) והצבעת שופטים (50%). לקהל תהיה האפשרות להצביע דרך הטלפון או באופן מקוון. הניקוד של הצבעת הקהל יחולק כך שהמתמודד שידורג במקום הראשון יקבל 12 נקודות, המתמודד שידורג במקום השני יקבל 10 נקודות וכן הלאה.

חבר השופטים אשר יצביע בקדם יורכב משמונה שופטים בינלאומיים מגרמניה וחמישה אנשי מקצוע הקשורים לתחום המוזיקה ממדינות אחרות. בדומה להצבעת הקהל, 12 נקודות יחולקו למקום הראשון, 10 נקודות יחולקו למקום השני וכן הלאה. יש לציין כי בשונה מהצבעת השופטים הבינלאומיים, אשר ינקדו את המתמודדים על סמך הופעותיהם בקדם עצמו, אנשי המקצוע יצביעו על סמך החזרה הגנרלית של המתמודדים, שתתקיים ערב קודם לכן. במקרה של תיקו בהצבעה, העדיפות תהיה אצל הקהל.
רשימת המתמודדים בקדם האירוויזיון הגרמני:

לחצו על שם השיר להאזנה!

 

קדם האירוויזיון הגרמני "Das Deutsche Finale 2024", ישודר ביום שישי, ה-16 בפברואר 2024 בשידור חי מברלין דרך האתרים הבאים: Das Ersteeurovision.deARD Mediathek.

בין המתמודדים מצויים זמרים וכותבי שירים הידועים לעולם האירוויזיון, הבולט שבהם הוא הזמר מקס מוצקה (Max Mutzke) שייצג את גרמניה באירוויזיון 2004 עם השיר "Can't Wait Until Tonight". הזמר הגיע למקום השמיני בגמר האירוויזיון.

הזמרת מארי ריים (Marie Reim), שמתמודדת השנה בתחרות המקומית היא בתה של הזמרת מישל (Michelle) שייצגה את גרמניה בשנת 2001 עם השיר "Wer Liebe lebt".

בין כותבי השיר של לאונה (Leona) ניתן למצוא את הזמרת אלסי ביי (Elsie Bay), שהתמודדה כזמרת-יוצרת בגמר הנורווגי ב-2022 עם השיר "Death of Us" ובגמר הנורווגי לאירוויזיון 2023 עם השיר "Love You in a Dream". נוסף לכך, ביי כתבה את השיר "Drowning in the Rain" שביצעה הזמרת קריק (Krick) בקדם האירוויזיון הלוקסמבורגי והגיע למקום השני.

בין כותבי השיר של הזמרת בודין מונה (Bodine Monet) מצוי היוצר אשלי היקלין (Ashley Hicklin) שכתב שבעה שירים לאירוויזיון, ביניהם "Me and My Guitar" שייצג את בלגיה ב-2010 והגיע למקום השישי, ו-"River" שייצג את פולין ב-2022 והגיע למקום ה-12.
גרמניה באירוויזיון 2023

להקת לורד אוף דה לוסט (Lord Of The Lost), שזכתה בקדם האירוויזיון הגרמני, ייצגה את גרמניה עם שירה "Blood & Glitter" (בעברית: "דם ונצנצים"). גרמניה, שמשתתפת אוטומטית בגמר האירוויזיון, הגיעה בגמר הגדול למקום האחרון עם 18 נקודות.

זאת הפעם השנייה ברציפות שבה גרמניה מסיימת במקום האחרון, הפעם הרביעית מתוך שמונה ההשתתפויות האחרונות של גרמניה בתחרות, והפעם העשירית בסך הכול מאז שהצטרפה לתחרות.

מקור: eurovisionfun.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-67 של גרמניה באירוויזיון. גרמניה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של גרמניה הייתה באירוויזיון 2010 עם השיר "Satellite" בביצועה של הזמרת לנה מאייר-לנדרוט.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!