לטביה באירוויזיון 2024: דונס (Dons) זכה בקדם האירוויזיון הלטבי ויבצע את השיר "Hollow" על בימת אירוויזיון 2024. האזינו לשיר.

"Hollow" (בעברית: "חלול") הוא שם השיר שיבוצע ע"י דונס (Dons) אשר ייצג את לטביה בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-9 במאי במאלמו, שוודיה – שם יתמודד נגד עדן גולן, נציגת ישראל. השיר נכתב על ידי הזמר עצמו ביחד עם קייט נורתרופ (Kate Northrop) וליאם גדס (Liam Geddes). השיר מבוצע בשפה האנגלית, ונכתב במקור בשפה הלטבית.

הזוכה בקדם נקבע ע"י הצבעת הקהל (50%) וע"י צוות שופטים (50%). הזמר דונס זכה במקום הראשון, ולא נחשפו הנקודות המדויקות מהשופטים והקהל. דונס היה מועמד ראשי לניצחון עוד מיום חשיפת השירים, ומוקם במקום הראשון בהימורים למשך כל עונת הקדם.
תוצאות קדם האירוויזיון הלטבי:

  1. Dons – “Hollow
  2. Vēstulēs – “kur?” (where?)
  3. Katrīna Gupalo – “The Cat’s Song
  4. Alekss Silvers – “For The Show
  5. Saint Levića – “Tick Tock
  6. Edvards Strazdiņš – “Rock n’ Roll Supernova
  7. ECTO – “Outsider
  8. AVÉI – “Mine
  9. Funkinbiz – “Na chystu vodu” (On clear water)
  10. Papīra Lidmašīnas – “Mind Breaker

לחצו על שם השיר להאזנה!

 

השיר צבר תאוצה רבה מאז פרסומו וקיבל פידבקים חיוביים, האומרים כי זה השיר שראוי לייצג את לטביה באירוויזיון 2024 שייערך במאלמו. וכעת, פרס נוסף ניתן לדונס על שירו החדש – פרס "שיר הרדיו הלטבי הטוב ביותר לשנת 2023". השיר קיבל את הפרס על גרסתו בשפה הלטבית, שנקראת "Lauzto Skepu Karalvalsts" (בעברית: "ממלכת החניתות השבורות"). השיר בגרסתו הלטבית פורסם בחודש ספטמבר ולאחר מכן תורגם לאנגלית עבור קדם האירוויזיון הלטבי.

השיר עוסק בחוסר הבטחון לגבי זהות ודרכו של דובר השיר בחיים. השיר מבטא את המאבק בשמירה על האותנטיות והיושרה של האדם מול לחצים וציפיות חברתיות. ניתן לראות את דונס עומד על הבמה ברקע של עננים וברקים ותאורה כחולה אפלה ודרמטית ולבסוף אורות כתומים.

האם זה יספיק ללטביה כדי לעלות לגמר אחרי שבע שנים?
דונס – מי אתה?

דונס (Dons), שם הבמה של ארתורס סינגירייס (Atrurs Singirejs), נולד ב-10 באפריל 1984 בברוצני (Broceni) שבלטביה לאם לטבית ואב בלרוסי. אמו הייתה בעצמה סולנית בלהקה המקומית סנטה (Santa), מהעיר ליפאיה (Liepaja), שנוהלה ע"י זיגמארס לייפינס (Zigmars Liepins). הוא למד מוזיקה בבית הספר למוזיקה של מחוז סאלדוס (Saldus) בלטביה, המודל לחיקוי המוזיקלי הראשון שלו היה פרדי מרקיורי (Freddie Mercury) ובטרם פרץ בתחום המוזיקה למד גם קולינריה. דונס הוא אחד הזמרים המפורסמים כעת בלטביה, הוא פרץ לתודעת הקהל הלטבי כאשר ניצח בתוכנית הריאליטי "Talantu Fabrika" בשנת 2003. מאז הוציא עד היום שמונה אלבומים והתמודד פעמיים לייצג את לטביה באירוויזיון, הראשונה בשנת 2010 עם השיר "My Religion Is Freedom" (בעברית: "הדת שלי היא חופש"), איתו סיים במקום השני. לאחר ארבע שנים הוא חזר לקדם האירוויזיון הלטבי לשנת 2014 עם השיר "Pēdējā vēstule" (בעברית: "מכתב אחרון"), אותו הקדיש לגרושתו לינדה קלנינה (Linda Kalnina), וגם עם השיר הזה הוא סיים במקום השני.

 

מילות השיר – "Hollow":

Don't look now
You'll see me crying rivers I might drown
Don't know how
Oh will I ever find my own way out

I don't wanna lose me so cruelly
I'm drifting in and out of who I am
So help me understand

It's killing me slow
Try to make me just another believer
Everybody just pretending they're preachers, preachers
It's killing me slow
Yeah I'd rather let them dig my grave shallow
Instead of selling out to something so hollow, hollow

Not afraid
Oh to tell you all my sins I can't escape
No I won't change
Woah it's like a bad disease that I can't shake

I don't wanna lose me so cruelly
I'm drifting in and out of who I am
So help me understand

It's killing me slow
They try to make me just another believer
Everybody just pretending they're preachers, preachers
It's killing me slow
Yeah I'd rather let them dig my grave shallow
Instead of selling out to something so hollow, hollow

(Never selling out to something so hollow)

It's killing me slow
Yeah I'd rather let them dig my grave shallow
Insteаd of selling out to something ѕo hollow

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-24 של לטביה באירוויזיון. לטביה הצטרפה לתחרות ב-2000 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2002 לאחר שהזמרת מארי אן זכתה במקום הראשון עם השיר "I Wanna".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!