לצפייה: הערב בשעה 21:00 ישודר הגמר של קדם האירוויזיון הפיני "Uuden Musiikin Kilpailu 2024", בסיומו יבחרו הנציג והשיר הפיני לאירוויזיון 2024. לפניכם קישור לצפייה במשדר.

הערב בשעה 21:00 (שעון ישראל) יתקיים הגמר הגדול של קדם האירוויזיון הפיני, "Uuden Musiikin Kilpailu 2024", בסיומו ייבחרו הנציג והשיר של פינלנד לאירוויזיון 2024. שבעה שירים יתמודדו בתחרות הפינית והזוכה ייקבע על ידי חלוקה של 25% הצבעת חבר שופטים בינלאומי ו-75% הצבעת קהל הצופים. 

את קדם האירוויזיון ינחו הזמר והיוצר בנג'מין פלטונן (Benjamin Peltonen), השחקנית פילבי האמלאינן (Pilvi Hämäläinen), והשחקנית והדוגמנית ויוי פמפאנן  (Viivi Pumpanen).

הגמר יחל בשעה 21:00 ויימשך עד השעה 23:00.
לצפייה בגמר קדם האירוויזיון הפיני – לחצו כאן!
למי צריך לשים לב הערב?

הפייבוריטית העיקרית לזכייה הערב היא הזמרת שרה סיפולה (Sara Siipola) שתבצע את השיר "Paskana". הזמרת נבחרה לפייבוריטית של מערכת יורומיקס לאחר שזכתה למרבית הקולות. הזמרת מובילה גם בטבלאות ההימורים ובמדד ההאזנות בסופטיפיי. עוד עשויים להפתיע – סייאן קיקס (Cyan Kicks), שנבחרו על ידי קוריאנו לפייבוריטים, וגם מיקאל גבריאל ונובלו (Mikael Gabriel x nubl) שמדורגים במקום השני בטבלאות ההימורים ובמקום השלישי במדד הספוטיפיי.

 

השירים המתמודדים בקדם האירוויזיון הפיני לפי סדר הופעתם:

  1. Sini Sabotage – "Kuori mua"
  2. Cyan Kicks – "Dancing With Demons"
  3. Jesse Markin – "Glow"
  4. Mikael Gabriel x nublu – "Vox Populi"
  5. Sara Siipola – "Paskana"
  6. Sexmane – "Mania"
  7. Windows95man – "No Rules"

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין המתמודדים הערב ניתן למצוא את להקת סייאן קיקס (Cyan Kocks) אשר התמודדה בקדם הפיני ב-2022 עם השיר "Hurricane" והגיעה למקום השני.

 

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-57 של פינלנד באירוויזיון. פינלנד הצטרפה לתחרות ב-1961 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שזכתה במקום הראשון עם השיר "Hard Rock Hallelujah" בביצועה של להקת "לורדי".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!