אמש נערך משדר הגמר של המסלול המקדים לקדם האירוויזיון הגרמני, "!Ich Will Zum ESC". המתמודד שזכה במשדר המקדים נכנס כשיר התשיעי לרשימת המתמודדים בקדם האירוויזיון הגרמני שייערך ב-16 בפברואר.

שלושה פיינליסטים השתתפו בגמר של התוכנית "!Ich Will Zum ESC" (בעברית: "אני רוצה להגיע לאירוויזיון"). המתמודד שזכה בתוכנית הינו פלוריאן (Florian) עם השיר "Scars" (בעברית: "צלקות"). מתמודד זה תפס את המקום התשיעי ברשימת המשתתפים של קדם האירוויזיון "Das Deutsche Finale 2024" ("בעברית: הגמר הגרמני 2024") שייערך ב-16 בפברואר.

הגמר של התוכנית התקיים באולם קרויצברג שבברלין והנחתה אותו לאורה קארסק (Laura Karasek). הזוכה נקבע ע"י הצבעת הקהל בלבד. התוצאות המלאות של הגמר לא נחשפו.
תחילה תוכנן כי בגמר ייקחו חלק ארבעה מתמודדים אך כיוון שאחת מהפיינליסטיות, ביביאן זי (Bibiane Z), שהייתה אמורה לבצע את שירה "Walk You Home Safe", נאלצה לפרוש בשל מחלה, מספר הפיינליסטים הצטמצם לשלושה.

לאורך התוכנית, זוכת אירוויזיון 2014 קונצ'יטה וורסט (Conchita Wurst) והזמר והיוצר האירי ריאה גרייבי (Rea Garvey), שימשו כמאמנים של מתמודדי התוכנית, בכך שעבדו איתם על הופעות פוטנציאליות לאירוויזיון. כל המתמודדים חולקו לשתי קבוצות, כך שכל מאמן עבד עם קבוצה אחרת. מבין שלושת הפיינליסטים, אן (Anne) ולוקה (Luca) עבדו עם קונצ'יטה וורסט ואילו זוכה התוכנית, פלוריאן, עבד עם ריאה גרייבי.

בנוסף לתחרות שהתקיימה הלילה בין שלושת הפיינליסטים, הוזמן פאנל מיוחד של אנשים מפורסמים מגרמניה הקשורים לתחום המוזיקה, על מנת לספק פרשנות על ההופעות של המתמודדים.

רשימת המתמודדים בגמר "Ich Will Zum ESC":

  1. Anne – "Yellow Brick Road"
  2. Floryan – "Scars"
  3. Luca – "Farben neuer Tage"

לחצו על שם השיר להאזנה!
רשימת המתמודדים בקדם האירוויזיון הגרמני:

לחצו על שם השיר להאזנה!

קדם האירוויזיון הגרמני "Das Deutsche Finale 2024", ישודר ביום שישי, ה-16 בפברואר 2024 בשידור חי מברלין דרך האתרים הבאים: Das Ersteeurovision.deARD Mediathek.

בין המתמודדים מצויים זמרים וכותבי שירים הידועים לעולם האירוויזיון, הבולט שבהם הוא הזמר מקס מוצקה (Max Mutzke) שייצג את גרמניה באירוויזיון 2004 עם השיר "Can't Wait Until Tonight". הזמר הגיע למקום השמיני בגמר האירוויזיון.

הזמרת מארי ריים (Marie Reim), שמתמודדת השנה בתחרות המקומית היא בתה של הזמרת מישל (Michelle) שייצגה את גרמניה בשנת 2001 עם השיר "Wer Liebe lebt".

בין כותבי השיר של לאונה (Leona) ניתן למצוא את הזמרת אלסי ביי (Elsie Bay), שהתמודדה כזמרת-יוצרת בגמר הנורווגי ב-2022 עם השיר "Death of Us" ובגמר הנורווגי לאירוויזיון 2023 עם השיר "Love You in a Dream". נוסף לכך, ביי כתבה את השיר "Drowning in the Rain" שביצעה הזמרת קריק (Krick) בקדם האירוויזיון הלוקסמבורגי והגיע למקום השני.

בין כותבי השיר של הזמרת בודין מונה (Bodine Monet) מצוי היוצר אשלי היקלין (Ashley Hicklin) שכתב שבעה שירים לאירוויזיון, ביניהם "Me and My Guitar" שייצג את בלגיה ב-2010 והגיע למקום השישי, ו-"River" שייצג את פולין ב-2022 והגיע למקום ה-12.
גרמניה באירוויזיון 2023

להקת לורד אוף דה לוסט (Lord Of The Lost), שזכתה בקדם האירוויזיון הגרמני, ייצגה את גרמניה עם שירה "Blood & Glitter" (בעברית: "דם ונצנצים"). גרמניה, שמשתתפת אוטומטית בגמר האירוויזיון, הגיעה בגמר הגדול למקום האחרון עם 18 נקודות.

זאת הפעם השנייה ברציפות שבה גרמניה מסיימת במקום האחרון, הפעם הרביעית מתוך שמונה ההשתתפויות האחרונות של גרמניה בתחרות, והפעם העשירית בסך הכול מאז שהצטרפה לתחרות.

מקור: eurovisionfun.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-67 של גרמניה באירוויזיון. גרמניה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של גרמניה הייתה באירוויזיון 2010 עם השיר "Satellite" בביצועה של הזמרת לנה מאייר-לנדרוט.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!