מרינה סאטי, נציגת יוון לאירוויזיון 2024, חושפת כי השיר שלה לתחרות צפוי להיחשף במהלך חודש מרץ.

מרינה סאטי (Marina Satti), נציגת יוון לאירוויזיון 2024, חשפה כי השיר איתו תייצג את יוון באירוויזיון הקרוב ישוחרר בחודש הבא. ביום רביעי, הזמרת היוונית הופיעה בקונצרט הסולד-אאוט שלה בלונדון ב-The Garage. בסוף ההופעה חשפה הזמרת שהשיר צפוי להיחשף בחודש מרץ: "אנחנו הולכים להוציא את השיר שלנו בקרוב מאוד, בחודש הבא! מקווה שתהנו ואני לא יכולה לחכות! שלחו לי הודעות כשאתם רואים אותו וכשאתם רואים את הסרטון ומאזינים לשיר".

עדיין לא נחשפו פרטים על השיר של מרינה סאטי, אולם בראיון לרשת הטלוויזיה היוונית ERT היא נתנה כמה רמזים על איך השיר שלה יכול להישמע. היא רמזה שהיא רוצה שאנשים "ירקדו" לצלילי השיר שלה, מה שיכול לרמז שהיא תישאר נאמנה לז'אנר המוזיקלי שלה ותשלב צלילים יווניים אתניים.
חלון הגשת השירים שנפתח על ידי רשת הטלוויזיה היוונית, ERT, נסגר רשמית ב-1 בדצמבר. בתחילת דצמבר נמסר כי מרינה סאטי האזינה לחלק עיקרי מ-150 השירים שנשלחו עבורה לרשת היוונית, דחתה את כולם, וכי אינה מרוצה מהתוצאה, אך כעבור מספר ימים הכחישה טענות אלו.

מספר מלחינים אישרו כי הגישו שיר לרשת הטלויזיה היוונית, וביניהם פטר בוסטרום (Peter Bostrom) שעבד יחד עם היוצר היווני-שוודי דימיטרי סטאסוס (Dimitri Stassos), על מנת ליצור שיר שייצג את יוון בתחרות הקרובה.

השניים אינם זרים לאירוויזיון: בוסטרום היה שותף לכתיבה והפקת שני השירים של לורין (Loreen) שייצגו את שוודיה וזכו בתחרות – "Tattoo" באירוויזיון 2023 ו-"Euphoria" באירוויזיון 2012. בנוסף, היה שותף להפקת השיר השוודי לאירוויזיון 2011 "Popular", הפיק וכתב את השיר הנורווגי לאירוויזיון 2012 "Stay", כתב את השיר הספרדי לאירוויזיון 2015 "Amanecer" והיה בין כותבי השיר הצרפתי לאירוויזיון 2020 "Mon alliée". סטאסוס היה שותף לכתיבת השיר הספרדי לאירוויזיון 2009 "La Noche es Para Mi" ולכתיבת השיר היווני לאירוויזיון 2012 "Aphrodisiac".

על פי ASTRA TV, בין 150 השירים שהוגשו ישנו שיר החתום על ידי המלחינים הנודעים ועטורי הפרסים ג'ורג' ג'וליוס (George Julius), דיאנה ג'ובולו (Diana Jovolou) ואל כריסטו קמנצידיס (El Christo Kemanetzidis). השיר הינו באנגלית, הוא מקורי ומיוחד, והמוזיקה שלו היא שילוב נחמד מאוד בין צלילים בלקניים ונגיעות פופ, ובנוסף הלירה הפנטטונית, שהינו כלי נגינה יווני-טורקי מסורתי, שיעשה בו שימוש בשיר.

בחודש ינואר פורסם כי רשת הטלוויזיה היוונית פנתה להלנה פפאריזו (Helena Paparizou) זוכת אירוויזיון 2005 על מנת לייצג את המדינה, אך פפאריזו סירבה. לאחר סירובה של פפאריזו פנתה רשת הטלוויזיה היוונית למרינה סאטי אשר הסכימה להצעה
מרינה סאטי – מי את?

סאטי היא זמרת, יוצרת ומפיקה מוזיקלית בת 36 מהעיר הרקליון שביוון. סאטי נולדה לאב ערבי-סודני ולאם יוונייה. היא החלה בלימודי נגינה על פסנתר בגיל צעיר ובשלב מאוחר יותר, בגיל תיכון, החלה בשיעורי פיתוח קול. ב-2010 היא החלה בלימודים בבית הספר למוזיקה בברקלי (Berklee College of Music). 

פריצתה המוזיקלית הגדולה הגיעה ב-2016 כאשר הזמרת שחררה את השיר "Koupes". ב-2017 שחררה שיר נוסף בשם "Mantissa" שנכנס למצעדים שונים באירופה. ב-2016 הייתה מעורבת בפתיחה של אנסמבל אקפלי נשי בשם "fonés" וב-2018 השיקה הזמרת יחד עם האנסמבל את פרויקט "!YALLA", באמצעותו ביצעה הזמרת שירים מסורתיים מהעולם בהם משולב סאונד עדכני. בשנים האחרונות שימשה גם כשחקנית ומלחינה בתאטרון בתיאטרון.

זאת אינה הפעם הראשונה ששמה של סאטי עולה בהקשר לאירוויזיון: ב-2020 הוזמנה הזמרת לייצג את יוון באירוויזיון 2020 לאחר שהמלחין דימיטריס פאפדימיטריו (Dimitris Papadimitriou), שגם חבר במערכת ERT, הציע את הזמרת כאופציה לייצג את יוון בתחרות. הזמרת שקלה את ההצעה אך לבסוף סירבה בטענה שלא יהיה לה שיר מתאים בזמן לתחרות ושמחויבויותיה המקצועיות לא מאפשרות לה להתמקד בתחרות.
יוון באירוויזיון 2023

ויקטור ורניקוס (Victor Vernicos), שנבחר באמצעות בחירה פנימית, ייצג את יוון עם שירו "What They Say" ("מה שהם אומרים"). יוון לא העפילה לגמר הגדול לאחר שהגיעה למקום ה-13 בחצי הגמר השני עם 14 נקודות בלבד. זאת הפעם השלישית שבה יוון לא מעפילה לגמר הגדול מאז החלה שיטת חצאי הגמר ב-2004.

מקור: eurovisionfun.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-44 של יוון באירוויזיון. יוון הצטרפה לתחרות ב-1974 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2005 לאחר שהזמרת הלנה פפאריזו זכתה במקום הראשון עם השיר "My Number One".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!