אולי אלכסנדר, נציג בריטניה לאירוויזיון, יבצע על בימת אירוויזיון 2024 את השיר "Dizzy". השיר יתפרסם ב-1 במרץ 2024. האם השיר יצליח לממש את ההצהרה של בריטניה לקראת התחרות? הנה כמה נתונים נוספים, כולל רמזים שפרסם אודותיו וטעימה קטנה ממנו.

נציג בריטניה לאירוויזיון 2024, אולי אלכסנדר (Olly Alexander) חשף היום כי יבצע את השיר "Dizzy" (בעברית: "מסוחרר") על בימת התחרות הבינלאומית בחודש מאי. את השיר יפרסם אולי אלכסנדר ביום שישי, ה-1 במרץ 2024. היום (ד') פרסם הזמר טעימה מתוך השיר "Dizzy" בחשבון האינסטגרם שלו ובחשבון האינסטגרם של תאגיד השידור הבריטי BBC. זה הסינגל הראשון של אולי אותו הוא מבצע לבדו, כאשר היה שנים רבות סולן להקת יירס אנד יירס (Years & Years) המצליחה.

 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎olly alexander‎‏ (@‏‎ollyalexanderr‎‏)‎‏
מתוך הקטע, נראה כי השיר "Dizzy" משדר סגנון אלקטרו-פופ מתחילת שנות ה-2000, כאשר קולו של אלכסנדר מכתיב לשומעים את "אפקט הסיבוב", וכל זאת למרות הסולם המינורי של השיר. אולי גם פרסם ארבעה מספרים שמטרתם לתת רמזים על מועדים חשובים לשירים. המספרים הם 11, 1, 29 ו-7.

ניסינו לפענח את רמזי המספרים, והגענו לכמה השערות:

  • המספר 1 מסמל את תאריך פרסום השיר – 1 במרץ.
  • המספר 11 מסמל את גמר התחרות במאלמו – 11 במאי.
  • המספר 7 מסמל שני דברים: הראשון הוא תאריך פרסום הטיזר – 7 בפברואר, והשני הוא שבריטניה מצביעה בחצי הגמר הראשון, שייערך ב-7 במאי.
  • גם למספר 29 יש לנו שתי השערות: האחת, חיבור תוצאת היום בו ישוחרר השיר (1 בחודש), תאריך חצי הגמר הראשון (7 במאי, 12=7+5) ותאריך הגמר (11 במאי, 16=11+5), כשנחבר 1, 12 ו-16 – קיבלנו 29. השנייה, חיבור של השנה הנוכחית (2024) עם מדינות ה-Big 5 – כשנחבר 24 ו-5 – קיבלנו שוב 29.

אולי אלכסנדר הוכרז ב-16 בדצמבר 2023 כנציג בריטניה לאירוויזיון 2024, השיר שאותו יבצע במאלמו נכתב על ידיו ועל ידי דני הארל (Danny Harle), מפיק מוזיקלי ששמו מוכר בתעשיית המוזיקה הבריטית: הארל הוא המפיק המוזיקלי של הזמרת המצליחה דואה ליפה (Dua Lipa) והמוח שעומד מאחורי הלהיט האחרון שלה, "Houdini", אשר יצא לפני כשלושה חודשים והגיע למעל 78 מיליון צפיות ביוטיוב.
כבר ידוע כי בריטניה מכוונת השנה להצלחה, כאשר היא מגביהה את הציפיות עבור אולילי סמית'הרסט (Lee Smithurst), מפיק מטעם רשת הטלוויזיה הבריטית BBC לתחרויות האירוויזיון, שיתף על מועד פרסום השיר: "יש כל כך הרבה עניין באולי, אבל אנחנו רוצים לוודא שאנחנו עושים את הדברים הנכונים ושנקבל על השיר כמה שיותר חשיפה. אנחנו רוצים לעשות את הדברים הפעם באופן מעט שונה".

לאחר הכישלון שנחלה בריטניה במגרש הביתי בליברפול, הציפיות של ה-BBC עבור אולי אלכסנדר גבוהות במיוחד. אלכסנדר עצמו אף הגיב לרף הגבוה שהוצב בפניו ומסר: "אנחנו הולכים לשם כדי לנצח עם סינגל שיהיה מסחרי ומצליח במיוחד".

בריטניה מכריזה כי השנה היא הולכת שוב בגדול ומכוונת לזכייה עם "להיט מסחרי וקליט". בראיון לרשת הטלוויזיה הבריטית BBC, חשף אולי: "זו לא תהיה בלדה. זו הייתה יכולה להיות בלדה, אני דווקא אוהב בלדות, אבל השיר יהיה בסגנון אלקטרוני, משהו שאתה יכול לרקוד בו".

במהלך הראיון הוא חשף גם כי הוא ידע בחודשיים לפני בחירתו שהוא עומד לייצג את בריטניה באירוויזיון 2024, ואישר שבתהליך ההכנות למאלמו הוא ידחוף את פרסום השיר שלו כמה שיותר בכל רחבי אירופה.
נראה שבריטניה מעולם לא הייתה כל כך חדורת מטרה. במשך 20 שנה בריטניה הכירה היטב את תחתית הטבלה, כאשר באירוויזיון 2003 הגיעה לראשונה למקום האחרון עם 0 נקודות, וחוותה את המקום האחרון גם בשנים 2008, 2010, 2019 ו-2021. עוד הישגים שליליים שרשמה בריטניה נרשמו בשנים 2012, 2015, 2016, 2018 ו-2023, בהם סיימה הממלכה בשלישייה הסוגרת של הטבלה.

חריגים היו אירוויזיון 2009 במוסקבה, בו ג'ייד איוון (Jade Ewen) הגיעה למקום החמישי עם השיר "It's My Time", ואירוויזיון 2022 בטורינו, בו סם ריידר (Sam Ryder) הגיע למקום השני ולהישג הכי טוב של בריטניה מאז 1998 עם השיר "Space Man".

עם הידע על כך שבריטניה מחליטה ללכת על כל הקופה עם אולי אלכסנדר, נזכיר כי בשנתיים האחרונות יצאה בריטניה בהצהרה דומה, שאמנם כמעט התממשה עם המקום השני של סם ריידר בטורינו, אך שנה לאחר מכן, מיי מולר (Mae Muller) סיימה במקום ה-25, האחד לפני האחרון עקב מופע חלש, וזאת למרות שהיא הגיעה בתחילת העונה למקום גבוה בטבלאות ההימורים. מה שמעמיד את ההצהרה הבריטית במוח הקורא כעת במצב של עץ או פלי – האם אולי יסיים את התחרות בצד המטבע של סם או שלי מיי?
אולי אלכסנדר – מי אתה?

אולי אלכסנדר, או בשמו המלא אוליבר אלכסנדר ת'ורנטון (Oliver Alexander Thornton), הוא זמר ושחקן בריטי בן 33. לאורך השנים שיחק במספר רב של סדרות, הצגות תיאטרון וסרטי קולנוע, אך פריצתו הגדולה הגיעה ב-2010 כאשר הצטרף ללהקת Years & Years הבריטית.

אלבום הבכורה של הלהקה, "Communion" (בעברית: "שיתוף"), אשר יצא ב-2015, הגיע למקום הראשון במצעד האלבומים הבריטי והפך לאלבום הבכורה הנמכר ביותר באותה שנה. מתוך האלבום בלט הלהיט הגדול "King". ב-2018 יצא אלבומה השני של הלהקה "Palo Santo", אשר זכה גם הוא לשבחים רבים ממבקרי המוזיקה בבריטניה. במרץ 2021 הודיעה הלהקה על העבודה על אלבומם השלישי אך באותו יום הודיעה כי שניים מחברי ההרכב, מייקי גולדסוורת'י (Mikey Goldsworthy) ואמרה טורקמן (Emre Türkmen) פורשים ממנה, כך שהיום הלהקה נחשבת כפרויקט סולו יחיד של אלכסנדר עצמו. האלבום השלישי והמדובר יצא ב-2022 וגם הוא זכה להצלחה גדולה.

בתחילת 2021 שיחק בסדרת הטלוויזיה הבריטית המצליחה "It's a Sin" (בעברית: "זה חטא") אשר הייתה מועמדת ל-11 מועמדויות בטקס פרסי האקדמיה הבריטית לטלוויזיה 2022. בעקבות תפקידו בסדרה היה מועמד מספר פעמים לפרס השחקן הטוב ביותר בסדרה.

 

אולי אלכסנדר נגד ישראל?

אולי אלכסנדר הביע את עמדתו בסכסוך הישראלי-פלסטיני, כשרק לפני כ-4 חודשים קרא לישראל "משטר אפרטהייד" וחתם יחד עם אמנים נוספים על מכתב המביע תמיכה ב"שחרור הפלסטינים, הפסקת ההרג והפגיעה באזרחים תוך הפסקת אש מיידית". עוד נכתב במכתב: "ישנן עדויות רבות לכך שאנו עדים לרצח עם שבו חייהם המעורערים ממילא של פלסטינים נחשבים לא ראויים לסיוע, שלא לדבר על זכויות אדם וצדק. אנו עומדים בסולידריות עם העם הפלסטיני".

מעשה שגרם לקריאות רבות להדיחו ולהחליפו, דבר שנענה בשלילה ואף הסכמה לאולי אלכסנדר להביע דעות פוליטיות באופן חופשי.

מקור: חשבון האינסטגרם של אולי אלכסנדר.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-66 של בריטניה באירוויזיון. בריטניה הצטרפה לתחרות ב-1957 וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של בריטניה הייתה באירוויזיון 1997 עם השיר "Love Shine A light" בביצועה של להקת "קתרינה והגלים".

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!