אחרי הפסקה של למעלה משלושים שנה, לוקסמבורג לוקחת את האירוויזיון לידיים וחוזרת בגדול! התקשורת המקומית מדווחת כי למעלה ממיליון אירו הושקעו בתחרות האירוויזיון הקרובה שתיערך בשוודיה.

הדוכסות הגדולה של לוקסמבורג חוזרת לתחרות עם הנציגה הישראלית טלי גולרגנט, אשר ניצחה בקדם האירוויזיון של לוקסמבורג שנערך לפני כשבועיים עם השיר "Fighter" (בעברית: "לוחם"). טלי היא הנציגה הראשונה של המדינה מזה 31 שנה, וחזרתה של המדינה לתחרות הייתה צפויה להיות זוהרת ומיוחדת כבר מהרגע הראשון. בשבוע שעבר, עם קיומו של הקדם, קיבלנו הצצה ראשונה לכמה התחרות חשובה ללוקסמבורג, וזאת למרות היעדרות של לא מעט שנים.

 

העניין והציפיות הגבוהות של המדינה מהתחרות באות לידי ביטוי בתקציב הגבוה שלוקסמבורג החליטה להשקיע באירוויזיון 2024. התקשורת המקומית מדווחת כי לקראת התחרות הוקצה תקציב של 1.1 מיליון אירו (כמעט 4 מיליון שקלים) עבור קדם האירוויזיון, פרסום השיר והנסיעות למאלמו.

למרות התקציב הגבוה, רשת הטלוויזיה הלוקסמבורגית לא תשיג לעצמה את ההוצאה הגדולה כיוון שהרווח המוערך שהם ישיגו בתחרות הקרובה מוערך ב-125 אלף יורו (כ-500 אלף שקל). יחד עם זאת, ב-RTL טוענים שמדובר בהשקעה טובה לטווח הארוך והכסף יושקע בקדם האירוויזיון של לוקסמבורג בשנה הבאה.

למרות שרבים מהדור הצעיר לא מכירים את לוקסמבורג, למדינה יש היסטוריה עשירה באירוויזיון: לוקסמבורג זכתה בעברה בתחרות לא פחות מ-5 פעמים, בין היתר עם הלהיטים האהובים והעל זמניים "Poupée de cire, poupée de son" של פראנס גל (France Gall), "Après toi" של ויקי ליאנדרוס (Vicky Leandros), "Tu te reconnaîtras" של אן-מארי דויד (Anne-Marie David) ו-"Si La Vie Est Cadeau" של קורין הרמס (Corinne Hermès).

 

לוקסמבורג באירוויזיון 2024

טלי גולרגנט, שזכתה בקדם האירוויזיון הלוקסמבורגי, תייצג את לוקסמבורג בחצי הגמר הראשון שייערך ב-7 במאי עם שירה "Fighter" (בעברית: "לוחם"). השיר נכתב ע"י אנה זימר (Anna Zimmer) ביחד עם שלושה כותבי אירוויזיון מוכרים: דארדוסט (Dardust), שהיה בין כותבי השיר האיטלקי לאירוויזיון 2019 "Soldi", ומאנון רומיטי (Manon Romiti) וסילביו ליסבון (Silvio Lisbonne), שהיו שותפים לכתיבת השיר הבלגי לאירוויזיון 2022, "Miss You". השיר מבוצע ברובו בצרפתית ומשלב בתוכו אנגלית.

מקורות: Luxemburger Wort, Luxembourg Times.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-38 של לוקסמבורג באירוויזיון. לוקסמבורג הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של לוקסמבורג הייתה באירוויזיון 1983 עם השיר "Si la vie est cadeau" בביצועה של הזמרת קורין הרמס.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!