אחרי הפסקה של למעלה משלושים שנה, לוקסמבורג לוקחת את האירוויזיון לידיים וחוזרת בגדול! התקשורת המקומית מדווחת כי למעלה ממיליון אירו הושקעו בתחרות האירוויזיון הקרובה שתיערך בשוודיה.

הדוכסות הגדולה של לוקסמבורג חוזרת לתחרות עם הנציגה הישראלית טלי גולרגנט, אשר ניצחה בקדם האירוויזיון של לוקסמבורג שנערך לפני כשבועיים עם השיר "Fighter" (בעברית: "לוחם"). טלי היא הנציגה הראשונה של המדינה מזה 31 שנה, וחזרתה של המדינה לתחרות הייתה צפויה להיות זוהרת ומיוחדת כבר מהרגע הראשון. בשבוע שעבר, עם קיומו של הקדם, קיבלנו הצצה ראשונה לכמה התחרות חשובה ללוקסמבורג, וזאת למרות היעדרות של לא מעט שנים.

 

העניין והציפיות הגבוהות של המדינה מהתחרות באות לידי ביטוי בתקציב הגבוה שלוקסמבורג החליטה להשקיע באירוויזיון 2024. התקשורת המקומית מדווחת כי לקראת התחרות הוקצה תקציב של 1.1 מיליון אירו (כמעט 4 מיליון שקלים) עבור קדם האירוויזיון, פרסום השיר והנסיעות למאלמו.

למרות התקציב הגבוה, רשת הטלוויזיה הלוקסמבורגית לא תשיג לעצמה את ההוצאה הגדולה כיוון שהרווח המוערך שהם ישיגו בתחרות הקרובה מוערך ב-125 אלף יורו (כ-500 אלף שקל). יחד עם זאת, ב-RTL טוענים שמדובר בהשקעה טובה לטווח הארוך והכסף יושקע בקדם האירוויזיון של לוקסמבורג בשנה הבאה.

למרות שרבים מהדור הצעיר לא מכירים את לוקסמבורג, למדינה יש היסטוריה עשירה באירוויזיון: לוקסמבורג זכתה בעברה בתחרות לא פחות מ-5 פעמים, בין היתר עם הלהיטים האהובים והעל זמניים "Poupée de cire, poupée de son" של פראנס גל (France Gall), "Après toi" של ויקי ליאנדרוס (Vicky Leandros), "Tu te reconnaîtras" של אן-מארי דויד (Anne-Marie David) ו-"Si La Vie Est Cadeau" של קורין הרמס (Corinne Hermès).

 

לוקסמבורג באירוויזיון 2024

"Fighter" (בעברית: "לוחם") הוא שם השיר שיבוצע ע"י טלי (Tali), אשר תייצג את לוקסמבורג בחלקו השני של חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2024 שיתקיים ב-7 במאי במאלמו, שוודיה. השיר נכתב על ידי אנה זימר (Anna Zimmer) יחד עם שלושה כותבי אירוויזיון מוכרים: דארדוסט (Dardust), שהיה שותף לכתיבת "Soldi" (השיר האיטלקי לאירוויזיון 2019) והשיר האיטלקי לאירוויזיון הקרוב – "La noia", ומאנון רומיטי (Manon Romiti) וסילביו ליסבון (Silvio Lisbonne), שהיו שותפים לכתיבת השיר הבלגי לאירוויזיון 2022, "Miss You". השיר מבוצע ברובו בצרפתית ומשלב בתוכו אנגלית.

נראה שהשיר עוסק באי ודאות לגבי העתיד והמאבק למצוא את דרכנו בחיים. הזמרת שרה על האתגרים של התבגרות והתמודדות עם אחריות, כמו גם על הקונפליקטים הפנימיים המתעוררים כאשר מנסים לאזן בין רצונות ושאיפות שונות. השיר מעביר מסר של התמדה, גילוי עצמי והמסע המתמשך של ניווט באי הוודאות של החיים. הוא מעודד את המאזינים לאמץ שינויים, להאמין בעצמם ולהמשיך לשאוף לחלומותיהם, אפילו ברגעים של ספק ובלבול.

בימים אלה מדורגת לוקסמבורג במקום ה-32 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

טלי – מי את?

טלי גולרגנט (Tali Golergant) היא זמרת ויוצרת ישראלית בת 23, שנולדה לאם ישראלית ואב יהודי מפרו. בילדותה היא ומשפחתה נדדו בין מדינות כמו צ'ילה, ארגנטינה וגם לוקסמבורג, שם הם השתקעו בעקבות עבודתו של אביה.

היא החלה בלימודי מוזיקה בגיל 6 כאשר ניגנה בפסנתר, ובגיל 10 החלה בלימודי פיתוח קול. לאחר שסיימה את לימודיה בתיכון היא עברה לניו יורק, שם היא למדה מוזיקה ותיאטרון מתוך שאיפה להצליח בעיר הגדולה.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-38 של לוקסמבורג באירוויזיון. לוקסמבורג הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של לוקסמבורג הייתה באירוויזיון 1983 עם השיר "Si la vie est cadeau" בביצועה של הזמרת קורין הרמס.

מקורות: Luxemburger Wort, Luxembourg Times.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-38 של לוקסמבורג באירוויזיון. לוקסמבורג הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של לוקסמבורג הייתה באירוויזיון 1983 עם השיר "Si la vie est cadeau" בביצועה של הזמרת קורין הרמס.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!