ראיון מיוחד: אור כהן, אחת הפייבוריטיות לייצוג ישראל באירוויזיון 2024, מספקת לנו פרטים חדשים בראיון שעוסק בעיקר באירוויזיון, רגעים לפני גמר "הכוכב הבא". האם היא חלמה להגיע לאירוויזיון? איזה סגנון היא תביא לאירופה? ואיזה מסר חשוב לה להעביר השנה? צפו בראיון.

צילום מסך – קשת 12

אור כהן, רק בת 20 מפתח תקווה, גרמה לכל עם ישראל להתאהב בה! היא הפתיעה את צופי "הכוכב הבא" כל תוכנית והרשימה אתנו עם יכולות קוליות מעולות וביצועים מרגשים עד דמעות. רגעים ספורים לפני הגמר הגדול, פגשנו את אור ושוחחנו על האירוויזיון, על הסגנון אותו תרצה לבצע בתחרות ועל המסר החשוב אותו תבקש להעביר לאירופאים.

צפו בראיון: 
כשהגעת לאודישן הראשון – חשבת שתגיעי עד לשלב הזה?
"ממש ממש לא. תהל ואחותי רשמו אותי לתוכנית של "הכוכב הבא" ורציתי לבוא בשביל הכיף והחוויה ופתאום אני פה – בסוף!".

במידה ותזכי, איך את מדמיינת את הביצוע שלך על הבמה באירוויזיון?
"אני לא חשבתי על האירוויזיון עד שהתחילו לשאול אותי על התחרות באירופה, ואז התחלתי לגבש רעיון: אני בשמלת ערב מטורפת, מאחוריי זמרות גוספל, אנחנו שרות שיר שעוסק בהעצמה עם הרבה עברית ואנגלית – בלי להתבייש. שרים על המדינה!".

האירוויזיון ראה הכל וזו תחרות שצריך להתבלט בה. איך את חושבת שתוכלי להתבלט בתחרות?
"תמיד אפשר להתבלט. כל אדם מביא משהו שונה והשנה זו שנה מיוחדת, לא שנה רגילה. אנחנו לא באים לאירוויזיון כדי לחגוג. אנחנו מגיעים הפעם עם מסר שונה, אווירה שונה. זה אירוויזיון שיהיה היסטוריה והשיר ייכתב במיוחד על כך".

מספר מדינות קראו ואיימו לפרוש במידה וישראל תשתתף. את חוששת שההפגנות והקריאות להחרים את ישראל באירוויזיון יפגעו בסיכויים שלנו לנצח?
"אנחנו נבוא עם ראש מורם וחזקים מתמיד. אם נראה חולשה הם יחלישו אותנו. אנחנו באים והם לא מעניינים אף אחד. בסוף נביא ביצוע וגם ננצח כי אנחנו הכי טובים".

המתמודדים בתוכנית הוזמנו גם לכתוב שיר לוועדה לאירוויזיון, את יוצרת שירים?
"באמת? וואלה…לא ידעתי. אני יוצרת ואשמח לכתוב שיר! לא ידעתי על זה אבל אם אספיק אכתוב שיר בעברית ואנגלית, בלוז, גוספל, משהו גדול שעוסק במדינה, במלחמה, במצב…צריך להעביר מסר על מה שהיה פה. אנשים מבולבלים בעולם".

את עוקבת אחרי תחרות האירוויזיון?
"בטח, אני מכורה. אני עוקבת כל שנה אחרי האירוויזיון ואחרי הכוכב הבא. אני מכורה של החיים. מתה על השיר 'טוי' של נטע!".
הכוכב הבא לאירוויזיון

גמר הכוכב הבא יתקיים ביום שלישי – 6 בפברואר 2024, אז ייבחר הנציג הישראלי לאירוויזיון. השיר הישראלי ייבחר על ידי וועדה מקצועית שתבחר את השיר באמצע חודש פברואר. השיר ייחשף בסוף חודש פברואר או בתחילת חודש מרץ.

לקראת אירוויזיון 2024 החליטו בתאגיד השידור הישראלי לשוב ולבחור את הנציג הישראלי לתחרות בעזרת שיתוף פעולה עם קשת 12 והתוכנית "הכוכב הבא". מהתאגיד נמסר לאחר הבחירה: "ההחלטה התקבלה, בין היתר, בעקבות העלויות הכבדות של מימון ההכנות לתחרות האירוויזיון ושיגור המשלחת הישראלית לליברפול – עלות שאותה מבקשים בתאגיד להשקיע בתוכן איכותי חדש".

שיתוף הפעולה בין התאגיד לקשת זיכה את ישראל ב-6 עלויות רצופות לגמר, בשיאן זכתה נטע ברזילי במקום הראשון עם השיר "Toy" והביאה את האירוויזיון לישראל ב-2019.

אנחנו נהיה כאן לאורך כל העונה כדי לדווח על כל החדשות, הדיווחים וההימורים! עקבו אחרינו!
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!